Akár 90 ezer forintos bírságot kaphat az, aki a kukából gyűjtené össze a visszaváltható üvegeket, mivel az Országos Rendőr-főkapitányság szerint ez szabálysértésnek minősül - számolt be a Dívány.hu
A Volánbusz benyújtotta ajánlatát a Nemzeti Koncessziós Iroda országos, autóbuszos közszolgáltatásra vonatkozó pályázatára.
Jelentősen emelkedett az autópályadíjak beszedését végző Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ) bevétele tavaly. Ennek nagy részét a teherautók által fizetett, megtett úttal arányos díjak adják, bár a növekedés nem ennél a tételnél volt igazán szembetűnő, hanem az e-matricánál. Több folyt be bírságokból is: több mint 10 milliárd forint - derül ki a cég beszámolójából.
Olajat talált a Mol és az O&GD Tura közelében, a napi kb. 1000 hordó kitermelésére alkalmas találat az egyik legjelentősebb hazai olajkút lehet, az innen felszínre hozott olaj a Mol százhalombattai Dunai Finomítójában kerül feldolgozásra. Lehetőségünk volt személyesen is megtekinteni a helyszíni munkálatokat, ahol több fontos kérdésünkre is válaszoltak a társaság vezetői.
A sikeres fúrás a Mol és az O&GD közös kutatásának eredménye, amit azután kezdtek meg, hogy 2023 nyarán a Mol 49 százalékos részesedést szerzett az O&GD három kutatási koncessziójában. A közös munka eredményeként új, eddig ismeretlen kőolajlelőhelyet fedeztek fel Tura közelében, ahol elkezdődött a próbatermelés. Az új lelőhelyről jelenleg körülbelül napi 1000 hordó kőolajat termelnek, amit a Dunai Finomítóban dolgoznak fel.
A magyar autópálya hálózat 35 évre kiszervezett üzemeltetése és további szakaszok építése legalább 15,1-17,3 ezer milliárd forintba fog kerülni – írja a Szabad Európa az általa kiperelt szerződéses mellékletek alapján. Ezek az összegek jóval nagyobbak, mint amelyek eddig ismertek voltak (12,6 ezer, illetve 13,7 ezer milliárd forint) korábbi számítások és becslések alapján. Az is kiderült, hogy kik állnak a nyertes hét magántőkealap mögött, mint végső tulajdonosok.
Az Európai Bizottság két ügyben is kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen a közbeszerzésre vonatkozó uniós jogszabályok megsértésére hivatkozva még tavaly év végén, amelyek heteken belül új szintre léphetnek. A Portfolio uniós döntéshozóktól úgy értesült, hogy több esetben látnak még kételyeket a magyar közbeszerzési rendszert illetően, így valószínűleg további egyeztetésekre lesz szükség, ezek után májusban felszólítást küldhetnek, hogy ne citálják Magyarországot az Európai Unió Bírósága elé.
Március 20-án elindultak az idei szintrehozási munkálatok az M7-en, három helyszínen. A tönkrement burkolat cseréjének előkészítő munkái is megkezdődtek. A következő hetekben pedig az idei legkomolyabb építési feladatokba is belevágnak az M3-on, de idővel sorra kerül az M1, M15, M35, M4, M7, M70 és M8 sztrádák és gyorsforgalmik is – közölte a MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő.
A kormány a kórházi gyógyszerellátást 2025 januárjától egy különleges jogokkal felruházott, úgynevezett projekttársaságra bízná.
Felülvizsgálta a kormány a gyorsforgalmi utak fejlesztéséről és üzemeltetéséről kötött autópálya koncessziós szerződést, és annak módosítása mellett döntött - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ.
Az év elejétől Magyarországon is elindul a biohulladék széles körű, vagyis a konyhai zöldhulladékot és élelmiszer-hulladékot is magában foglaló elkülönített gyűjtése – mondta Raisz Anikó, az Energiaügyi Minisztérium környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkára.
Vlagyimir Putyin elrendelte, hogy a szentpétervári Pulkovo repülőtér irányításának minden jogát adják át a külföldi részvényesek, köztük a német Fraport és a katari vagyonalap, és a részesedéseiket egy új orosz szervezetbe helyezzék át, írja a Bloomberg.
Január elseje helyett július 1-étől lesznek kötelesek feltüntetni a gyártók a visszaváltáshoz szükséges kódokat a PET-palackokon, az alumínium és üveg italospalackokon - mondta Áder János korábbi köztársasági elnök, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület rendezvényén szerdán Budapesten.
A kormány eredetileg azzal az elképzeléssel adta koncesszióba a hazai hulladékpiac jelentős részét a Molnak, hogy javítsák a hulladékhasznosítási arányokat. Azonban egy konferencián a MOHU, a hulladékgazdálkodásért felelős leányvállalat vezetője elismerte, hogy a helyzet rosszabb, mint a koncesszió megkötése előtt, és az adóhivatal is hanyatló trendről számolt be. Az Energiaügyi Minisztérium már készül a beadvánnyal, amelyben derogációt kérnének az Európai Uniótól, mert jelenleg úgy néz ki, hogy 2030-ig sem fogják elérni a 2025-ös célokat – tudta meg a Szabad Európa. A MOHU szerint egy jogi szabályozás miatt látszódnak csak nehézségek.
Az Európai Bizottság három kötelezettségszegési ügyben lépett Magyarországgal szemben: a testület felszólítja a kormányt, hogy tartsa be a közbeszerzésre és a koncessziókra vonatkozó uniós szabályokat. Ez szinte biztosan az sztráda- és a hulladékkezelési koncessziós eljárásokhoz kapcsolódhat. Az Európai Bizottságnál emellett elvárják, hogy hozzák összhangba az arányossági tesztre vonatkozó uniós szabályokkal, valamint a gyermekek védelmét sem tartják megfelelőnek az igazságszolgáltatási eljárásokban.
Feljelentést tett a Közbeszerzési Hatóság versenyt korlátozó megállapodás közbeszerzési vagy koncessziós eljárásban bűntett gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen a Budapesti Rendőr-főkapitányságon.
2027-ben népszavazáson dől majd el a kérdés.
A két cég júniusban tervezi befejezni az egyeztetéseket.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?