Az elektromosautó-gyártók után úgy tűnik, megérkezett az újabb piaci őrület is, amely a hidrogénnel kapcsolatos cégeket érinti. Sokan nagy jövőt jósolnak ennek az energiahordozónak, amelynek rendkívül széles körű a felhasználási lehetősége az üzemanyagoktól az elektromos berendezésekig. Ehhez pedig megfelelő a politikai támogatottság is, mivel szerepe lehet a klímasemlegesség eléréseben, ugyanakkor egyelőre elég költséges alternatíva. A befektetőket azonban ez egyáltalán nem zavarja, ugyanis zsákolják a hidrogénes cégek részvényeit.
Úgy tűnik, hogy a befektetők már letették a voksukat a georgiai szenátusi választásokkal kapcsolatban, és széttépik a napenergiás cégek részvényeit. Ennek egyszerű oka, hogy amennyiben a demokraták mindkét lehetséges helyet elvinnék, ami egyre valószínűbbnek tűnik, akkor többségbe kerülnének a szenátusban is. Ebben az esetben pedig Joe Biden számos ötlete megvalósulhat, és ez nem csak az adóemelésekre vonatkozik, hanem a korábbi nagyszabású kétezer milliárd dolláros klímatervre is.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) mai közleménye alapján 2021. január 15-től az energia- és klímapolitikai, illetve az építésgazdaságért, infrastrukturális környezetért és fenntarthatóságért felelős államtitkárság egységes szervezetben működik tovább. Az egységesített államtitkárságot Steiner Attila, az Igazságügyi Minisztérium eddigi európai uniós ügyekért felelős államtitkára vezeti majd.
A napenergia szektor a különböző becslések szerint hatalmas bővülés előtt áll a következő évtizedben, gyakorlatilag a megújuló energiaforrások sztárja lesz. A koronavírus-járvány miatt idén valószínűleg csak a tavalyihoz hasonló ütemben bővülhet a szektor, ez pedig főleg a kínai beruházások magas idei ütemének köszönhető, ami ellensúlyozza az ipari és lakossági igények általános visszaesését. Ezután azonban már főleg Európa, az Egyesült Államok és India adhatja majd a növekedés bővülésének gerincét, főleg a nagyobb beruházások, derült ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) friss megújuló energiákkal kapcsolatos kiadványából.
A Nemzeti Energia- és Klímatervben (NEKT) előirányozott naperőművi kapacitás mértéke feltétlenül szükségessé fogja tenni Magyarországon is a megújuló energia bázisú hidrogéntermelést, valamint a tárolás nagy kapacitásokkal történő alkalmazását - véli a napelemes rendszerek tervezésével és kiépítésével, illetve az ehhez kapcsolódó szolgáltatások nyújtásával foglalkozó Optimum Solar Kft., az április végén megalakult Nemzeti Hidrogéntechnológiai Platform alapító tagja. A társaság szerint a NEKT-ben erre csak rövid hivatkozások utalnak, márpedig ennél jóval többre lenne szükség, és az újonnan megalakult platform programjában is fontos kiegészítéseket tennének.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?