A hidak konkrét és átvitt értelemben is a társadalom és gazdaság gerincét képezik, a meglétük természetes, a hiányuk viszont bénító hatású. A hídtervezés titokzatos szakmának tűnhet, ami annyiban igaz is, hogy nemzetközi viszonylatban is személyesen ismerik egymást a mérnökök, a hazai szakemberek tudása és elismertsége pedig egyaránt kiváló. A CÉH zRt. nevéhez fűződik többek között Magyarország első ferdekábeles hídjának, az ikonikus Megyeri hídnak a tervezése, illetve a nyár folyamán átadott, Kalocsát és Paksot összekötő Tomori Pál híd is, amely több szempontból a világ élvonalába tartozik. A hazai hídállomány átlagéletkora 60-70 év, állapotuk eléggé változó, de az biztos, hogy új hidak építése mellett egyre jobban kell fókuszálni a meglévők felújítására, korszerűsítésére is. A Portfolio háromrészes videósorozatának befejező epizódjában Pusztai Pál, a CÉH zRt. híd- és tartószerkezeti vezető tervezője és Kolozsi Péter, a vállalat tervezési projektvezetője mutatja be a mérnökiroda ikonikus projektjeit, a hidak gazdasági- és társadalmi szerepét, valamint betekintést adnak a nemzetközi szakma legújabb trendjeibe is.
A CÉH zRt. már 35 éve az ország egyik vezető mérnökirodája. Az elmúlt években olyan projektek fűződnek a nevükhöz, mint a Mol Campus, a debreceni BMW gyár vagy a Bosch Campus komplex beruházása. A tervezés mellett projektmenedzsmenttel és hídtervezéssel foglalkoznak, számos ikonikus, az épített környezetet meghatározó épület vagy híd fűződik a nevükhöz. Az évek alatt azt is meg kellett tanulniuk, hogy hogyan lehet együttműködni egy olyan megbízóval, amelyik a vállalati működését az indiai vastu vallás elvei mentén határozza meg, de különleges kihívást jelentett három hazai kórházi projekt is, amellyel egyedülálló tapasztalatokat szereztek az egészségügyi szektorban. A Portfolio háromrészes videósorozatának első epizódjában Borbély Attila, a vállalat vezérigazgató-helyettese, tervezési igazgatója mutatja be a legnagyobb projekteket, a legérdekesebb megbízásokat és azt, hogy milyen irányba halad a globális mérnökszakma.
Komoly fejlődés elé néznek a Horvátország és Bosznia-Hercegovina közötti közlekedési kapcsolatok, miután bejelentették egy új autópálya-szakasz építését, amely összeköti a két országot, és csatlakozik a Zágráb-Belgrád autópályához. A projekt nemcsak a közlekedést könnyíti meg, de a gazdasági előnyökkel is jár mindkét ország számára - jelentette a Croatiaweek.
Több felvétel is megjelent a közösségi médiában, melyeken az látható, amint felrobban egy felüljáró Észtország északi részében, a főváros külvárosában. Az építményt állítólag az észt és a brit fegyveres erők repítették levegőbe.
Helyére került a Déli Körvasút új hídszerkezete a Budafoki út felett - közölte Nagy Bálint, az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) közlekedésért felelős államtitkára pénteken a közösségi oldalán.
Jelentős változásokról számolt be több ukránpárti térképkészítő is, az új felrajzolások szerint orosz kézre kerülhetett Ilinka, Novoszelidivka és Vozneszenka is.
A Budapest Közút tájékoztatása szerint november 9-től dilatációbeépítési munkálatok kezdődnek a XIV. és a XVI. kerületet összekötő Fogarasi út – Csömöri úti felüljárón.
Friss fotókat osztott meg nemrég a Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. az M1-es autópálya bővítésének előkészítéséről.
A Kyiv Post írta meg, hogy az ukrán hírszerzés (HUR) a zaporizzsjai területen található Bergyanszk városában hajtott végre akciót a helyi ellenállási mozgalommal együttműködve. A célpont egy kis infrastrukturális elem volt, ám az annál fontosabb szerepet töltött be az orosz utánpótlás megszervezésében.
További félmilliárd forinttal drágult a a sátoraljaújhelyi kötélhíd, a Nemzeti Összetartozás Hídja, ezzel már 4,57 milliárd forintba kerül, írja az mfor.
Az M0-s autóút déli szakaszán, Diósd közelében továbbra is folyamatban van a baleseti helyszínelés. A forgalmi akadály az M1-es autópálya irányába vezető oldalon tapasztalható - jelentette az Utinform.
A 39. SPAR Budapest Maraton futóverseny miatt forgalomkorlátozások lesznek szombaton a budai alsó és felső rakpartok környékén, valamint a Lánchídon, vasárnap délelőtt és kora délután pedig a Duna mentén a Rákóczi híd és az Árpád híd között - tájékoztatta csütörtökön az MTI-t a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
Sárkányfogakat telepített az orosz határra Litvánia és azt is bejelentette, hogy le fogják rombolni a Kalinyingrád felé vezető hidak egy részét is – jelentette be a balti ország védelmi minisztériuma.
Szerdán éjszaka 23.30 és 4.30 között mossák a Szabadság hidat, amelyet ezért ideiglenes lezárnak - közölte az FKF Köztisztasági Divízió az MTI-vel.
A Paks II. Atomerőmű egy nem mindennapi építészeti megoldást alkalmaz a hűtővíz Dunába történő visszavezetésére: egy egyedülálló hídszerkezeten keresztül fogják átvezetni a visszaengedett vizet a hidegvíz-csatorna felett. A projekt vízgazdálkodási építményekkel foglalkozó szakemberei nemrégiben tanulmányúton vettek részt a németországi Magdeburg közelében található Kanalbrücke üzemeltetőjénél, hogy tapasztalatokat gyűjtsenek a tervezésről és az üzemeltetésről - számolt be az magyarepitok.hu.
Drezdában szerdára virradóra leomlott az Elbán átívelő Carola-híd egy része, péntek este pedig újabb darabok estek le a híd megmaradt szerkezetéről, és félő, hogy a még álló hídrészek is összeomlanak. Az Elbán vasárnapra áradást várnak, ez tovább nehezíti a helyzetet, írja a Bild.
Az orosz-ukrán háború legfontosabb eseményei percről percre számolunk be.
Van, aki az orosz légvédelmet teszi felelőssé.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?