A koronavírus továbbra is érezteti hatását a világban, a legújabb kutatások pedig azt mutatják, a Covid-19 továbbra is nagyobb veszélyt jelent, mint az influenza. Egy friss amerikai tanulmány kimutatta, hogy a koronavírus miatt kórházba került betegek esetében 35%-kal nagyobb volt a halálozási kockázat 30 napon belül, mint az influenzás betegeknél.
A legfrissebb jelentések szerint az Egyesült Államokban egy új Covid-19 variáns, a FLiRT vált dominánssá, amely a megbetegedések mintegy negyedéért tehető felelőssé - számolt be az USA Today. Az aggodalomra okot adó új FLiRT-variáns tüneteiről is beszámoltak, amelyek között megtalálható a szokásosnak mondható láz, köhögés és torokfájás is.
A Covid-járvány első megjelenésekor a tüdőkárosodást vizsgálták az orvosok elsősorban, de hamarosan kiderült, hogy a koronavírus és az általa kiváltott gyulladás gyakorlatilag az egész testet érintheti. Kiderült, hogy a szervek közül különösen a szívvel kapcsolatos betegségek és halálesetek száma nőtt meg, méghozzá drámaian - írja a Bloomberg.
Amerikai jogvédők szerint az észak-koreai vezetés túlzott és szükségtelen járványellenes intézkedései súlyosan érintették az élelmezésbiztonságot és az alapvető termékek elérhetőségét az elszigetelt országban.
Az amerikai járványügyi hivatal, a CDC új iránymutatáson dolgozik, amelynek értelmében megszüntetnék az ötnapos karanténra vonatkozó ajánlásukat a koronavírussal fertőződött betegek esetében.
Elhanyagolható, európai összevetésben is nagyon alacsony átoltottsággal rendelkeznek idehaza a koronavírus-fertőzés szempontjából a legnagyobb kitettséggel rendelkező idősek - derül ki az európai járványügyi központ adataiból, amelyet Semmelweis Egyetem Epidemiológiai és Survaillance Központja elemzett.
Mindenkinek javasolt "járványos" üzemmódba kapcsolni a légúti betegségek őszi-téli szezonja miatt - tanácsolják hiánypótló írásukban a Semmelweis Egyetem Epidemiológiai és Surveillance Központjának szakemberei, akik megosztják gondolataikat az aktuális járványhelyzetről, a várható trendekről, de segítséget kapnak azok is, akik egyéni szinten szeretnének hatékonyan védekezni a fertőzés ellen.
Az elmúlt hetekben tapasztalt emelkedés után országos átlagban stagnál a szennyvízben mért SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációja - közölte az NNGYK.
A korábbi években nem volt példa ilyen mértékben tomboló járványra Magyarországon, mint ezekben a hetekben és napokban. A koronavírus legújabb változatai mostanra sokkal enyhébb lefolyásúvá váltak, így már nem tartjuk számon épp hányadik Covid-hullámban vagyunk és nehéz megkülönböztetni azt is, hogy a koronavírus mellett milyen betegségek érintik most tömegesen a magyarokat. Egy ilyen fertőzési hullámnak azonban vannak rövid távú negatív következményei is, a nagyarányú dolgozói kiesés, ami akár a gazdasági aktivitásra is rányomhatja a bélyegét. Ilyen esetekben az egyéni védekezés mellőzése csak olaj a tűzre.
Az Egészségügyi Világszervezet is megszólalt a Kínában terjedő, gyermekkori tüdőgyulladásos esetek számának növekedése kapcsán. Eközben vezető tudósok szerint egyelőre nincs ok az aggodalomra egy újabb világjárványt illetően.
Egy új tanulmány szerint a Covid okozta szaglásvesztés akár három évig is eltarthat, és ez mintegy 28 millió amerikait érint - írta meg a Bloomberg.
Csaknem négy év után új személyzetet kapott a phenjani orosz nagykövetség, mivel a koronavírus-járvány miatt 2020-ban Észak-Korea teljesen bezárkózott, még diplomatákat sem engedve be az országba – írja a The Guardian.
Észak-Korea kedden újraindította nemzetközi kereskedelmi légijáratait, amelyeket 2020-ban a koronavírus-járvány miatt állított le.
El kell kezdeni a nehezen megszerzett tanulságokat beépíteni a járványvédekezésbe - vallja Oroszi Beatrix epidemiológus. A Semmelweis Egyetem Epidemiológiai és Surveillance Központ igazgatója szerint azzal is kiemelten foglalkoznia kell a járványügynek, hogy miért volt ekkora elutasítottsága a Covid ellen hatásos vakcináknak Magyarországon. Ennek érdekében vissza kellene nyerni az emberek bizalmát. A szakemberrel beszélgettünk az őszi járványszezon hátteréről, az egyéni védekezés lehetőségeiről és fontosságáról, a változó járványügyi adatgyűjtésről, és a vakcinák mellékhatásairól is. Elmondása szerint a legrosszabb, amit egy ország most tehet, hogy hátradől, és úgy tesz, mintha a COVID-19 elvonult volna, a fenyegetés ugyanis nem múlt el. Már csak azért sem árt az óvatosság, mert meglátása szerint nem tudjuk, hogy ez az átmeneti idő, amiben most vagyunk, a járványügyi helyzet stabilizálódása felé vezető út, vagy jöhet még olyan új variáns, amelyik súlyosabb megbetegedést okoz. Éppen ezért is annak a reményének adott hangot, hogy az őszi szezonra Magyarországnak is lesz új oltási ajánlása, jelenleg ugyanis nincs ilyen.
Geopolitikai adottságai és viszonylagos elszigeteltsége miatt Ausztrália az elmúlt évtizedekben nem azzal került a figyelem középpontjába, hogy regionális konfliktusba keveredett volna más állammal. A konfliktusmentes időszakot viszont konfliktusokkal terhelt váltotta fel azt követően, hogy Kínával több kérdésben is összekülönböztek. A viszony elmérgesedését kezdetben kereskedelmi korlátozások, embargók jelezték, mára pedig Ausztrália történelminek tekinthető harcászati fejlesztésekbe kezdett, miközben szövetségi politikájában is megfigyelhetők változások.
Az Egyesült Államok legnagyobb városa, New York elveszítette lakossága több mint 5 százalékát, 468 ezer embert 2020 áprilisa és 2022 júliusa között - derül ki az amerikai adatnyilvántartó hivatal (US Census Bureau) új összegzéséből.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A Gazprom pénzügyeit intéző Gazprombankot érintik az intézkedések.
Vita zajlik a kamatcsökkentés mértékéről.
Szűkíthetik a kínálatot Franciaországban.
Trumppal is együtt akarnak működni.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?