Közzétette a legfrissebb elemzését az Institute for the Study of War amerikai agytröszt, amelyben Vlagyimir Putyin orosz elnök fenyegető kijelentéseiről írnak. A jelentés szerint Putyinnak nagy tervei vannak Oroszországgal, a mostani kijelentések pedig csak egy játszma részei.
A 21. század egyik geopolitikai csatározásainak egyik legfontosabb színtere lehet az Északi-sarkvidék. Sokan úgy tekintenek a területre, mint a nagyhatalmi versengés egy újabb területe, ahol az értékes lehetőségek megszerzésére törekednek a globális szereplők. A fokozódó figyelem azt eredményezi, hogy olyan ismeretlen területek, vagy elfeledett szigetek kapnak növekvő figyelmet, mint például a Skandináv-félszigettől északra helyezkedő, Norvégia szuverén területének számító Spitzbergák szigetcsoport. A kicsivel több mint 61 000 négyzetkilométeres szigetcsoport ismert még a norvég nevén is, a helyiek Svalbard néven emlegetik. De hogy tudott ez a kétharmad magyarországnyi, kevesebb mint 3000 fős lakosságú, rendkívül hideg és elhagyatott terület a globális térkép kiemelt helyére kerülni? Ezt fogjuk most megnézni az elemzésünkben.
Alaszka partjainál jelent meg egy összesen tizenegy hajóból álló közös orosz-kínai flotta. A fenyegetésre erősen reagáltak Washingtonban, négy rombolóhajót és több repülőgépet küldtek a flotilla szemmel tartására. Az Egyesült Államok tisztségviselői szerint az ilyen jellegű, egyre gyakoribbá váló hadgyakorlatok a mélyülő orosz-kínai kapcsolatokról árulkodnak - írja a Wall Street Journal.
Az amerikai kormány hosszas megfontolás után, a környezetvédők tiltakozása ellenére engedélyt adott egy újabb alaszkai kőolajmező kiaknázására - jelentették be hétfőn Washingtonban.
Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteken vezető biztonságpolitikai tisztviselőkkel tartott tárgyalást arról, hol tartanak Oroszország törekvései kontinentális talapzata külső határának jogi kiterjesztésére a Jeges-tengeren – írja a Reuters.
A Reuters tett közzé egy felvétel, amelyen orosz Tu-160-as stratégiai bombázók járőröznek a Jeges-tenger felett.
Az eddig véltnél évtizedekkel korábban, már a 20. század elején melegedni kezdett a Jeges-tenger egy kutatás szerint. A melegedést az Atlanti-óceánból a törékeny sarkvidéki ökoszisztémába befolyó melegebb víz okozta.
Egy alaszkai szövetségi bíró pénteken felfüggesztette Donald Trump elnök rendeletét az olaj-, és gázkitermelés engedélyezésére az Északi-Jeges-tenger térségében és visszaállította az előző elnök, Barack Obama által életbe léptetett tiltást - számolt be a hírről szombaton az amerikai sajtó.
Úgy tűnik, az amerikai elnök szépen sorban megy végig a kereskedelmi partnereken.
Utasszállító repülőgép és egy katonai helikopter ütközött.
A washingtoni Ronald Reagan repülőtéren.
A rendőrök nem találtak robbanószerkezetet.
Hol tart az AI-csata?
Egy biztos: az áthúzódó hatásban Virovácz Péter szerint nem bízhatnak.
Tovább erősödik a hazai fizetőeszköz?