Rendbe tesszük Rákosrendezőt, de hova tegyük az állam szemetét? - kérdezi a főpolgármester a Facebook-oldalára szerdán feltöltött bejegyzésében.
A fogyasztói termékek javításának ösztönzése és élettartamuk meghosszabbítása céljából irányelveket fogadott el az Európai Unió, amelyek a közeljövőben, 2026-tól jelentős változásokat hoznak a kereskedelemben. A bevezetésre kerülő új irányelvek értelmében a gyártóknak például kötelező lesz a fogyasztók kérésére a termékeiket ingyenesen vagy kedvező áron megjavítani.
A Grand Budapest-projekt bukása után Lázár János kijelentette, hogy Budapest viheti a Rákosrendező területét, de az ezzel járó kötelezettségeket is vállalnia kell. A miniszter szerint a fővárosnak kell gondoskodnia a hulladék elszállításáról és a fejlesztési tervek kidolgozásáról, miközben a kormány nyitott az együttműködésre akár külföldi befektetőkkel, akár a városvezetéssel.
A fenntarthatóság egyre fontosabb szerepet játszik az üzleti sikerben. Az egyik terület, ahol a vállalkozások – legyenek azok éttermek, irodák vagy bevásárlóközpontok – nagy előrelépést érhetnek el ezen a téren, az a higiénia. Okos megoldásokkal a cégek csökkenthetik a hulladék mennyiségét, mérsékelhetik ökolábnyomukat, és javíthatják működési hatékonyságukat is. A nemrég ismét Superbrandként elismert Tork négy gyakorlati lépésben segít ügyfeleinek elérni fenntarthatósági célkitűzéseiket.
A rákosrendezői terület fejlesztéséről beszélt egy Nyíregyházán tartott sajtótájékoztatón Lázár János építési és közlekedési miniszter, aki a terület megtisztítására és a jövőbeli fejlesztési lehetőségekre is kitért.
Tavaly év végén karácsony előtt alig pár nappal egy olyan fontos döntést hozott az Európai Unió Tanácsa, amelynek következtében a nem túl távoli jövőben jelentős változásokkal szembesülhetünk a magyarországi boltokban is. Az uniós kormányok szakminisztereiből álló testület ugyanis december 16-án hivatalosan elfogadta a csomagolásról és a csomagolási hulladékról szóló rendeletet, amelyet az iparági és környezetvédelmi szakértők kiemelt jelentőségű állomásnak, mérföldkőnek tartanak az EU-ban keletkező hulladék mennyiségének csökkentését és az újrahasználat növelését célzó folyamatban.
Kétéves átmeneti időszakkal vezetik be Budapesten az új lomtalanítási rendszert: 2027. január elsejéig a kerületek dönthetnek arról, hogy a lakosaik évente egyszer a jelenlegi módon, az utcára helyezhetik-e ki a hulladékokat, vagy az új módon kijelölt gyűjtőpontokon adják le a lomokat - jelentette be az energiaügyi miniszter szerdán budapesti sajtótájékoztatón.
A brüsszeli központú belga élelmiszerügynökség (FASFC) arra figyelmeztetett kedden, hogy senki ne egye meg a kidobott karácsonyfákat, miután Gent városa éppen ezt javasolta a hulladék mennyiségének csökkentése érdekében – írja a Politico.
Elkészültek a közterületi palacktartók prototípusai. Ezekből a Budapesti Közművek 20-20 darabot helyez ki Budapest tömegközlekedés és turizmus szempontjából frekventált közterületein. A kihelyezést követően a Budapesti Közművek elvégzi a palacktartó eszközök folyamatos üzemeltetését, rendszeresen monitorozza azok használatát, majd 90 nap üzemeltetési tapasztalatairól jelentést készít - közölte a Főpolgármesteri Hivatal.
Drasztikus változások jöhetnek a budapesti lomtalanításban - írta meg forrásaira hivatkozva a Szabad Európa.
Ismét változtatásra készül a hulladékgazdálkodást koncesszorként átvevő MOHU. Több tízmilliárd forintos beruházással újítja meg a cég a magyarországi kukásautóflottát, az első járművek 2025-ben állhatnak forgalomba az ország különböző területein. A cél, hogy 2027-ig lecseréljék a jelenleg használt, elavult járműveket, és az átlagos járműéletkort 10 év alá csökkentsék – tájékoztatta a társaság csütörtökön az MTI-t. A cég az elmúlt időszakban ingyenes kukaosztást és a hulladékudvarok fejlesztését is bejelentette.
A MOHU, a szelektív hulladékgyűjtést ösztönző programja keretében, országszerte több mint egymillió kukát oszt ki a lakossági ügyfelek számára olyan területeken, ahol a papír-műanyag-fém hulladékok gyűjtése eddig zsákokban történt, illetve ott, ahol a konyhai élelmiszer-hulladékok gyűjtése elindul. A vállalat ingyen biztosítja az eszközöket, amelyeket a területi szolgáltatók juttatnak el a háztartásokhoz.
November közepéig 700 millió palackot, üveget és dobozt váltottak vissza Magyarországon az új visszaváltási rendszerben. A MOHU célja, hogy három év múlva az italcsomagolások minimum 90%-át visszaváltsuk Magyarországon, és eltűnjenek környezetünkből az illegálisan szétszórt italcsomagolások.
A csomagolás az ellátási lánc egyik fontos eleme, és mint lassan minden területen, a fenntarthatóság és az újrahasznosítható megoldások itt is egyre nagyobb szerepet kapnak. Az újrahasznosított csomagolóanyagok, műanyagfóliák arányának növelésével és a biológiailag lebomló alternatívák fejlesztésével tovább lehet csökkenteni a nyersanyag-felhasználást, javítani a fenntarthatóságot, vagyis a gazdasági előnyök mellett komoly környezeti hasznot is el lehet érni. Arató Gábor, a Manupackaging Magyarország ügyvezető-igazgatója szerint, amit korábban hulladéknak hívtunk, arra másodlagos nyersanyagként kell tekinteni, aminek újra életet tudunk adni, a körforgásos gazdaság hazai megvalósulásához pedig a visszagyűjtés optimalizálására van szükség.
Egy áruházlánc újabb szigorítást vezetett be a palackvisszaváltási rendszerben - értesült a Pénzcentrum. Az új intézkedés alapján egyes üzletekben már azt is szabályozzák, mennyi időnek kell eltelnie a visszaváltott palackokért járó bónok kiadása és beváltása között.
Akár 90 ezer forintos bírságot kaphat az, aki a kukából gyűjtené össze a visszaváltható üvegeket, mivel az Országos Rendőr-főkapitányság szerint ez szabálysértésnek minősül - számolt be a Dívány.hu
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Azonnali hatállyal megtiltották az OMR OIL LLC befektetésgyűjtését.
Itt vannak a valódi számok.
Kifogásolják a hatóságok az elektromos autókkal kapcsolatos tájékoztatást.
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.
Tényleg csak az a kérdés, hogy amerikai vagy orosz gyarmattá válnak?