A kelet-németországi Drezda belvárosának egy részét csütörtök reggel kiürítették egy második világháborús brit bomba miatt, amelyet a Carola-híd építési munkálatai során fedeztek fel. Az evakuálás mintegy 10 ezer embert érint, akik a történelmi óváros negyedében élnek és dolgoznak - tudósított a de.com.
Horvátország történetének legnagyobb szabású autópálya-projektjébe kezdett, amely Dubrovnikot köti össze az ország többi részével. A kihívást jelentő terepviszonyok és az 1,2 milliárd eurós beruházás révén ez a régóta várt projekt a regionális összeköttetések fejlődését ígéri. Az első szakasz építése várhatóan idén kezdődik és 2029-re fejeződik be - írta meg a Croatia Week.
Második világháborús puskagránátokra bukkant egy horgász az esztergomi Mária Valéria hídnál a Duna-parton - írta a MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred a Facebook-oldalán szombaton.
A Gubacsi híd vasúti forgalmának biztonsága érdekében új sebességmérő berendezéseket telepítettek. Ezek a szerkezetek segítik a mozdonyvezetők tájékozódását, miközben a vonatok jelenleg csak 5 km/órás sebességkorlátozással közlekedhetnek a kritikus állapotú hídszerkezeten - írta meg az iho.hu.
Az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) három vidéki városban átfogó beruházásba kezd, szúrta ki a Világgazdaság a Magyar Közlöny mellékletében, a Hivatalos Értesítőben.
Összeomlott a brazíliai Juscelino Kubitschek de Oliveira híd vasárnap, ezzel legalább négy ember halálát okozva, miközben kénsavszállítmányok és rovarirtószerek kerültek a Tocantins folyóba, súlyos környezeti katasztrófával fenyegetve. Több mint egy tucat ember eltűnt, a hatóságok pedig figyelmeztették a lakosokat, hogy ne használják a folyó vizét.
A horvát hatóságok döntése értelmében a Krk-szigetet a szárazfölddel összekötő Krk-híd 2025-től 24 órás fegyveres őrzés alatt fog állni. A kritikus infrastruktúrának minősülő létesítmény védelme érdekében kockázatértékelést és védelmi tervet dolgoztak ki - írta meg a Croatia Week.
Az ukrán légierő felvételt tett közzé arról, hogy egy Szu-27-es vadászbombázó 4 darab SDB irányított légibombát szór egy orosz pontonhídra a kurszki régióban.
A hidak konkrét és átvitt értelemben is a társadalom és gazdaság gerincét képezik, a meglétük természetes, a hiányuk viszont bénító hatású. A hídtervezés titokzatos szakmának tűnhet, ami annyiban igaz is, hogy nemzetközi viszonylatban is személyesen ismerik egymást a mérnökök, a hazai szakemberek tudása és elismertsége pedig egyaránt kiváló. A CÉH zRt. nevéhez fűződik többek között Magyarország első ferdekábeles hídjának, az ikonikus Megyeri hídnak a tervezése, illetve a nyár folyamán átadott, Kalocsát és Paksot összekötő Tomori Pál híd is, amely több szempontból a világ élvonalába tartozik. A hazai hídállomány átlagéletkora 60-70 év, állapotuk eléggé változó, de az biztos, hogy új hidak építése mellett egyre jobban kell fókuszálni a meglévők felújítására, korszerűsítésére is. A Portfolio háromrészes videósorozatának befejező epizódjában Pusztai Pál, a CÉH zRt. híd- és tartószerkezeti vezető tervezője és Kolozsi Péter, a vállalat tervezési projektvezetője mutatja be a mérnökiroda ikonikus projektjeit, a hidak gazdasági- és társadalmi szerepét, valamint betekintést adnak a nemzetközi szakma legújabb trendjeibe is.
A CÉH zRt. már 35 éve az ország egyik vezető mérnökirodája. Az elmúlt években olyan projektek fűződnek a nevükhöz, mint a Mol Campus, a debreceni BMW gyár vagy a Bosch Campus komplex beruházása. A tervezés mellett projektmenedzsmenttel és hídtervezéssel foglalkoznak, számos ikonikus, az épített környezetet meghatározó épület vagy híd fűződik a nevükhöz. Az évek alatt azt is meg kellett tanulniuk, hogy hogyan lehet együttműködni egy olyan megbízóval, amelyik a vállalati működését az indiai vastu vallás elvei mentén határozza meg, de különleges kihívást jelentett három hazai kórházi projekt is, amellyel egyedülálló tapasztalatokat szereztek az egészségügyi szektorban. A Portfolio háromrészes videósorozatának első epizódjában Borbély Attila, a vállalat vezérigazgató-helyettese, tervezési igazgatója mutatja be a legnagyobb projekteket, a legérdekesebb megbízásokat és azt, hogy milyen irányba halad a globális mérnökszakma.
Komoly fejlődés elé néznek a Horvátország és Bosznia-Hercegovina közötti közlekedési kapcsolatok, miután bejelentették egy új autópálya-szakasz építését, amely összeköti a két országot, és csatlakozik a Zágráb-Belgrád autópályához. A projekt nemcsak a közlekedést könnyíti meg, de a gazdasági előnyökkel is jár mindkét ország számára - jelentette a Croatiaweek.
Több felvétel is megjelent a közösségi médiában, melyeken az látható, amint felrobban egy felüljáró Észtország északi részében, a főváros külvárosában. Az építményt állítólag az észt és a brit fegyveres erők repítették levegőbe.
Helyére került a Déli Körvasút új hídszerkezete a Budafoki út felett - közölte Nagy Bálint, az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) közlekedésért felelős államtitkára pénteken a közösségi oldalán.
Jelentős változásokról számolt be több ukránpárti térképkészítő is, az új felrajzolások szerint orosz kézre kerülhetett Ilinka, Novoszelidivka és Vozneszenka is.
A Budapest Közút tájékoztatása szerint november 9-től dilatációbeépítési munkálatok kezdődnek a XIV. és a XVI. kerületet összekötő Fogarasi út – Csömöri úti felüljárón.
Friss fotókat osztott meg nemrég a Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. az M1-es autópálya bővítésének előkészítéséről.
Nagy kilengésekkel halad a magyar fizetőeszköz.
Ez része az ukrán győzelmi tervnek is.
Megszerezték az állítólagos bizonyítékokat.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán konfliktus fejleményeivel.
Hogy reagáljanak a vámfenyegetésre?
Hol tart az AI-csata?
Egy biztos: az áthúzódó hatásban Virovácz Péter szerint nem bízhatnak.