Széleskörű hangulatromlással indul a hét a tőzsdéken, az esés alól pedig a kriptopiac sem képez kivételt. Ugyan az elmúlt hónapokban látott nagy emelkedés, és a kriptopiac sajátosságainak fényében nem beszélhetünk „drámai” eseményekről, az azonban tény, hogy a nagy rali után több kriptó esetében is kezd elromlani a technikai kép. Jó példa erre az ether, melynek árfolyama kritikus szintre esett.
Eséssel indult ma a világ tőkepiacain, de nemcsak a részvénypiacokon, hanem kriptoeszközöknél is nagy az eladói nyomás.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében a bitcoin szárnyalásáról volt szó. A kriptopénz nem csak rekordmagas árfolyamot ért el 2024-ben, hanem dominanciáját is növelte a piacon. Vendégünk volt Jónap Richárd, a Concorde részvénypiaci stratégája. A műsor második részében Szabó Dánielt, a Portfolio unós ügyekkel foglalkozó elemzőjét kérdeztük arról, hogy, milyen lehetőségei vannak az Európai Unió soros elnökséget ellátó Lengyelországnak arra, hogy befolyását és súlyát növelje a közösségben. Arról is szó volt, hogy miért jelenthet hátrányt ebből a szempontból Magyarországnak, hogy a Visegrádi együttműködés gyakorlatilag szétesett.
Donald Trump elnökké választása óta csaknem 10 milliárd dollár áramlott a közvetlenül bitcoinba fektető amerikai tőzsdén kereskedett alapokba (ETF), ami jól mutatja, hogy a kriptoszektor felkarolását várják a piacok Trumptól - írja a Bloomberg.
A Federal Reserve elnöke, Jerome Powell szerdai nyilatkozatában jelezte, hogy a jegybank óvatosabban közelítheti meg a jövőbeli kamatcsökkentéseket, tekintettel a gazdaság közelmúltbeli erős teljesítményére és a vártnál magasabb inflációra. Emellett a kriptodeviza-piacról és a bitcoinról is elmondta véleményét a vezető.
Nincs megállás, tovább dübörög a kripto-őrület a tőzsdéken. Amíg azonban mindenki arra figyel, hogy mikor éri el a bitcoin a történelmi mérföldkőnek számító 100 000 dolláros szintet, addig nagy izgalmak történnek a piac többi szereplőjénél is. Éppen ezért mutatunk most egy olyan coint, amelyben hatalmas növekedési potenciál van most. Lássuk is, hogy miről is van szó!
Donald Trump nyerte az amerikai elnökválasztást, hogy mindez mit jelent az európai gazdaságok, a kontinens versenyképessége és a forint számára, az nem feltétlenül egy vidám sztori. A tőzsdéken viszont annál nagyobb a derű, az elnökválasztást követően azonnal beindult az úgynevezett "Trump-trade": számos eszköz árfolyama az egekbe szökött, lehet itt gondolni a bitcoinra, az amerikai részvényindexekre, a dollárra vagy akár a Teslára, egészen elképesztő mozgásokat láthattunk az elmúlt napokban. Egy ilyen történelmi jelentőségű választást követően, ebben a turbulens és bizonytalan környezetben adódik a kérdés: mi az, amit még nem áraztak be a piacok? Melyik szektor, mely vállalatok nyerhetnek még nagyot Donald Trump elnökségével hosszabb távon? Ezzel kapcsolatban mutatunk most egy izgalmas lehetőséget.
Az amerikai részvénypiacok, a választásokat követő erős teljesítménye mögött elsősorban a bizonytalanság megszűnése áll. Donald Trump egyértelmű győzelme megnyugtatta a befektetőket, akik pozitívan fogadták a várható gazdaságpolitikai irányokat. Többek között erről beszélt Cinkotai Norbert, a K&H értékpapír vezető elemzője, a Portfolio Checklist csütörtöki adásában.
A világ tíz leggazdagabb emberének vagyona napi rekordot döntött, amikor Donald Trump megnyerte második elnöki ciklusát – írja a Bloomberg.
A tegnap esti Magyar Közlönyben megjelent egy új rendelet, amely szigorúbb követelményeket ír elő a kriptoeszközökre vonatkozó tanácsadást vagy információnyújtást végző személyek számára.
Az HBO új dokumentumfilmje Peter Todd kanadai fejlesztőt azonosítja Satoshi Nakamotóként, a bitcoin kriptovaluta álnéven ismert alapítójaként. A film készítője, Cullen Hoback régi és új nyomok alapján jutott erre a következtetésre, majd szembesítette Toddot és Adam Backet, a Blockstream alapítóját - aki szintén a fő gyanúsítottak között szerepel - a bizonyítékokkal - írta a Politico.
A Standard Chartered Bank elemzői szerint a Solana kriptovaluta jelentősen felülmúlhatja az ethereum és a bitcoin teljesítményét, amennyiben Donald Trump nyeri meg a következő amerikai elnökválasztást - írta a CNBC.
Az Egyesült Államok alelnöke, Kamala Harris először nyilatkozott nyilvánosan a kriptovalutákról az amerikai elnökválasztási kampány során. A Wall Street-en tartott adománygyűjtő rendezvényen tett kijelentései szerint Harris ösztönözni kívánja a mesterséges intelligenciába és a digitális eszközökbe történő befektetéseket - írta meg a Cointelegraph.
A Fed holnapi kamatdöntése előtt megnőtt a volatilitás a kriptopiacon, a bitcoin árfolyama ismét 60 000 dollár fölé emelkedett.
Az amerikai bitcoin tőzsdén kereskedett alapok (ETF-ek) év eleji bevezetése óta a leghosszabb napi nettó kiáramlási sorozatukat könyvelték el - számolt be a Bloomberg.
Az év eddigi legrosszabb hetét zárták az amerikai tőzsdék, a zuhanást nem úszták meg a kriptodevizák sem, nagyot esett a bitcoin jegyzése. A pénteki árfolyammozgást követően kulcsfontosságú szintre került a bitcoin, ezért most megnézzük, hogy ezen a szinten érdemes lehet-e már beszállni. Annak is utánajárunk, hogy milyen kulcsszintekre érdemes még figyelni, ha folytatódna a lejtmenet a bitcoinnál.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Az amerikai elnök a CPAC konferencián beszélt.
A fentanil-válságról és az ukrajnai háborúról tartottak megbeszélést.
Erős megosztottságot eredményezett a lépés a tagállamok között.
Sok kérdést vet fel Orbán Viktor miniszterelnök bejelentése.
A „woke” kiadások lefaragása csak elhanyagolható része volt a teljes költségcsökkentésnek.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.