Tavalyhoz hasonlóan az Allianz Hungária biztosító idén év elején is megvizsgálta az előző évre vonatkozó kárstatisztikáit. 2023-ban a társaság összesen mintegy 15 százalékkal több lakóingatlannal kapcsolatos káresetet regisztrált, mint 2022-ben, több mint százezer a károk száma. Az idei nyár az egyik legpusztítóbb volt viharok tekintetében – a nyári hónapokban 50 százalékkal volt magasabb a károk száma az előző év azonos időszakához képest.
Összesen 1100 lakásbiztosítási kárt jelentettek be a K&H-nál hétfő délutánig a múlt héten pusztító vihar miatt - közölte a pénzintézet, amely további 1000 kárbejelentésre és több száz millió forintos kárkifizetésre számít. A legtöbb káresemény a fővárosból, ezen belül is a XVI. és a XVII. kerületekből érkezett.
A Generali Biztosítóhoz a múltheti, főként a hétvégi viharok nyomán már több ezer kárbejelentés érkezett, a károk értéke eléri a 2 milliárd forintot is. Az elmúlt napok heves esőzései miatt az áradások következtében további károk várhatók. Míg 2022 nyarán az aszály okozott komoly problémákat országszerte, idén a kiszámíthatatlan időjárás, a heves szélviharok és esőzések jellemzik 2023 nyarának második felét.
Az elmúlt napokban tapasztalt viharok, az erős szél és eső számos kárt okozott az otthonokban országszerte. A biztosítókhoz csak úgy záporoztak a kárbejelentések, amelyek száma a következő napokban tovább emelkedhet.
A hazai felnőtt lakosság többsége szerint az elmúlt években gyakoribbá és hevesebbé váltak a nyári viharok, ezért jobban oda kell figyelni a károk kivédésére. A leggyakoribb óvintézkedések vihar esetén az ablakok-ajtók bezárása, a mozdítható tárgyak elpakolása, valamint a háziállatok biztonságba helyezése. Sok esetben azonban az ingatlanok állapota nem biztosít megfelelő védelmet a viharokkal szemben – derül ki Groupama Biztosító megbízásából készült friss országos reprezentatív kutatás eredményéből.
Az elmúlt hónap viharai nyomán a hazai biztosítók másfélszer akkora kártalanítást fizethetnek ki a lakásbiztosítással rendelkezőknek, mint a tavalyi év hasonló időszakában - tette közzé a friss adatokat a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).
Már van olyan hazai nagybank, amelynek a mobilbanki alkalmazásában kockázati életbiztosítás köthető, a kárbejelentés is megtehető és a kárügyintézés is nyomon követhető, valamint az összes, már megkötött biztosítást át lehet tekinteni.
A 2023. kárenyhítési évben eddig a termelők több mint 400 hektárra kiterjedő területre jelentettek be tavaszi fagykárt, ez a szám április első hetének fagyos éjszakái miatt egész biztosan jelentősen nőni fog - közölte az Agrárminisztérium (AM) pénteken az MTI-vel.
Úgy tűnik, január vége-február elejei időszak évről évre a biztosítók fekete napjai közé sorolódnak. A múlt szombati vihar pusztításai megközelíthetik a tavaly január 30-i orkán okozta károkat. Akkor közel három és fél milliárdos volt a számla, emlékeztet a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).
A tavalyi aszály után az idei év csapadékosan indult. A múlt heti esőzések nyomán 3,7 ezren jelentkeztek a biztosítóknál kárigényükkel, derül ki a MABISZ adataiból.
Már öt termék esetében tud az ügyfél az adatai újbóli megadása nélkül, akár azonnal szerződést kötni az adott biztosító honlapjára átnavigálva, miközben a piacon lévő valamennyi Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítási (MFO) termék összehasonlítható a jegybank online kalkulátorában. A közeljövőben várhatóan további két, MFO-t kínáló biztosító esetében válik elérhetővé ez az egy lépésbeni online kötési lehetőség - derül ki az MNB közleményéből.
A júliusi viharkárok nyomán a biztosítók közel tízmilliárd forintot fizettek már ki vagy különítettek el lakossági, ipari és intézményi, valamint casco károkra. Csak a lakásbiztosításokra kifizetett tételek meghaladják a tavaly előtti év május-augusztus közötti viharszezonjának teljes kárösszegét, tette közzé a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).
Egymilliárd forintot megközelítő károkat okozhattak a hétvégi viharok, intenzív esőzések, a biztosítók további kárbejelentésekre számítanak.
Az országon hétvégén átvonuló vihar ezúttal is jelentős károkat okozott, a Groupama Biztosítóhoz például több mint 800 lakásbiztosítási kárbejelentés érkezett, melyek összege majdnem eléri a félmilliárd forintot. A vihar elsősorban a fővárost, Komárom-Esztergom és Baranya megyét sújtotta, de az ország minden megyéjéből történt bejelentés. Ezek fele a két héttel ezelőtti esethez hasonlóan ismét a jégverés okozta károkhoz köthető.
Az elmúlt évek legpusztítóbb viharperiódusa volt az idei júniusi. A biztosítók által már kifizetett összegek, illetve a kártartalékok elérhetik az ötmilliárd forintot, tette közzé a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).
Az elmúlt heti viharok nyomán közel tízezer kárbejelentés érkezett a biztosítókhoz. A társaságok úgy kalkulálnak, hogy az elkövetkező hetekben akár a milliárd forintot is elérheti a kifizetések összege – írja közleményében a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).
Az ukrán államfő szerint légideszantosok és észak-koreai katonák is meghaltak.
Ismét nekifutnak a fegyverszünetnek a felek.
Nem sikerült zöldágra vergődnie a Néppártnak a szociáldemokratákkal.
Tavaly egy Heves megyényi terület került orosz kézre.
A klímaváltozás okozta tengerszint-emelkedés különösen érinteni fogja az olajexportot.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.