Megkezdődik az első Magyarországon gyártott elektromos autó, a Mercedes-Benz EQB forgalmazása. A modell 23,47 millió forintos ártól rendelhető.
Pénteken rendkívül fontos eseményre került sor mind a magyar autógyártás, mind a kecskeméti Mercedes-Benz-gyár jövője szempontjából: elindult az első hazai, tisztán elektromos meghajtású modell, a Mercedes-Benz EQB sorozatgyártása.
A Mercedes-Benz EQB gyártásának előkészítése, felpörgetése kihívást jelent a kecskeméti üzem számára, amelyet tökéletesen teljesíteni fognak - jelentette ki Jörg Burzer egy exkluzív kerekasztalbeszélgetésen, a Portfolio kérdésére válaszolva. A Mercedes-Benz AG igazgatósági tagja, termelési és ellátási láncért felelős vezetője beszélt arról is, hogy Magyarország az egyik alappillére a kompaktautó-gyártásnak a vállalat globális termelési hálózatán belül. És megtudtuk azt is, hogy már javában keresik a megoldásokat, amelyekkel biztosítják a Mercedes-Benz akkumulátoraiba kerülő cellák előállítását.
A járművekhez szükséges mikrochipek hiánya miatt a Magyar Suzuki Zrt. esztergomi gyárában szeptember 6. és 18. között leáll a termelés - közölte az esztergomi vállalat kommunikációs vezetője hétfőn.
A globális chiphiány miatt a Daimler leállítja a termelést számos Mercedes-Benz üzemében, közöttük Kecskeméten is jövő héten.
Hétfőtől már újra termel a Mercedes-Benz kecskeméti gyára - tudta meg a Világgazdaság.
Három hétre leáll a kecskeméti Mercedes-gyár – tudta meg a Hírös.hu. A vállalat tájékoztatásából az is kiderült, hogy a beszállítói nehézségek miatt van szükség a gyártási szünetre, amit karbantartási tevékenységekre, illetve az új modell sorozatgyártásának előkészületeire használnak fel.
Csütörtökön számoltunk be arról, hogy ideiglenesen leállt a kecskeméti Mercedes-gyár, és várhatóan egészen május 2-ig szünetel majd a termelés. A gyár hivatalos válaszában jelezte, hogy a világban tapasztalható félvezetőhiány valóban hatással van a termelésére, amely miatt a 17. naptári hétig bezárólag módosította termelési programját.
Szerdán reggel leállt a kecskeméti Mercedes-gyár, és egészen május 2-ig szünetel a termelés – értesült a baon.hu. A termelés ideiglenes felfüggesztésére állítólag egy szenzor hiánya miatt volt szükség.
A kecskeméti Mercedes-gyár és a magyar autógyártás jövője szempontjából is kivételesen fontos bemutatóra került sor vasárnap: Sanghajban a világ megismerhette a Mercedes-Benz EQB-t, azt a hétüléses kivitelben is kapható kompakt SUV-t, amely az első sorozatgyártott elektromos autó lesz Magyarországon.
A globális chip-hiány immár a magyar autógyártásban is fennakadásokat okoz, a kecskeméti Mercedes-gyár ugyan egy hónapos leállást követően újraindítja termelését vasárnap, de jövő szerdán újra leállítja azt a félvezetők hiánya miatt. Az alkatrészhiány megállíthatatlanul söpör végig a világon, amennyiben a probléma nem oldódik meg rövidtávon, akár a 2021-re vonatkozó növekedési kilátásokat is veszélybe sodorhatja.
A Daimler új stratégiát hirdetett, amelynek középpontjában már nem az értékesítési rekordok hajszolása, hanem a minél nyereségesebb működés és az új technológiák, kiemelten az elektromos- és önvezető autózás áll majd. Mindez tovább erősítheti a kecskeméti Mercedes-üzem pozícióját a globális gyártóhálózaton belül, mert minden szempontból alkalmas arra, hogy érdemben hozzájáruljon a hosszú távú célok eléréséhez. Ugyanakkor látni kell az érem másik oldalát is, a most meghirdetett stratégia aligha kedvez a Kecskemétre tervezett második Mercedes-gyár mielőbbi megépülésének.
Túlzás nélkül mondhatjuk, mérföldkőhöz érkezett a magyarországi autógyártás annak köszönhetően, hogy plug-in hibrid modellek gyártása kezdődött el Kecskeméten. Ennek apropóján most összegyűjtöttünk nyolc érdekességet a konnektorról tölthető Mercedes-Benz CLA 250 e Coupéről és a CLA 250 e Shooting Brake-ről.
Csak úgy záporoztak kedden a fontos bejelentések Kecskeméten: kiderült, hogy Magyarországon elsőként a Mercedes-Benz gyárt majd konnektorról tölthető plug-in hibrid modelleket, a CLA 250 e Coupét és a CLA 250 e Shooting Brake-et. Christian Wolff, a kecskeméti Mercedes-gyár igazgatója pedig jelezte, augusztus 1-től ismét három műszakban termel majd a hazai üzem, és ha mindez nem lett volna éppen elég, kijelentette azt is, hogy még az idén megkezdődik a Mercedes-Benz A-osztály plug-in hibrid változatának hazai gyártása.
A globális kereslet lassulása és a sokasodó kihívások ellenére összességében jó évet zártak a meghatározó magyar motor- és autógyártók 2019-ben. A közzétett éves beszámolókból kiderült, a győri Audi-gyár és a kecskeméti Mercedes-gyár korábban soha nem látott árbevételt ért el, de nem lehetett oka a panaszra az esztergomi Suzuki-gyár menedzsmentjének sem. A meghatározó költségek megugrása miatt ugyan több helyen csökkent, vagy nem változott a profitabilitás, így is érdemi profitot tudott realizálni a szereplők többsége. Ezt az idilli állapotot zúzta darabokra a koronavírus váratlan megjelenése. A járvány megfékezése érdekében hozott rendkívül szigorú korlátozások fájdalmas hatással voltak a hazai operációk, az egyes cégcsoportok működésére. Vélhetően utóbbiak szorult helyzete is fontos szerepet játszik abban, hogy a korábbi évek gyakorlatával ellentétben hatalmas osztalékot fizet az Audi Hungaria, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary és az Opel Szentgotthárd az anyavállalatának.
A Daimler-BAIC idei kilátásai a kínai autópiacon visszafogottan pozitívak az áprilisi értékesítési adatok alapján – jelentette ki a a kínai autóipari vegyesvállalat vezére a Reuters beszámolója szerint.
A két kötvényt viszont szépen elvitték a befektetők.
Gyanús mozgások után visszatért az eredeti pályájára a forint.
Enyhe lassulás látszik a lakossági fogyasztásban.
A vártnál kevesebb munkanélkülisegély-kérelmet adtak be múlt héten.
Komoly hiányosságokra derült fény.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.
Befutott a decemberi adat.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.