A Bizottságnak nem tetszik a magyar IVF piac államosítása

A Bizottságnak nem tetszik a magyar IVF piac államosítása

Kötelezettségszegési eljárást indított Magyarországgal szemben az Európai Bizottság, miután indokolással ellátott véleményt küldött az orvosilag asszisztált reprodukciós szolgáltatások átalakítása miatt. A Bizottság értékelése szerint a magánszolgáltatók kiszorítása erről a piacról sérti a letelepedés szabadságát, Brüsszel szerint a magyar korlátozó rendelkezéseket semmilyen közérdekű megfontolás nem igazolja.

Sok magyar már így gyógyul - Mit tudnak, amit mások még nem?

Sok magyar már így gyógyul - Mit tudnak, amit mások még nem?

Évek óta arról írok a Portfolio hasábjain, hogy egyre több cég különbözteti meg magát azzal, hogy munkavállalói számára szolgáltatás-alapú egészségbiztosítást vezet be. A helyzet azonban megváltozott. Ma már azt tapasztalom, hogy sok vállalat azért keresi az egészségügyi megoldásokat, mert nem akar lemaradni. A munkavállalók is egyre többször kérdezik az állásinterjún: „egészségbiztosítás van?” Van bizony! Bemutatom a lehetőségeket, sok szempont szerint osztályozva.

Hatalmas fejlesztés a magánegészségügyben: fekvőbeteg-ellátással bővül a Czeizel Intézet

Hatalmas fejlesztés a magánegészségügyben: fekvőbeteg-ellátással bővül a Czeizel Intézet

A Czeizel Intézet, gyermekvállalás és várandósgondozás területén fontos hazai szereplő új székhelyre költözött, ahol már nemcsak eddigi szolgáltatásai, hanem egy új szülészeti és fekvőbeteg nőgyógyászati egység kialakítása is folyamatban van. Az új klinika megnyitását 2026 elejére tervezik, ezzel tovább erősítve az intézet pozícióját a hazai magánegészségügyi piacon.

Brutális számokat produkált a gigászi magyar magánklinika

Brutális számokat produkált a gigászi magyar magánklinika

Saját magához képest meggyőző, míg versenytársaihoz viszonyítva kimagasló üzleti teljesítményt nyújtott 2023-ban a Medicover - derül ki az árbevétel alapján a második legnagyobb magyarországi magánszolgáltató tavalyi évre vonatkozó beszámolójából. A napokban közzétett jelentése szerint a magánklinika-hálózat konszolidált árbevétele meghaladta a 27 milliárd forintot, és mindehhez közel 3 milliárd forintos adózott profit társult. Nagyon úgy tűnik, hogy a hatalmasra nőtt privát szolgáltató még mindig a versenytársak előtt jár bizonyos területen.

Túl sok a kórház Magyarországon? Meglepő javaslat érkezett az egészségügy átalakítására

Túl sok a kórház Magyarországon? Meglepő javaslat érkezett az egészségügy átalakítására

Kóka János, a magánegészségügyi szektor prominens képviselője arra figyelmeztet, hogy drámai változások szükségesek a kórházi struktúrában, míg Takács Péter, az egészségügyi államtitkár, hangsúlyozza az állami és a magánellátás éles szétválasztásának fontosságát, miközben a rendszer racionalizálására és a finanszírozási problémák orvoslására koncentrál.

Üzent az államtitkár: felejtsük el a kiskirályságokat a magyar egészségügyben

Üzent az államtitkár: felejtsük el a kiskirályságokat a magyar egészségügyben

Voltak olyan fekvőbeteg-ellátó intézmények, amelyek a nem ösztönző átlagfinanszírozás miatt elkényelmesedtek. Ezért az egészségügyi kormányzat lépett ezen a téren is - jelezte a Portfolio-nak adott interjújában Takács Péter egészségügyi államtitkár, aki arról is beszélt, hogy jelenleg is zajlik a minimumfeltételek áthangolása, melyen keresztül az egyes intézmények portfóliójában lehet áthangolás. De ezúttal is leszögezte, hogy nem zárnak be kórházakat. A beszélgetés során az államtitkár részletesen szólt a magánszolgáltatókról is. Szerinte ha helyre áll az állami ellátórendszer finanszírozása, akkor nem látja értelmét bevonni a privát cégeket a fekvőbetegellátásba. A fő cél még mindig az állami és a magánellátás egyértelmű szétválasztása - szögezte le az interjúban. Takács Péter tisztázta azt is, hogy a gyakorlatban mit kell majd érteni hiánypótló szolgáltatást nyújtó magántulajdonú egészségügyi szolgáltató fogalom alatt. Azt is jelezte, hogy a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő és a Nemzeti Védelmi Szolgálat ellenőrzi, ha valaki indokolatlanul hosszú várakozási időt szab, miközben a magánrendelőjébe irányítja a beteget. Nekik azt üzeni az államtitkár: ők ne számítsanak semmi jóra. A magánszolgáltatóknál dolgozó orvosok esetében is új, szigorúbb előírásokat szeretne Takács Péter: aki nem szállít le bizonyos esetszámot az állami intézményben, az nem kap másodállás-engedélyt. Részben új világ köszönthet be a közfinanszírozott kórházak vezetői számára is: januártól érkezhet a havi 12,5 milliárd forintos többletforrás, cserébe az államtitkárság egy tolerálható adósságszintet határoz meg, és ha ezt a menedzsment túllépi, akkor annak lesznek következménye a vezetőség fizetésében.

Súlyos mondatok érkeztek a magyar hálapénzről - Friss tanulmányt publikált a minisztérium

Súlyos mondatok érkeztek a magyar hálapénzről - Friss tanulmányt publikált a minisztérium

A hálapénz kivezetés hatásának értékelése címmel jelent meg a Belügyminisztérium dokumentumtárában az a 135 oldalas független hatástanulmány, amit az RRF reformtervek keretében kellett elkészítenie a kormányzatnak és a PwC végezte el ezt a munkát. A jelentés arra a következtetésre jutott, hogy a reformcsomag elérte a kívánt célt, az egészségügyben dolgozók ugyanis arról számoltak be, hogy a betegek felajánlási gyakorlata sokkal ritkább, de a megkérdezett páciensek több mint fele is úgy gondolja, hogy a hálapénz jelenléte az állami egészségügyben visszaszorult. Azt ugyanakkor elismerik, hogy a hálapénz nélküli rendszer az orvosok esetében motivációcsökkenéssel jár. A szigorított rendszerben a hálapénz-felajánlások száma tehát ritkult, aminek az egyik oka az elemzés szerint, hogy a lakosság anyagi lehetőségei is egyre szűkösebbek.

Szakmai kiválóságokat vonz haza a magyar magánegészségügy

Szakmai kiválóságokat vonz haza a magyar magánegészségügy

Egyedi műtéti technika fűződik a nevéhez, Frankfurtban felépítette saját magánklinikáját, amit 20 év után értékesített az egyik legnevesebb elit magánkórház-hálózat számára. Műtött Bundesliga-focistákat, válogatott sportolókat, politikusokat, polgármestereket, kormánytagokat Németországban, és rendszeresen érkeztek hozzá továbbképzés céljából orvosok, például a Semmelweis Egyetemről. Kovács György professzorról beszélünk, aki nemrégiben úgy döntött, hogy Magyarországra költözik, ahol a TrifonLife-nál kötelezte el magát. Döntésének okairól, szakmai pályájáról, új terveiről beszélgettünk vele.

Ezért van most bajban a magyar egészségügy

Ezért van most bajban a magyar egészségügy

Fektess be, ne csak a gépekbe, hanem a csapatba. Tartsd egyben ezt a szakmai teamet, építs rájuk, tedd vonzóvá számukra a klinikát. Ha ez megvan, és stabilan tudsz magas színvonalú szolgáltatást nyújtani, akkor érkezhetnek a betegek - így foglalható össze az egyszakmás magánegészségügyi szolgáltatók eddigi sikertörténete. A Private Health Forumon bemutatott cégek mind más és más területen voltak speciálisak, mindezek ellenére nagyon sok volt bennük a közös. Összefoglaló cikkünkben azt is bemutatjuk, hogyan élik meg az idei évet, amikor saját bevallásuk szerint is azt érzik: elfogyott a magyarok pénze, de közben a jó orvos és a jó szakdolgozó nagy hiány és egyre drágább.

Lesújtó kutatás érkezett a magyar nőkről, életekbe kerül ez a rossz szokás

Lesújtó kutatás érkezett a magyar nőkről, életekbe kerül ez a rossz szokás

Egy friss, reprezentatív kutatás a magyar nők emlőszűréssel kapcsolatos szokásait, szűrési hajlandóságát és ismereteit vizsgálta. A kutatás lesújtó eredményeket mutat: a 35 évesnél idősebb magyar nők 44 százaléka még sosem járt emlőszűrésen, a fiatalabb nők körében ez az arány 80 százalék.

Képeken az év magánegészségügyi konferenciája

Képeken az év magánegészségügyi konferenciája

Nyolcadik alkalommal rendezte meg a Portfolio a magánegészségügyi szektor találkozási pontjává vált Private Health Forumot, ahol a legégetőbb és legfontosabb kérdések kerültek terítékre az ágazatot érintően. Üvegplafonba ütköző fogyasztói kereslet, elégtelen állami költekezés, nyugat-európaival összemérhető versenyképes szakember-bérezés, állami- és magánegészségügy együttélése, verseny, szektorsemlegesség, változó állami szabályozás, vállalati egészségügy, multiklinikák és single speciality, robotsebészet és mesterséges intelligencia - csak néhány téma azok közül, amelyekről részletesen beszéltek meghívott előadóink, akiknek ezúton is köszönjük a részvételüket. Galériánkban bemutatjuk az eseményt, és megpróbáljuk átadni annak hangulatát.

Miként növelhetők az egészségügyre fordított források? A céges egészségbiztosítások előtérbe kerülhetnek

Miként növelhetők az egészségügyre fordított források? A céges egészségbiztosítások előtérbe kerülhetnek

Miután a hazai egészségügyre fordított források növelésénél az állami láb kevésbé jöhet szóba, így a vállalati egészségbiztosítási programok - adókedvezményekkel kísért - előtérbe kerülése lehet az egyik fő megoldás a szektor finanszírozásának erősítésében - hangzott el a Portfolio Private Health Forum 2024 konferencia azon panelbeszélgetésén, amelyen magánegészségügyi szolgáltató cégek vezetői mellett egy állami kórház főigazgatója, biztosítási szakember, illetve tanácsadó is részt vett.

A munkáltatói juttatások slágere az egészségbiztosítás

A munkáltatói juttatások slágere az egészségbiztosítás

Az egészségbiztosítások piacáról és a jövőbeli fejlődési lehetőségekről beszélt a Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. két képviselője a Portfolio Private Health Forum 2024 konferencián. Bara Ágnes, nagyvállalati üzletág vezető, és Szűcs András, egészségbiztosítási szakértő többek között arról beszélt, hogy az emberek a Covid alatt a magánegészségügy felé fordultak és sokan nem is térnének vissza az állami ellátáshoz. Ebben lehet nagy segítség egy munkaadói egészségbiztosítási csomag.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Egyedülálló felvételek mutatják be, mi zajlik Ukrajnában a háború árnyékában
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.