Számtalan próbálkozást láthattunk már arra, hogy az orosz vagy ukrán katonák által üzemeltetett drónokat a katonák kézifegyverekkel lelőjék, és bár nem egy lehetetlen vállalkozásról beszélünk, olyan találatot valószínűleg kevesen szereztek, mint a lenti videón szereplő orosz katona.
A Kalasnyikov-fegyvercsaláddal foglalkozó cikksorozatunk első részében bemutattuk a legendás gépkarabélyok történetét az egészen korai AK-47 prototípusoktól az orosz és ukrán fegyveres erőknél leglelterjedtebb AK-74 és AK-74M gépkarabélyokig. Történetünk 1991-ben ért véget, sokan nem tudják azonban, hogy a Szovjetunió összeomlásával messze nem zárult le a fegyvercsalád története, bár kétségtelenül kevésbé volt forradalmi, mint a hidegháború alatt.
Az orosz lőszerraktárak elleni támadásokról tett közzé friss elemzést ma a brit védelmi minisztérium.
A BTR-82-es pszh a múlt hét óta az orosz fegyveres erők igazi sztárja, hiszen az egyik ilyen páncélosuk brutális közelharcban kiütötte egy amerikai gyártmányú M2 Bradley gyalogsági harcjármű irányzórendszerét. Nem is kellett több az orosz propagandagépezetnek, gyorsan bemutatták a jármű erényeit, csak a célpontválasztás sikerült mókásra.
Még április végén számoltak be arról ukránpárti források, hogy az ukrán légierő a Jak-52-es légcsavaros kiképzőgépeket kezdte el használni a légtér védelme érdekében.
A Baba-Jaga becenévre keresztelt ukrán fejlesztésű drón Kijev arzenáljának egyik legfélelmetesebb tartozéka: a nagy méretű fegyver komoly bombaterhet képes levegőbe emelni, egy hátránya ugyanakkor van: többi "kollégájához" képest borzasztó nagy célpontot nyújt, amit az orosz mesterlövészek most ki is használtak.
Az orosz harctéri veszteségek legalább felét az ukrán drónok okozzák, főleg az FPV kamikaze-drónok, de mellettük komoly gondot okoznak az aknagránátokat dobáló „bombázódrónok” is – állítja az egyik nagyobb orosz háborús Telegram-csatorna harctéri forrásokra hivatkozva.
Az Egyesült Államok több ezer iráni kézifegyvert és több százezer lőszert adott át az ukrán fegyveres erőknek – írja a Times of Israel az amerikai Középső Parancsnokság (CENTCOM) jelentésére hivatkozva.
Először használták orosz katonák az új AMB-17-es gépkarabélyt éles bevetésen: az Espaniola zászlóalj Ukrajnában próbálta ki az elsősorban különleges műveleti feladatokra tervezett fegyvert.
Egy új felvétel jelent meg a nemrégiben elsüllyesztett, az orosz Fekete-tengeri Flotta kötelékébe tartozó „Szergej Kotov” korvett utolsó perceiről, amint az orosz haditengerészet legmodernebb járőrhajója próbálja felvenni a harcot az őt támadó drónokkal.
Az orosz-ukrán háborúval foglalkozó orosz "Fighterbomber" Telegram-csatorna tette közzé azt a felvételt, amelyet a "Cezar Kunyikov" Ropucsa-osztályú deszanthajó utolsó perceiről készítettek a rajta szolgáló tengerészek.
Megtámadtak egy brit tulajdonban lévő teherszállító hajót keddre virradó éjjel a Vörös-tengeren - közölte a brit haditengerészet tengerhajózási biztonsági információs szolgálata (UKMTO).
Második világháborús gránátlövedékek százaira bukkantak Németországban, a keleti Szászország tartományban földmunkák során - közölte a helyi rendőrség vasárnap.
Amikor valaki modern orosz kézifegyverekre gondol, általában a legendás Kalasnyikov gépkarabély valamely variánsa jut eszébe, pedig Moszkva az elmúlt ötven évben számtalan olyan fegyvert állított hivatalosan szolgálatba, amelyek kifejezetten újszerűnek számítanak arzenáljában. Az Ukrajnai harcokban ugyanakkor ezek közül alig-alig láttunk néhányat. Összeszedtünk néhány olyan fegyvert, amit a Kreml nem igazán akar a frontra küldeni, és azt is elmondjuk, miért.
Az orosz-ukrán háború lassan két éve alatt rendre előkerültek a hazai sajtóban olyan fogalmak, amelyekről a haditechnika iránt érdeklődő olvasók korábban nem, vagy csak elvétve találkoztak. Mitől lesz egy katonai repülő csatarepülő? Mi a különbség a géppuska és a golyószóró között? Mi áll az olyan angol mozaikszavak mögött, mint az FPV, a DMR, vagy az MRAP? Itt van öt olyan fogalom, amiről nem biztos, hogy mindenki tudja, mit is jelent.
Nem csupán tüzérségi lőszereket, de számos rakétafegyvert is adott Észak-Korea Oroszországnak a néhány hete megkötött titkos kereskedelmi alku értelmében – írja a Sky News dél-koreai hírszerzési információkra hivatkozva.
Szerintük minden egy emberen múlik.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Mariupolban és Harkiv megyében látták őket.
Beszámolt az Oresnyik képességeiről az ukrán HUR vezetője.
Rögtön fel is mondták a szerződést az eddigi takarítócéggel Hajdúböszörményben.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.