A startupokkal nem 1-2 éves megtérülési stratégiában kell gondolkozni

A startupokkal nem 1-2 éves megtérülési stratégiában kell gondolkozni

Egymást érik a különböző inkubátorprogramok Magyarországon, mégis a legtöbb startup már a működésének első évében elhullik - inkubátorban és inkubátoron kívül. A legnagyobb versenyhátrányt a tudás- és tapasztalathiány okozza, hiszen nagyon kevés olyan vállalkozó van az országban, aki már épített nemzetközileg sikeres startupot, esetleg el is adta, és most a tudása hozzáférhető az újonnan indulók számára. Miért fontos a validáció? Hogyan lehet sikeres egy startup nemzetközi szinten is? Erről beszélgettünk dr. Kozma Andreával (STRT alapító, CPO); Balogh Péterrel (STRT alapító, vezérigazgató, angyalbefektető, 2019 óta a Cápák között televíziós műsor szereplője); Györkő Zoltánnal (angyalbefektető, a Startup Hungary elnöke); és Kövesdi Gáborral (a Brancsközösség.hu Zrt. alapítója, az igazgatóság elnöke).

Tízmilliárdot kaphatnak a startupok legjobb mentorai

Tízmilliárdot kaphatnak a startupok legjobb mentorai

A kellő tapasztalattal és már felmutatható sikeres befektetésekkel rendelkező inkubátorokat és akcelerátorokat tőkésítené fel tízmilliárd forintból a Széchenyi Alapok azzal a céllal, hogy a startupokat ne csak tőkével, hanem hosszútávú partnerséggel, tudással is támogathassák – mondta el a Portfolio-nak Jobbágy Dénes, a Széchenyi Alapok elnök-vezérigazgatója. A programban akár 1,5 milliárdot is kaphatnak a sikeres pályázók, ha kellő szaktudást, piacismeretet és befektetői tapasztalatot tudnak felmutatni. Előnyt jelent a fenntarthatósági szemlélet megjelenése, valamint, ha maguk is anyagi kockázatot vállalnak.

300 milliós TOP-forrásból bővítik a zalaegerszegi inkubátorházat

Több mint 300 millió forintos uniós támogatással bővítik a zalaegerszegi inkubátorházat, és az új csarnoképületekre már bérlője is van az üzemeltetőnek - közölte egy minapi sajtótájékoztatóján a zalai megyeszékhely polgármestere.

Külön iparág épül a fiatal egyetemistákra - Milliárdokat érhetnek az ötleteik

Egyre több tőkealapkezelő fektet komoly energiát abba, hogy felkarolja a tehetséges, fiatal feltalálókat. Mára már külön intézményrendszer alakult ki az egyetemeken és kutatóintézeteken belül a tehetséges fiatalok anyagi és technológiai támogatására. A Portfolio és a HVCA közös befektetési konferenciáján szó volt arról is, hogy egyre nagyobb szerepet kapnak a magántőkalapkezelők is a régióban és Magyarországon a tőkekihelyezésben.

9 milliót nyerhetnek egyetemisták egy jó ötlettel - Ma indul a program

Startup Campus BME powered by Hiventures néven indít programot a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Hiventures és az Enterprise Hungary. A képzés célja, hogy a BME hallgatói és kutatói gyakorlati tudást szerezzenek startup vállalkozás alapításához és indításához, a legjobb ötleteket 9 millió forinttal támogatnák - hangzott el a programról szóló sajtótájékoztatón.

Eldőlt: ők nevelgethetik az újabb magyar sikercégeket

Összesen 44-en indultak azon az uniós pályázaton, amely a startup cégek és innovatív projektek fejlődését elősegítő ún. inkubátorházaknak nyújt támogatást, de csak 8 ilyen intézménynek javasol támogatást adni a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, hiszen csak számukra adta ki az ehhez szükséges szakpolitikai véleményt.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Európa legrosszabb rémálma válhat valóra Donald Trumppal – Tényleg Kamala Harris maradt a kontinens utolsó reménysége?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.