Jelentősen csökkent a Lufthansa nyeresége 2024-ben, a vállalat nehéz évet zárt az emelkedő költségek, az orosz légtér használatának korlátozása és a repülőgép-szállítási késések miatt. A jövővel kapcsolatban azonban pozitív, hogy az iparági kereslet erőteljes a menedzsment szerint és a cég költségcsökkentésekbe kezd.
Komoly tiltakozásokat váltott ki az új uniós szennyvízszabályozás a gyógyszeriparban, amely jogi lépésekkel igyekszik elérni a terhek igazságosabb elosztását. A vállalatok attól tartanak, hogy a többletköltségek végül a gyógyszerárak növekedéséhez és az iparág versenyképességének csökkenéséhez vezethetnek.
A finn és észt rendszerirányítók megállapodtak az Estlink 2 villamos összeköttetés javítási költségeinek megosztásáról, hogy minél hamarabb helyreállítsák a két ország közötti energiakereskedelmet - írta meg a Reuters.
Érdekes témában közölt egy friss írást az Európai Alap- és Vagyonkezelői Szövetség (EFAMA), ebben azt fejtegeti, hogy bár a világban egyre elterjedtebbé válik a különféle befektetési alapok összevonása és konszolidációja, végső soron költség szempontból nem biztos, hogy jobban járnak így a befektetők.
Az Európa legnagyobb tőzsdén jegyzett vagyonkezelőjeként ismert Amundi 11 új ETF-et vezetett be a Londoni Értéktőzsdén, amivel egyre nagyobb teret hódítana az európai piacon – írja a Reuters.
Számos egymásra ható erő befolyásolja napjainkban a beszerzések alakulását. Az emelkedő költségek és az infláció, a gyorsan fejlődő technológia, a fenntarthatóság és az ESG növekvő szabályozási és stratégiai jelentősége, a geopolitikai tendenciák és a globális hálózati kihívások, valamint a növekvő munkaerőhiány mind hatással vannak erre a területre, és sok kérdést vetnek fel a jövőjével kapcsolatban. A KPMG Future of Procurement jelentésében arra kereste a választ, hogy ezek az erők hogyan hathatnak a beszerzési csapatokra, hogyan reagálhatnak a beszerzési vezetők, és mire lesz szükségük a boldoguláshoz.
Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalon közzétett vasárnapi posztjában bejelentette, pénzügyminiszterét az 1 centes érme, a penny gyártásának leállítására utasította, mely egyszázadnyi dollár értékének felel meg.
Az Egyesült Államokban a Talker Research megkérdezte az embereket 1000 fő bevonásával, hogy mit gondolnak jelenleg a nyugdíjazásról az országban – közölte a Newsweek.
Az amerikai haderőnek jelenleg nincsenek olyan kis méretű, olcsó és egyszerűen használható drónjai, melyek az orosz-ukrán háborúban fontos szerepet játszanak és nem is látszik, hogy ez a probléma rövidtávon hogyan oldódna meg – írja az Economist.
A legtöbben akkor váltanának bankot, ha csökkenthetik a költségeket (46%), de 11%-nak az is elegendő indok, ha könnyebben intézheti a család pénzügyeit – derült ki a CIB Bank megbízásából készített friss felmérésből, amelyben a többek között a családok bankszámla-kezelésével, közös pénzügyeivel kapcsolatos kérdéseket vizsgálták.
A klímaváltozás elleni küzdelemben a szakemberek gyakran modern technológiák által lehetővé tett, gyakran sci-fi-be hajló módszereket javasolnak a globális felmelegedés mérséklésére. A LiveScience beszámolója szerint egyes friss kutatások és szakértők javaslata szerint évi 5,5 millió tonna sztratoszférába feljuttatott gyémántpor képes lenne visszaverni a Napból érkező sugárzás egy részét, ezzel csökkentve a légköri hőmennyiséget. Sok más szakember szerint még nem tudunk eleget az ilyesfajta módszerekről és rendkívül drága is lenne egy hasonló beavatkozás.
Nagyon erősen alakul az év vége a tőzsdéken, hiszen a páratlan hozamok mellé most sok izgalmas sztori is társul. Most azonban, hogy közeledik az újév, a befektetők még inkább előre tekintenek és próbálják kitalálni, hogy mely szektorok, illetve részvények lehetnek a következő év nagy nyertesei. Mostani elemzésünkben egy olyan részvénnyel foglalkoztunk, amely nem csak, hogy nagy növekedési potenciállal rendelkezik, de rendkívül olcsó is. Nézzük is meg, hogy melyik ez a részvény!
Magyarország az Európai Unió egyik vezető víziszárnyas-termelője, azon belül is az egyik legnagyobb pecsenyekacsa-beszállítója, amelyből a magyar piac egyik legnagyobb termelője, a Bács-Tak Cégcsoporthoz tartozó Hunent Zrt. a főbb nyugat-európai piacokon kívül például Kanadába és Japánba is exportál. Az ágazatnak azonban az elmúlt években olyan kihívásokkal kellett megküzdenie, mint a jelentős károkat okozó madárinfluenza vagy az egyre nagyobb mérteket öltő kínai dömping, amelynek bekerülési árával lehetetlen versenyezni, miközben az infláció, az emelkedő bérköltségek, a stagnáló európai környezetben visszaeső fogyasztás hasonlóképpen sújtja az ágazatot, mint a gazdaság más szereplőit. A cégcsoport igazgatóságának elnöke és résztulajdonosa, Kiss István szerint a további növekedés és a piaci pozíciók megőrzése korszerű állattartó telepek megépítésével, és ezen keresztül az állatjólét növelésével érhető el, mert az ilyen módon piacra kerülő termék minőségével nem tudnak versenyezni a kínai kacsák. Az első ilyen telepet már át is adták, a második átadását pedig jövőre tervezik.
Ma már több mint egymillió taggal rendelkeznek a hazai egészség- és önsegélyező pénztárak, a népszerűségük pedig nem véletlen: ahogyan a nyugdíjcélú megtakarításoknál, úgy az egészségpénztáraknál is igénybe vehető az államtól a 20%-os adójóváírás, ami éves szinten 150 ezer forintot is kitehet. Ez az összeg pedig jól jöhet, hiszen egy komolyabb betegség kikúrálása több százezer forintos, vagy akár milliós kiadást is jelenthet egy családnak. Mostani cikkünkben bemutatjuk, mit kell tudni a magyar egészség- és önsegélyező pénztárakról, milyen költségekkel kell számolni náluk, és azt is, hogyan lehet igénybe venni az állami támogatást.
Átmeneti repülési tilalmat helyezett ki az amerikai haderő parancsnoksága az összes V-22 Osprey típusú katonai helikopterre, az egyik gép meghibásodása miatt - írja a The Defense Post.
Jóváhagyták a nagy biztosítók tőkeszükségletének kiszámítására vonatkozó új globális szabályokat. A több mint egy évtizedes tárgyalások eredményét jelentő új szabvány nem kötelezi a biztosítótársaságokat több tőke elkülönítésére, de növelheti jelentéstételi költségeiket. A szabályozás célja a biztosítók működésének a harmonizálása, a biztosítottak védelme és az ágazat megerősítése a 2008-as pénzügyi válság tanulságai alapján - írja a Financial Times.
Esnek a részvénypiacok, gyengül a dollár.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Így lőtték le Moszkva szupermodern harci gépét.
Nem sok jót jósoltak Oroszországnak.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.