Pénteken a Microsoft megelőzte az Apple-t piaci kapitalizációban, vagyis a világ legértékesebb cége lett. Az ok az almás cég vártnál gyengébb gyorsjelentése.
Bár a bankok értéke a visszatérő infláció hírére átmenetileg megemelkedett, de a nagy, határokon átívelő bankfelvásárlások lényegében eltűntek az európai tranzakciós térképről. Közép-Kelet-Európában nincs olyan eladó pénzintézet, amely piaci részesedését tekintve a TOP5-be tartozna, de régiós szinten gyökeret eresztett nemzetközi bankok akár még találhatnak kisebb felvásárlási célpontokat - írja elemzésében Simonyi Tamás, a KPMG szenior igazgatója.
A márciussal bezáródó fél évben az amerikai kis kapitalizációjú value (értéka alapú) részvények a második világháború óta nem látott hozamkülönbséggel verték a nagypapírok teljesítményét – számol be a hírről a Financial Times.
Március elejétől kezdve az amerikai részvénypiacon látványosan alulteljesítenek a kisebb részvények a nagy, ismertebb nevekhez képest. Ez egy szokatlan és ritka jelenség, mivel a kis kapitalizáció is rendszerint együtt mozog a piaccal, ráadásul ha magasabb kockázat mellett is, de lényegesen magasabb hozamokat is szokott hozni a befektetőknek. Mi állhat a gyenge relatív teljesítmény mögött, és milyen következtetéseket lehet levonni emiatt a teljes piacra nézve?
A befektetési guru által létrehozott indikátor új csúcsra emelkedett, 2007 októbere óta nem állt ilyen magasan a jelzés. A globális „Buffett indikátor” néven is emlegetett mérőszám a globális GDP-t hasonlítja össze a világ tőzsdéin kereskedett cégek összesített kapitalizációjával - egy egyszerű osztással a historikus adatok alapján elméletileg megállapítható, hogy a részvénypiacok alul- vagy felülértékeltek-e. Más kérdés persze, hogy a jelenlegi példa nélküli időkben mennyire lehet helytálló a hírhedt indikátor.
Az amerikai választásokat követő első napon, szerdán, a befektetők a kis- és közepes kapitalizációjú cégeket tartó ETF-ekbe menekítették a pénzüket – írja a Financial Times.
A világon elsőként az Apple piaci kapitalizációja lépte át szerdán a 2000 milliárd dolláros lélektani határt miután tovább emelkedett a részvények árfolyama.
Az IT már annyira a mindennapjaink része, hogy sokszor fel sem tűnik, mennyire meghatározza a digitalizáció azt, ahogy fogyasztunk, ahogy dolgozunk. A legújabb technológiák egyre könnyebben érhetőek el Magyarországon is, és annak sincs nehéz dolga, aki üzletet, befektetést keres ezen a piacon.
Durva átalakuláson ment át a globális bankpiac az elmlúlt hónapokban, ha a piaci kapitalizáció alapján vizsgálódunk, az európai pénzintézetek sorra kopnak ki a globális listák éléről, olyan nagy múltú bankok, mint a Deutsche Bank és az Unicredit már az európai lista első 20 helyére sem férnek fel.
Hamarosan újabb index felülvizsgálatra kerül sor a Richter kikerülése óta sokak által megismert MSCI-nál, bár a vizsgálatok szempontjából figyelembe vett időszak csak július végén zárul le, a befektetőket két hazai papír miatt is erősen foglalkoztathatja a felülvizsgálat végkimenetele. A Magyar Telekom kerülhet most elsősorban fókuszba (a likviditást ilyenkor nem vizsgálja az MSCI) hiszen a kapitalizációs kritériumok ellenőrzése a negyedéves felülvizsgálatok elsődleges célja. Ha az MSCI felülvizsgálata június végével zárult volna, akkor már biztosan elmondhatnánk, hogy a Magyar Telekom bennmaradna a fontosabb indexekben, összességében pedig az augusztusi kiesésnek is igen alacsony valószínűséget adunk, ehhez ugyanis a részvényeknek az elkövetkező hetekben több mint 20%-ot kellene zuhanni (a jelenlegi dollár árfolyammal számolva). Jóval lényegesebb lehet majd a Telekom számára a novemberi féléves felülvizsgálat, ahol a papírok kisebb védettséget élveznek (50% helyett 33%-kal lehet csak alacsonyabb a kapitalizáció a minimálisan elvárt értéknél).
A kínai részvénypiacon az elmúlt időszakban igen jelentős árfolyam eséseket láthattunk, ez pedig azt jelenti, hogy a világ 10 legnagyobb kapitalizációval rendelkező vállalata között nincs kínai. Erre 2006 óta nem volt példa - írja a Bloomberg.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?