Egy december 23-i módosítás miatt nem tegnap, hanem csak holnap, azaz január 5-én reggel 9-kor nyílik meg a GINOP PLUSZ-2.1.1-21 kódszámú „Vállalati kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységek ösztönzése”című felhívás, amely 136,67 milliárd forintos keretösszegű és amely lehetőségre Varga Mihály pénzügyminiszter is felhívta a figyelmet keddi Facebook-posztjában.
Több ponton is módosította a kiíró a GINOP Pluszban a vállalati kutatást, fejlesztést és innovációt ösztönző, 136,67 milliárd forintos keretösszegű 2.1.1-es pályázatot – tudta meg a Világgazdaság. Ezek közül a legfontosabb most az, hogy nem egy-, hanem kétszakaszos lesz a beadás és a beadhatóság kezdete nem november 2-án nyílik meg, hanem csak december 13-án, így az első szakasz január 5-ig tart, a második pedig március 1-jétől 30-ig.
Augusztus végéig még igényelhető a munkahelyvédelmi és a k+f+i bértámogatás - emlékeztetett az Innovációs és Technológiai Minisztérium. Eddig 15 ezer vállalkozás élt a lehetőséggel 225 ezer munavállalóra, több mint 50 milliárd forint értékben.
Kísérleti fejlesztésre nyerhetnek el 20-50 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatást mikro-, kis-, és középvállalkozások azon az új uniós pályázaton, amely várhatóan július elsején nyílik majd meg és amelynek ma kezdődött el a tíznapos társadalmi egyeztetése. Fontos, hogy csak olyan cégek nyerhetnek ezen a pályázaton, akik eddig még nem kaptak pénzt ebben az uniós fejlesztési ciklusban kutatás-fejlesztési és innovációs pályázaton.
A kutatás-fejlesztési támogatást elnyerő vállalkozások árbevétele és működési eredménye sokkal nagyobb mértékben nőtt öt éves távon, mint azon cégeké, amelyek nem ilyen támogatáshoz jutottak, vagy egyáltalán nem kaptak támogatást, ráadásul a 100 millió forint feletti támogatás felhasználása a közép, de leginkább a nagyvállalati körnél hatékony – derül ki egy friss kutatásból, amelyet a Via Credit végzett az Opten felmérése alapján.
Miután a napokban kitolták a megújuló energiás és a munkaerőpiaci alkalmazkodást segítő uniós pályázat záródátumát, ma egy nagy kutatás-fejlesztési pályázathoz nyúltak hozzá: több mint egy évvel kinyújtották a támogatott projektek megvalósítási határidejét és több mint két évvel kitolták azt a dátumot, ameddig a pályázat keretében kifizetést teljesíthetnek a hatóságok. Jelenleg 275 cég projektje fut ennek a pályázatnak a keretében, így közülük bizonyára jelentős számú cégnél fellélegezhetnek a kinyújtott megvalósítási határidők miatt.
Újra felélénkült a pályázati döntéshozatal az uniós K+F+I pályázatokban, hiszen az elmúlt másfél hónapban összesen 53 új nyertest hirdettek ki, amely cégek együtt 3,73 milliárd forintot nyertek el.
Az eddigi 109 milliárdról 118,172 milliárd forintra megnövelték a "Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása kombinált hiteltermék keretében" című uniós pályázat keretösszegét és további lényeges változások is történtek a szabályrendszerben. Ezek mind arra utaltak, hogy a kihirdetés előtt álló további nyertesekhez igazították a szabályokat.
Világszínvonalú kutatói környezetet alakítottak ki a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) debreceni Atommagkutató Intézetének (Atomki) tandetron laboratóriumában, amely projekthez több mint 941 millió forint támogatást nyertek el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) pályázatán - közölték az intézet vezetői hétfőn, a projektzáró rendezvényt megelőző sajtótájékoztatón.
Mintegy 228 millió forint vissza nem térítendő támogatást és közel 250 millió forint visszatérítendő támogatást nyert el az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. leányvállalata, a Sinergy Energiaszolgáltató, Beruházó és Tanácsadó Kft. a Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása kombinált hiteltermék keretében című program keretében. A társaság így újabb energiatárolós kutatás-fejlesztési projektbe kezdhet bele.
Nőttek tavaly a kutatás-fejlesztési ráfordítások, amely nagyrészt az állami költéseknek köszönhető. A bővülést támogatta, hogy a vállalatok is több forrást fordítottak K+F-re. A kutatóhelyek számának és a kutatással foglalkozók létszámának 2014 óta tartó csökkenő tendenciája megállt, és növekedésbe fordult át.
Érdekes módszerrel, egy új értékelési határnap közbeiktatásával, állítja le az illetékes hatóság a közép-magyarországi régiónak szóló uniós K+F-pályázat beadhatóságát jövő szerdán - derül ki a kormány hivatalos pályázati oldalán megjelent tájékoztatóból. A lépés indoka az, hogy az eredetileg 5 milliárd forintos kerettel meghirdetett, de még a február 29-i megnyitás előtt 15 milliárd forintosra emelt keret ki fog merülni, így nem akarnak több támogatási igényt befogadni, amíg nem látnak tisztán. Addig is ajánlanak egy másik, nagyon hasonló pályázatot a cégek figyelmébe.
Ma közzétette a Nemzetgazdasági Minisztérium a kutatási infrastruktúra fejlesztését célzó felhívás első pályázati fordulójának nyertes projektjeit és ezzel együtt újra kérhető két másik, módosított kutatás-fejlesztési uniós pályázat kapcsán a KFI szakpolitikai vélemény - hívja fel a figyelmet péntek délutáni közleményében a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal.
Egy szombathelyi cég is felkerült azon 185 kis- és középvállalkozás közé, amelyek összesen 26 országból pénzt nyertek a Horizont 2020 keretprogram kkv-támogató eszközének most nyilvánosságra hozott pályázati fordulójában. A rendkívül erős nemzetközi mezőnyt érzékelteti, hogy 2057 pályázatból választották ki a 185 nyertest, így a magyar fejlemény (is) világraszólónak nevezhető.
Rekordszámú kkv-résztvevőt vonzott és vele együtt rekordszámú támogatott projekt valósult meg Európa-szerte a hetedik uniós kutatási és technológiai keretprogram hatására, amelyek így jelentős mértékben hozzájárultak a munkahelyteremtéshez és a gazdasági növekedéshez - többek között ezt állapítja meg az az átfogó jelentés, amelyet hétfőn fogadott el az Európai Bizottság.
Az 50 milliárd forintos keretösszegű, GINOP 2.1.1-15 kódszámú vállalati K+F+I pályázatra összesen mintegy 370 milliárd forintnyi támogatási igény érkezett 1103 darab pályázat formájában - tudta meg a Portfolio. A 370 milliárdos szám sokkal nagyobb, mint a piacon, illetve az intézményrendszerben keringő tippek legtöbbje, amelyek jellemzően 200-250 milliárdos volument vázoltak. A 7,5 szeres "túljegyzés" alapján fel van adva a lecke a felhívás bírálóinak, miközben a támogatásra várók még jó ideig bizonytalanságban maradhatnak, hogy vajon nyernek-e, illetve ha igen, mennyit és milyen formában.
Az Európai Unió november 22-ét nevezte ki az Európai Füstérzékelők Napjának.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Moszkva igyekszik akadályozni a fegyverszállítmányokat.
Ez ritka kombináció, de ma megtörténhet.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?