A horvát kormány csütörtökön eltörölte a kizárólag állami tulajdonban lévő Horvát Elektromos Művek (HEP) azon kötelezettségét, hogy minden Horvátországban kitermelt földgázt fel kell vásárolnia az INA horvát olajipari vállalattól - közölte a horvát közszolgálati televízió.
Több mint 50 milliárd forintos csalás rázta meg tavaly nyáron a Molt Horvátországban, az ottani leányvállalat élére átmenetileg Ratatics Pétert nevezték ki, akinek a feladata az INA működésének a stabilizálása volt. Kilenc hónapos mandátuma lejárt, most pedig visszatért a magyar operációba, a fogyasztói szolgáltatások szegmens vezetése lesz a feladata. A vezetővel többek között arról beszélgettünk, hogy mennyire rázta meg a Mol menedzsmentjét a horvátországi csalás nagyságrendje, mit tettek annak érdekében, hogy hasonló bűncselekmények ne fordulhassanak elő a vállalatnál, de arról is, hogy hogyan élte meg, hogy már nem ő Mol Magyarország ügyvezető igazgatója. Ratatics Péter az interjúban beszélt a régiós kúthálózat fejlesztéséről, az üzemanyagár-korlátozások, a kiskereskedelmi adó és a működési költségek emelkedésének negatív hatásairól, és arról is, hogy hogyan fejlesztenék a Fresh Corner márkát, amivel akár versenytársa lehet a Mol a Starbucksnak is.
A mai napon a MOL-csoport az INA-val közösen az OMV Slovenija 92,25 százalékos részesedésének megvásárlására irányuló tranzakciót hajtott végre. A közös töltőállomás-hálózat több mint 170 telephelyet foglal magába Szlovéniában, az elkövetkező napokban pedig az OMV Slovenija d. o. o. vállalat neve Mol & INA d. o. o.-ra változik, székhelye emellett továbbra is Koperben marad.
Ortutay Zsuzsanna veszi át az INA vezetését az elkövetkező három évre – jelentette be a Mol.
Az INA története során először megújuló energiaforrásokból származó kereskedelmi áramtermelővé válik - jelentette be Ratatics Péter, a cég igazgatóságának elnöke a LinkedIn-en.
Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója az RTL horvát kereskedelmi televíziónak adott exkluzív interjújában pénteken este megismételte, hogy semmilyen bűncselekményt nem követett el Mol-INA ügyben. Hozzátette: "a nemzetközi választott bíróságok - beleértve a Horvátország által delegált bírókat is - egyhangú döntéssel mondták azt, hogy itt nem történt semmilyen megvesztegetés". Hernádi Zsolt kilenc év után adott interjút a horvát RTL-nek.
Az INA horvát olajipari vállalat nettó nyeresége a 2022-es pénzügyi évben elérte az 1,9 milliárd kunát (valamivel több mint 100 milliárd forint), így 2021-hez képest a cég nettó eredménye 615 millió kunával, azaz közel 50 százalékkal nőtt.
Horvátország az elkövetkező időszakban kifizeti a Mol Nyrt.-nek a nemzetközi választottbíróság által meghatározott 235 millió dollárt, a kormány már elkülönítette az összeget a költségvetésben - mondta Davor Filipovic horvát gazdasági miniszter a horvát közszolgálati televízió szerda esti híradójában.
Horvátország is meg fogja adóztatni a háború okozta energiaválság miatt "extraprofitot" elérő ágazatokat, most ki is derültek a konkrét részletek. A vezető horvát energiaipari konszernben, az INA-ban való többségi tulajdonrésze apropóján ez kimondottan kedvezőtlen körülmény a Mol számára, a magyar olajcég ugyanis 49,08 százalékos részesedéssel rendelkezik a horvát vállalatban. De pontosan mekkora extra adót fizethet ki az INA az idei eredményéből, és ez milyen mértékben fogja rontani a Mol nyereségességét?
A legfrissebb bejelentések alapján Horvátország is meg fogja adóztatni a háború okozta energiaválság miatt "extraprofitot" elérő ágazatokat, az új adóról szóló törvényjavaslatot az illetékes tárca a tervek szerint még az idén a parlament elé fogja terjeszteni. A vezető horvát energiaipari konszernben, az INA-ban való többségi tulajdonrésze apropóján ez kimondottan kedvezőtlen körülmény lehet a Mol számára, a magyar olajcég ugyanis 49,08 százalékos részesedéssel rendelkezik a horvát vállalatban.
A svájci legfelsőbb bíróság szerdán elutasította Horvátország kérelmét, hogy helyezze hatályon kívül a genfi Nemzetközi Kereskedelmi Jogi Bizottságnak (UNCITRAL) az Ivo Sanader volt horvát kormányfő korrupciós ügyében hozott döntését és Zágrábra nézve kedvezőtlen határozatát - közölte a horvát közszolgálati televízió (HRT). A horvát kormány még 2021 decemberében helyezte hatályon kívül az ítéletet, mert úgy vélte: hogy a horvát legfelsőbb bíróság legutóbbi, korrupciót megállapító ítélete alapján a Mol és a horvát állam közötti megállapodások az INA-ról nem maradhatnak fenn, ezért felfüggesztenék a Mol kivásárlására tett törekvéseket is.
A korrupció és szervezett bűnözés elleni horvát ügyészség (USKOK) két további személy ellen indított eljárást az INA horvát olajipari vállalatnál gázkereskedelemmel kapcsolatban történt visszaélések miatt - közölte a horvát közszolgálati televízió (HRT) kedden.
A Mol horvát leányvállalata, az INA felügyelőbizottsága szerdán tudomásul vette a Mol által az INA igazgatótanácsába delegált magyar tagok lemondását és a horvát kormány kérésére visszahívta a horvát tagokat, majd új vezetést nevezett ki.
Lemondott tagságáról pénteken a Mol által az INA horvát olajipari vállalat igazgatótanácsába delegált két magyar tag, Horváth Ferenc és Simola József.
A horvát kormány mai döntése szerint az INA horvát olajipari vállalatnak minden Horvátországban kitermelt gázt a kizárólag állami tulajdonban lévő Horvát Elektromos Műveknek (HEP) kell eladnia, továbbá meg kell emelnie a termelését tíz százalékkal - közölte a horvát közszolgálati televízió. A gazdasági miniszter közölte: a kormányrendeletről értesíteni fogja a Molt, amely az INA többségi tulajdonosa, 49,08 százalékos részesedésével a magyar olajtársaság rendelkezik az irányítói jogokkal a vállalatban.
Annak ellenére, hogy Fasimon Sándor, az INA horvát olajipari vállalat igazgatótanácsának elnöke nem vett részt a közelmúltban nyilvánosságra került gázkereskedelemmel kapcsolatos visszaélésekben, felajánlotta lemondását az igazgatótanács éléről - közölte a cég szerdán.
Risk on üzemmódba kapcsoltak a befektetők.
Megnyugtató üzenetet küldött az amerikai elnök Jerome Powell menesztésével kapcsolatban.
Korábban lúzernek nevezte Jerome Powellt.
Harmadszor is indulna elnökként, noha ezt az alkotmány titlja.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.