A hagyományos bankok a válságjelek ellenére nem fogták vissza a lovakat, már ami az IT-költéseket illeti, és bízhatunk abban, hogy a következő időszakban éppen a digitalizációs projektek kerülnek a fókuszba - véli Bodnár Béla, a ShiwaForce vezérigazgatója. Szerinte a challenger banki szolgáltatók, amiket eddig az egekig magasztaltak, sokkal rosszabb helyzetben vannak most, mint az inkumbensek. Ugyanakkor a legacy rendszerek szűk keresztmetszetet jelentenek a banki digitalizációban, a modernizáció nem maradhat el. Többek között az AI banki alkalmazásáról, a felhő technológiáról, az IT-bérekről és a digitális banki kiszolgálás jövőjéről beszélgettünk csütörtöki Banking Technology konferenciánk előadójával.
Továbbra is tarolnak a fizetések az informatikai szektorban hazánkban: A COVID-19 hatása az IT munkaerőpiacot is elérte, az informatikusok bére 2021 végére tovább emelkedett a Bluebird piaci körképe szerint.
Több tízezernyi informatikai szakember hiányzik a piacról, a kezdőket diploma nélkül is alkalmazzák akár 400-450 ezer forintos kezdőbérért a cégek. Alapjaiban forgatta fel a toborzást a pandémia, Filep Szabolcs, a PROGmasters alapítója szerint semmi nem lesz már olyan, mint a világjárvány előtt.
Az IT-szektoron belül is jelentős változások történtek a koronavírus-járvány miatt, a vírus azonban sok szempontból kedvezően hatott erre a területre. Szenior és expert állásokban 1,1-1,5 milliós fizetésért kerestek munkavállalókat a cégek, de a juniorok 400-550 ezer forintos bruttója sem mondható alacsonynak - derül ki a No Fluff Jobs állásportál felméréséből.
"Rendszeresen belefutottunk abba, hogy azzal az elvárással jelentkezik valaki, hogy ő csak befizeti az egymillió forint plusz áfás tandíjat, és három hónappal később a kezébe nyomunk egy bruttó egymilliós munkaszerződést. Nem így működik a piac" - mondta el a Pénzcentrumnak adott interjújában Langmár Péter, a Green Fox Academy társalapítója.
2020 szeptemberében megkezdik céges gyakorlati évüket azok az informatikus hallgatók, akik elsőként szerezhetik meg diplomájukat a BME új, 6 szemeszteres alapképzésén. A szakot a bő tízezres informatikushiány hívta életre két évvel ezelőtt, a végzős diákokra pedig már most kiemelkedő érdeklődés mutatkozik. Az informatikushiányban szenvedő, vagy éppen utánpótlást kereső cégek 2020 január végéig jelezhetik foglalkoztatási szándékukat - olvasható a BME-vel együttdolgozó Schönherz Iskolaszövetkezet közleményében.
Ezzel nézhet szembe, aki ellenáll.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
Christopher Cavoli Davosban fejtette ki véleményét.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Nem mindennapi dolgokról számoltak be.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?