Az ukrán lakosság többsége, mintegy 63%-a nem támogatja új választások kiírását, amíg az országban háború van – derül ki a Socis központ kutatásából, melyet az Ukrainszka Pravda szemlézett.
Donald Trump diktátornak nevezte Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt, és azzal vádolta, hogy rossz munkát végez hazája vezetőjeként. Az amerikai elnök szerint Ukrajna vezetője belevitte az Egyesült Államokat egy megnyerhetetlen háborúba.
Új párt jelent meg az ausztrál politikai életben, Clive Palmer milliárdos üzletember ugyanis olyan tömörülést alapított, amely nem mást, mint Donald Trump amerikai elnököt tekinti példaképének. Trump neve még a formáció nevében is megjelenik áthallásosan: "Trumpet of Patriots", azaz Hazafiak Trombitája.
A YouGov brit közvéleménykutató csoport hétfőn ismertetett legfrissebb felmérése szerint a britek többsége nem szeretne több adót fizetni a védelmi kiadások növelése érdekében.
Németországban mintegy 170 ezer 18 éven alatti vett részt az úgynevezett „U18-szövetségi választáson”, amelyet a vasárnap esedékes parlamenti választások előtt szerveztek meg részükre. Meglepetésre a „felnőttek” körében az 5 százalékos küszöbnél billegő, radikális baloldali Die Linke (Baloldal) nyerte meg a voksolást – írja a Tagesschau.de.
Nigel Farage, a jobboldali populista Reform UK elnöke azt mondta, „valószínűleg elengedhetetlen”, hogy Ukrajna csatlakozzon a NATO-hoz – írja a Politico.
Az Európai Tanulmányok Központja (ECFR) által közzétett friss felmérés szerint az európaiak már nem tekintik az Egyesült Államokat szövetségesként, hanem inkább „szükséges partnerként” azonosítják, ami jelentős változást jelent a transzatlanti kapcsolatokban.
Donald Trump amerikai elnök szélvészként tért vissza a Fehér Házba, és bár csak negyedik hetét tapossa az Ovális Iroda asztala mögött, máris rengeteg vitatott intézkedést hozott. Noha a republikánus zászlóvivő valóban döntögeti a népszerűségi rekordokat, ez mind saját magához viszonyítva igaz: történeti összehasonlításban jelentősen alulmarad elődjeihez képest. De Trump melyik lépése örvend a legpozitívabb megítélésnek, és eddig melyik volt a legnépszerűtlenebb? Mit gondolnak az amerikaiak Elon Muskról, a vámháborúról és Trump bekebelezési terveiről? Most minden kiderül.
A Bild két héttel a Bundestag-választások előtt közzétette az INSA közvélemény-kutató felmérését a pártok népszerűségéről, illetve a Friedrich Merz és Olaf Scholz kancellárjelöltek közötti verseny állásáról.
Bár a migrációs vita miatt az utóbbi hetekben turbulenssé vált a német választási kampány, a közvélemény-kutatásokban alig látszik elmozdulás – derül ki a két német közszolgálati televízió, az ARD, illetve a ZDF pénteken közzétett, egymástól függetlenül mért közvélemény-kutatásából. Úgy tűnik, az már nem kérdés, hogy a jelenleg ellenzéki CDU/CSU-szövetség fogja megnyerni a választásokat. A koalíciókötés szempontjából a nagy kérdés az lesz, hány kispárt jut be végül a Bundestagba.
A grönlandi kormányzó párt, a Siumut a következő választások után népszavazást tervez kiírni, aminek témája a függetlenség lesz - a döntést Donald Trump amerikai elnök Grönland iránti érdeklődése gyorsította fel. A szigetországra azok után irányult a világ figyelme, hogy Donald Trump kijelentette, hogy el akarja venni az ellenőrzést a terület felett Dániától. A március 11-re kiírt általános választások kampányának központi témája lett a függetlenség kérdése, valamint Grönland viszonya Dániához és az Egyesült Államokhoz - tudósított a Reuters.
A német Der Tagesspiegel szerint saját pártjából, az SPD-ből többen is lecserélnék Olaf Scholz kancellárt Boris Pistorius védelmi miniszterre a párt kancellárjelölti posztján.
Mute B. Egede grönlandi miniszterelnök azt javasolta, hogy a jövő hónapban tartsanak választásokat. A szigetországra azok után irányult a világ figyelme, hogy Donald Trump kijelentette, hogy el akarja venni az ellenőrzést a terület felett Dániától, írja a Bloomberg.
A lengyel lakosság többsége már nem támogatja az Ukrajnának való fegyverküldést – derül ki egy friss pollból, melyet az Ukrainszka Pravda szemlézett.
Az amerikaiak gazdasági optimizmus évtizedes csúcson van a Gallup legfrissebb felmérése szerint. A megkérdezettek többsége bízik a gazdasági növekedésben, a részvénypiaci emelkedésben, valamint az infláció és a kamatok csökkenésében. Ez a pozitív hangulat összhangban van a Federal Reserve várakozásaival is, azonban kérdés, hogy a vámháború hatásai hogyan befolyásolják majd az amerikai gazdasági kilátásokat.
A brit kormány szerint vannak előnyei annak, hogy Nagy-Britannia öt éve kilépett az Európai Unióból. Nagy-Britannia öt évvel ezelőtt, 2020. január 31-én távozott az EU-ból, majd 11 havi átmeneti időszak után az EU egységes belső piacáról és vámuniójából is kilépett.
A frontra sem jutnának ki az európai katonák.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Az amerikai elnök a CPAC konferencián beszélt.
A fentanil-válságról és az ukrajnai háborúról tartottak megbeszélést.
Erős megosztottságot eredményezett a lépés a tagállamok között.
Sok kérdést vet fel Orbán Viktor miniszterelnök bejelentése.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.