A gépek közötti kommunikáció terén adhat új lehetőségeket két technológiai újítás, amely új lendületet adhat a sokat emlegetett Dolgok internete (Internet of things – IoT) hazai elterjedésének. A technológia sokkal több, mint egy távoli hálózati koncepció – a gépek és szenzorok terjedése gyökeresen alakítja át az üzleti szereplők lehetőségeit. A megoldás elterjedésében az infrastruktúra sem lehet akadály: a rendszerhez szükséges hálózatot már az ország hetven százalékán biztosítja a Yettel.
A Vodafone új adatátviteli technológiát vezet be országosan, az úgynevezett CAT-M hálózatot - derül ki a társaság közleményéből.
Hatalmas adatmennyiségek azonnali, titkos és olcsó megosztását ígéri egy magyar fejlesztés, amely leginkább a nagy fájlok problémamentes megosztásában és az ezzel járó adattömegek feldolgozásában látja az előrelépés lehetőségét. A Clarabot Nano segítségével a fejlesztők szerint szinte azonnal meg lehet osztani a világ másik felén lévő partnerekkel akár terabájtnyi mennyiségű fájlokat is.
Elképesztő funkciókkal vannak felszerelve az IoT kamerák, a megfigyelt jelenségek alapján már önállóan tudnak döntést hozni arról, hogy hangot adjanak ki, jelezzenek, vagy információt közvetítsenek. Ezáltal már nemcsak biztonsági eszközként tekinthetünk egy kamerára, hanem akár minőségellenőrzőként, vagy az üzletekben és irodaházakban a kamera képe információs táblaként szolgálhat az ott dolgozók számára.
Több milliárd internethez csatlakoztatott okoseszköz működik a világon és sajnos nagy részükről nem mondható el az, hogy megfelelő védelemmel rendelkeznének a hackertámadásokkal szemben. Nemcsak arról van szó, hogy egy kiberbűnöző például egy zsarolóvírussal meg tudja bénítani a kávéfőzőnket vagy a tévénket, hanem az is lehet, hogy egy védtelen okoseszközön keresztül hozzáférnek hackerek az otthoni hálózatunkhoz és ezen keresztül akár érzékeny pénzügyi adatainkhoz is. A gyártók és a felhasználók is óvatlanok sajnos, ha az okoseszközök védelméről van szó, pedig többet is lehetne tenni azért, hogy ne kerüljünk kellemetlen helyzetbe.
Több milliárd forint értékű, Ipar 4.0-hoz kapcsolódó szoftvercsomagot ad át öt magyar egyetemnek Közép- és Kelet-Európa egyik legnagyobb IT-cége, az S&T. A University 4.0 névre keresztelt program célja, hogy a negyedik ipari forradalom technológiáinak üzemeltetéséhez szükséges mérnököket kineveljék Magyarországon, a jövőben pedig további oktatási intézményekben is megjelenhetnek az S&T szoftverei.
Jelentős átalakulás elé néznek a gyártócégek világszerte, a digitalizációs folyamatok jelentős árbevétel-növekedést hozhatnak a gyártási folyamatok és a költségek optimalizációján keresztül. A Liferay mai sajtóeseményén az IDC közös felmérését mutatták be arról, milyen kihívások és fejlődési lehetőségek állnak a gyártócégek előtt a közeljövőben.
Akár 15%-kal gyorsíthatja a világ károsanyag-kibocsátásának csökkenési ütemét 2030-ra az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó digitális technológiák adaptációja, összességében pedig ezek a technológiák a világ károsanyag-kibocsátásának alig 1,4%-át fogják adni – áll az Ericsson összefoglalójában.
5G-technológiákkal foglalkozó „kiválósági központot” nyitott az Ericsson aacheni üzeme mellett – számol be weboldalán a telekommunikációs vállalat.
A Vodafone országszerte beindította a keskenysávú (Narrowband) IoT hálózatát, így kereskedelmi forgalomban bárki számára elérhetővé válnak a legkorszerűbb NB-IoT megoldások. Az országos lefedettségnek köszönhetően az önkormányzatok és vállalkozások olyan helyeken is tudnak digitális fejlesztéseket végezni, ahol korábban ez elképzelhetetlen volt. A szolgáltatás hazai bevezetése a Vodafone Csoport közeljövőben kiépülő, legnagyobb nemzetközi NB-IoT hálózatfejlesztésének része, amely tíz európai országban, köztük Magyarországon valósul meg.
Kiterjeszti kiberbiztonsági platformját a Claroty "dolgok internetéhez" (IoT) kapcsolt ipari eszközökre is - írja a CRN IT-magazin.
2024-ban 638 milliárd dolláros bevételre tehetnek szerint a világ fintech platformjai, miközben ez az érték idén várhatóan alig 263 milliárd dollár lesz - derül ki a Juniper Research legfrissebb adataiból.
"Ami mérhető, mérd meg, ami nem mérhető, tedd mérhetővé!" Galileo mottója hajtja a felfedezőket évszázadok óta. A mérhetőségben rejlik a megismerés. Végre elért az IoT technológia oda, hogy rajta már nem múlik a megismerés és megértésre való törekvésünk. A mérésekből származó hihetetlen adathalmaz már a dolgok internete által is gyarapszik. Az így gyarapodó adatok már nem csak a kutatóknak értékesek, hanem az ipar minden szereplője hozzáférhet mérhető és kiértékelhető adatokhoz. A kérdés csak a felhasználás.
A közlekedési hackerek jelenthetik a legnagyobb kihívást az önvezető autóiparban, a legújabb technológiával ellátott gépjárművek legtöbb műszere, alkatrésze ugyanis csatlakozik egy hálózathoz, ami pedig a nem megfelelő biztonsági kialakítás mellett, ha nem is könnyen, de egy profi számára biztosan feltörhető. A tesztelések, etikus hackerek által végzett próbálgatások között egy autó napfénytetejének, vagy csomagtartójának a kinyitása azért nem a legrosszabb támadás, amit el tudunk képzelni, nem úgy mint például a fékrendszer távolról történő megbuherálása, ami már sokkal nagyobb kockázatot hordoz magában - szerepel a Bosch cikkében.
Okosparkolási rendszer kezdte meg működését Székesfehérváron: az autósok száz parkolóhely foglaltsági állapotát követhetik nyomon egy mobiltelefonos applikáció segítségével.
Már az ország területének közel hatvan százalékán elérhető a gépek közötti kommunikációra használható keskenysávú IoT hálózati funkció. Ezen keresztül már nagy számban kommunikálhatnak például az otthoni okos mérőórák, a mezőgazdasági járművek és ipari berendezések, a közszféra ellenőrző-eszközei és akár egyes egészségügyi mérőműszerek is. A Budapesten már közel egy éve kialakított hálózati funkció bővítésnek újabb fázisát a T-Systems Symposimon jelentették be.
Új kabinettel fordulhatnak az új évre.
A karácsonyi készülődésben jelentős gyengülést és erősödést is láttunk már.
Itthon a Gránit Bank tőzsdére lépése szolgáltatja a legnagyobb izgalmakat.
Folyamatosan mennek előre az oroszok.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
235-re nőtt a sérültek száma.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?