Donald Trump nyerte az amerikai elnökválasztást, hogy mindez mit jelent az európai gazdaságok, a kontinens versenyképessége és a forint számára, az nem feltétlenül egy vidám sztori. A tőzsdéken viszont annál nagyobb a derű, az elnökválasztást követően azonnal beindult az úgynevezett "Trump-trade": számos eszköz árfolyama az egekbe szökött, lehet itt gondolni a bitcoinra, az amerikai részvényindexekre, a dollárra vagy akár a Teslára, egészen elképesztő mozgásokat láthattunk az elmúlt napokban. Egy ilyen történelmi jelentőségű választást követően, ebben a turbulens és bizonytalan környezetben adódik a kérdés: mi az, amit még nem áraztak be a piacok? Melyik szektor, mely vállalatok nyerhetnek még nagyot Donald Trump elnökségével hosszabb távon? Ezzel kapcsolatban mutatunk most egy izgalmas lehetőséget.
Az amerikai részvénypiacok, a választásokat követő erős teljesítménye mögött elsősorban a bizonytalanság megszűnése áll. Donald Trump egyértelmű győzelme megnyugtatta a befektetőket, akik pozitívan fogadták a várható gazdaságpolitikai irányokat. Többek között erről beszélt Cinkotai Norbert, a K&H értékpapír vezető elemzője, a Portfolio Checklist csütörtöki adásában.
A világ tíz leggazdagabb emberének vagyona napi rekordot döntött, amikor Donald Trump megnyerte második elnöki ciklusát – írja a Bloomberg.
A tegnap esti Magyar Közlönyben megjelent egy új rendelet, amely szigorúbb követelményeket ír elő a kriptoeszközökre vonatkozó tanácsadást vagy információnyújtást végző személyek számára.
Az HBO új dokumentumfilmje Peter Todd kanadai fejlesztőt azonosítja Satoshi Nakamotóként, a bitcoin kriptovaluta álnéven ismert alapítójaként. A film készítője, Cullen Hoback régi és új nyomok alapján jutott erre a következtetésre, majd szembesítette Toddot és Adam Backet, a Blockstream alapítóját - aki szintén a fő gyanúsítottak között szerepel - a bizonyítékokkal - írta a Politico.
A Standard Chartered Bank elemzői szerint a Solana kriptovaluta jelentősen felülmúlhatja az ethereum és a bitcoin teljesítményét, amennyiben Donald Trump nyeri meg a következő amerikai elnökválasztást - írta a CNBC.
Az Egyesült Államok alelnöke, Kamala Harris először nyilatkozott nyilvánosan a kriptovalutákról az amerikai elnökválasztási kampány során. A Wall Street-en tartott adománygyűjtő rendezvényen tett kijelentései szerint Harris ösztönözni kívánja a mesterséges intelligenciába és a digitális eszközökbe történő befektetéseket - írta meg a Cointelegraph.
A Fed holnapi kamatdöntése előtt megnőtt a volatilitás a kriptopiacon, a bitcoin árfolyama ismét 60 000 dollár fölé emelkedett.
Az amerikai bitcoin tőzsdén kereskedett alapok (ETF-ek) év eleji bevezetése óta a leghosszabb napi nettó kiáramlási sorozatukat könyvelték el - számolt be a Bloomberg.
Az év eddigi legrosszabb hetét zárták az amerikai tőzsdék, a zuhanást nem úszták meg a kriptodevizák sem, nagyot esett a bitcoin jegyzése. A pénteki árfolyammozgást követően kulcsfontosságú szintre került a bitcoin, ezért most megnézzük, hogy ezen a szinten érdemes lehet-e már beszállni. Annak is utánajárunk, hogy milyen kulcsszintekre érdemes még figyelni, ha folytatódna a lejtmenet a bitcoinnál.
Ismét felerősödött a növekedéssel kapcsolatos bizonytalanság a piaci szereplők körében, ennek hatására pedig nem csak a részvénypiacon, de a kriptoeszközök esetében is esést láthatunk. Ugyan a hajnali mélypontokhoz képest már láthattunk egy kisebb korrekciót, de továbbra is többhetes mélypontjuk közelében mozognak a legnépszerűbb kriptovaluták.
A Revolut dedikált kriptofizetési kártyákat vezet be, amelyet a mindennapokban használhatnak a kriptósok - számolt be a Finextra.
A kriptovaluták piacán jelentős esés volt tapasztalható az elmúlt 24 órában. A bitcoin, a legnagyobb kriptoeszköz, egy ponton több mint 6 százalékot veszített értékéből, ami az augusztus 5-i zuhanás óta a legnagyobb esésnek számít. Az árfolyam később némileg korrigált.
Nagy ralit láthattunk az év elején a kriptodevizák piacán, ennek következtében drasztikusan megnőtt a kriptomilliomosok száma világszerte. A New World Wealth és a Henley & Partners közös jelentése szerint 95%-kal emelkedett azoknak a magánszemélyeknek a száma, akik több mint 1 millió dollárnyi értékű kriptoeszközzel rendelkeznek - közölte a Cnbc.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében a friss, júniusi béradatokat elemeztük Hornyák Józseffel, a Portfolio munkaerőpiaccal is foglalkozó makrogazdasági elemzőjével. Egyebek mellett arról is beszéltünk, hogy miért haladta meg a közszféra béremelkedése a versenyszféráét. Az adás második részében azt jártuk körbe, hogy a kriptovaluták lehetnek-e olyan menekülőeszközök, mint az arany vagy a svájci frank. Erről Nagy Viktort, a Portfolio vezető részvénypiaci elemzőjét kérdeztük.
Ahogy a 2024-es amerikai választások a célegyenesbe érnek, a kriptotársaságok egyre mélyebbre nyúlnak a pénztárcájukban, hogy megpróbálják befolyásolni az eredményeket - írja egy friss kutatásra hivatkozva a CNBC.
A megválasztott elnök megfenyegette Panamát.
Miután egy tizenéves halálra késelte egy társát.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A Moszkvának szóló segítségkérések egyelőre süket fülekre találtak.
Az eddig tudottak fényében nem iszlamista motívum állhat a háttérben.
A súlyos mértékű légszennyezettség kezeléséhez is nélkülözhetetlen az elektrifikáció.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?