Az UNC5820 fenyegető csoport már június 27. óta kihasználja ezt a sebezhetőséget a Fortinet-ben, amelyről most részletes jelentést is kiadtak. Több mint 50 szerveren futottak a káros kódok.
Az Amerikai Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) új irányelveket adott ki a kormányzati információs rendszerek biztonságának megőrzésére, amelyek jelentős változásokat hoznak a jelszóhasználati gyakorlatokban. Az új ajánlások szerint a hosszabb, de könnyebben megjegyezhető jelszavak biztonságosabbak lehetnek, mint a bonyolult, véletlenszerű karakterekből álló kombinációk - írja a Bgr.com.
Folyamatosan törik fel és lopják el az amerikai politikai vezetők internetes jelszavait, személyes adatait és internetes tevékenységéről szóló információkat; a sötét web tele a Capitoliumból származó bizalmas adatokkal - írja a Proton internetes biztonsági cég és a Constella Intelligence közös vizsgálatára hivatkozva a Newsweek.
Bár a NIS2 regisztrációs határidő óta még egy hónap sem telt el, de máris rohamosan közeledik a következő kiberbiztonsági mérföldkő, amely még nagyobb kihívás lesz a NIS2 érintett szervezetek számára. 2024. október 18-tól ugyanis a nemrég megjelent végrehajtási rendeletben szereplő kiberbiztonsági intézkedéseket már alkalmazniuk is kell. A NIS2 követelményeket nem teljesítő társaságok pedig akár 10 millió forintos bírságot is kockáztatnak!
Az Egyesült Királyságban a Munkáspárt kiütéses győzelmet aratott a csütörtöki választásokon, és 14 év után átveheti a konzervatívoktól a hatalmat egy olyan környezetben, ahol az országban még mindig nagy a gazdasági bizonytalanság, elég a magasan alakuló kamatlábakra és a makacs inflációra gondolni. Adódik a kérdés: mit jelenthet a rég nem látott munkáspárti győzelem a részvénypiaci befektetők számára?
Egy csak nekünk összeállított edzésterv, egy tökéletesen illeszkedő cipő, egy arcunkhoz igazított frizura – rajongunk a személyre szabott megoldásokért, hiszen megkönnyítik az életünket. Azonban nemcsak a szolgáltatók ismerték fel ezt az igényt: napjaink kiberbűnözői is gyakran próbálnak egyedileg összeállított átverésekkel csőbe húzni minket.
Az Európai Unió új kiberbiztonsági szabályozása, a NIS2 irányelv, hamarosan hatályba lép, és jelentős változásokat hoz a magyar vállalatok számára. A 2024-től kötelező regisztráció és a kiberbiztonsági auditok szigorú követelményei kihívás elé állítják a közép- és nagyvállalatokat, amelyeknek fel kell készülniük a kiberfenyegetések elleni védekezésre. Az új szabályozás célja, hogy egy egységes és magas szintű kiberbiztonsági keretet hozzon létre az Európai Unióban, de a nem megfelelő felkészülés súlyos bírságokat vonhat maga után – hangzott el az RSM Hungary a témában rendezett webináriumán.
Kína a növekvő globális kihívások közepette úgy döntötte, hogy új egységeket hoz létre a Népi Felszabadító Hadseregben (People’s Liberation Army – PLA) – számolt be a Nikkei Asia.
Kevesebb mint egy év múlva élesedik az Európai Unió digitális működési rezilienciáról szóló új szabálya, a DORA, mely fontos új feladatokat ró a bankokra elsősorban a kibervédelem terén. Bár a részletszabályok második csomagját várhatóan 2024. július 17-én fogják csak véglegesíteni, már most mintegy 400 elvárás szerepel a DORA-listán.
Egy digitális evolúciós ugrás közepén járunk, ami a vállalatok működését is átalakítja, a felmérések és összehasonlítások azonban azt bizonyítják, hogy a magyarországi vállalkozások nem adaptálódnak megfelelő gyorsasággal ehhez a folyamatosan változó helyzethez. Hosszú távon a kérdés további elodázása egyre nehezebben kezelhető lemaradást fog eredményezni, súlyos nemzetgazdasági károkat is okozva. A digitális átállás négy kulcsfogalma a gyorsaság, a bizalom, a fenntarthatóság és az egyszerűség – mondta el a Portfolio-nak Gonda Gábor, a Telekom Rendszerintegráció Zrt. vezérigazgatója, a Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese. A vezérigazgatót a lemaradás okairól, veszélyeiről, a jelenlegi helyzetben rejlő lehetőségekről kérdeztük.
A ALPHV/BlackCat hackercsoport csütörtökön közölte, hogy hat terabájtnyi adatot lopott el a több milliárd dolláros kaszinóüzemeltetők, az MGM Resorts International és a Caesars Entertainment rendszereiből. A két vállalat jelenleg is vizsgálja, mi történhetett, miközben az egyik vállalat máris váltságdíjat fizethetett az adatokért. A hackercsoport által felfedett információk szerint alig 10 percre volt szükségük az adatok ellopásához.
A NIS2, vagyis a felülvizsgált kibervédelmi irányelv a 2016-os hálózat és információbiztonsági irányelvet (NIS) váltja fel. Az irányelv 2023. január 16-án lépett hatályba, és az Európai Unió tagállamainak 2024. október 17-ig kell átültetniük a benne foglalt intézkedéseket a nemzeti jogba. Arról egyelőre nem sokat tudni, ez hogy fog megtörténni, annyi viszont biztos, hogy a hazai cégeknek is sok teendőjük lesz, ha meg akarják úszni a büntetést. A NIS2 eddig ismert részleteiről Csendes Balázzsal, a BlueVoyant kibervédelmi vállalat kelet-közép-európai, valamint a közel-keleti térségekért felelős értékesítési igazgatójával beszélgettünk, aki szerint a szabályozás semmi olyat nem mond, amit egy cégnek a saját érdekéből ne kellene meglépnie.
Egy új tanulmány szerint tavaly minden tizedik német vállalat vált kibertámadás áldozatává vált, és ez nem kis részben az ukrajnai háborúnak tudható be - írja a Bloomberg.
A vállalati funkciók digitális átalakulása szünet nélkül zajlik, és ez alól nem kivétel a könyvelés sem, amely feltörekvő technológiáknak köszönhetően gyökeres átalakuláson megy keresztül. A felhasználható eszközök tárháza széles, ám a szakmát szigorú szabályok kötik, így az innováció más területekhez képest megfontoltabban halad. A mesterséges intelligencia, a robotizáció és az IoT azonban még így is számos lehetőséget nyit a hatékonyságnövelés előtt, a jövő könyvelőitől pedig más képességeket és szemléletváltást követel meg. A témáról Sólyom Attilával, a Process Solutions digitális transzformcáiós igazgatójával és Zábrák Izabellával, valamint Tanács Zoltánnal, az IFUA Horváth partnereivel beszélgettünk.
Hozzáértő adatelemzőkre, szoftvermérnökökre lenne szükségük a cégeknek, mivel napjainkban a szakemberhiány nehezíti meg leginkább a digitális technológiák alkalmazását. Egyebek mellett ezt állapítja meg a KPMG Global Tech Report 2022 felmérése. A kutatás készítői több mint 2200 felső vezetőt, iparági szakértőt kérdeztek az általuk követett IT stratégiáról, így a riportból többek között az is kiderül, hogy megérte-e a cégeknek a digitalizációba fektetni, illetve gátat szab-e bármi a továbbfejlődésnek e téren. Emellett választ kapunk azokra a kérdésekre is, hogy a vállalatok miként viszonyulnak a felhőben való adattároláshoz, vajon az új technológiák alkalmazása milyen további kiberbiztonsági kérdéseket vet fel, vagy hogy a digitálisan érett vállalatok mit csinálnak másképp versenytársaikhoz képest.
Az Észak-Amerika felett lelőtt titokzatos légi eszközök nem földönkívüli eredetűek és nem jelentenek katonai veszélyt a lakosságra - közölte hétfőn a Fehér Ház illetékese és az amerikai védelmi miniszter a hétvégén történt három incidensről.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Hosszú tárgyalások után lett alku.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?