Az ingatlanpiac egyes szegmenseiben lassú javulás várható, miközben az ESG szempontok egyre hangsúlyosabbak – derül ki a DLA Piper Hungary Real Estate Intelligence Report 2024 kiadványából. Borbély Gábor, partner, a DLA Piper Hungary finanszírozási és ingatlanjogi csoportvezetője és Balogh Tamás a DLA Piper Hungary vezető ügyvédje, Real Estate Service Stream Leader ismertették a hazai ingatlanpiacot meghatározó legfontosabb trendeket.
A Mecsek völgyében, Sikondán található Ambient Hotel & AromaSPA 2024. június 1-től a Hilaris Hotels szállodalánc tagjaként üzemel tovább. A 77 szobás, 4 csillagos wellness szálloda az Accent Hotels-től kerül át a Hilaris Hotels szállodalánchoz.
A Danubius Hotels Zrt. megállapodást kötött a Market Asset Management Zrt.-vel a Hotel Budapest, közismertebb nevén a Körszálló eladásáról - írja a Turizmus.com.
Bővíti magyarországi jelenlétét az Accor, melynek keretében Swissôtel Budapest Lagoon néven új szállodát nyit - közölte a cégcsoport. A Duna-parti szálloda a tervek szerint 2028-ban nyílik majd meg, 200 szobát és apartmant foglal magában, és egy mesterséges lagúnát is kialakítanak hozzá.
Kiderült, hogy milyen szállodai brand lesz a jelenleg még felújítás alatt álló, egykori Sofitel hotelből: Magyarországra érkezik az Ennismore életmód- és szabadidős vendéglátóipari vállalat, amelynek az első magyarországi szállodája a "SO/ Budapest" lesz.
A régió összes fővárosánál drágábbak lettek mostanra a budapesti szálláshelyek, az átlagos szállodai szobaár elérte a 47 ezer forintot éjszakánként. A növekedést főleg a nemzetközi események miatt megugrott külföldi látogatók erősítették, akiknek száma 10 százalékkal emelkedett a megelőző évhez képest. Aki viszont idén tervez belföldi nyaralást, annak akár a tavalyinál is magasabb árakra kell számítania, ugyanis minden jel arra utal, hogy a korábbinál is nagyobb kereslet mellett rekordot dönthet a magyar turizmus.
A fővárosban járva egyre több helyen tűnnek fel az utóbbi években szállodafejlesztések, melyek között meglehetősen sok a látványos, felsőkategóriás hotel. Felmerülhet a kérdés, valóban van-e ekkora igény a szálláshelyekre, mint amennyivel az elmúlt években bővült és a következő években bővülni fog a kapacitás. Mi zajlik most a nemzetközi turizmusban és hogyan kapcsolódik ehhez Magyarország? Milyen típusú szálláshelyek iránt a legnagyobb a kereslet? Mekkora volumenben épülnek szállodák a korábbi évekhez képest és hol vannak most a legnagyobb fejlesztések? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ iparági szakértők segítségével.
Bejelentette az IHG Hotels & Resorts szállodalánc-vállalat, hogy Budapesten nyitja meg első európai Holiday Inn & Suits szállodáját. A 170 szobás Holiday Inn & Suites Budapest Centrale a XIV. kerületben, közvetlenül a Puskás Ferenc Stadion metróállomás felett helyezkedik majd el, a többfunkciós Centrale épületkomplexum részeként. A nyitás 2026 második felében várható, a beruházás együttműködő partnerei a Chain Bridge Ventures Ltd. és a Mogotel Hotel Group.
A csökkenő infláció és az erősödő gazdasági növekedés erősíti az ingatlanpiacot is. Bár még mindig göröngyös úton járunk, de már látszik a fény az alagút végén - hangzott el a CBRE ingatlanszakmai eseményén. 2024 világszerte a választások éve lesz: milyen hatása lehet ennek az ingatlanpiacra nézve? Mennyire indokolt még az irodapiaci aggodalom? Segíthet a növekvő kereslet a masszív ipari-logisztikai kínálaton? Jöhetnek újabb források a kelet-közép-európai piacokra? Mi történik most a retail- és a hotelpiacon? Többek között ezeket a kérdéseket járták körül a tanácsadócég szakértői.
Több új hotelberuházást jelentettek be idén nyáron és ősszel 2025-27-re a hazai ingatlanfejlesztők, de jövőre nem ezek, hanem az irodaházak szállodává alakítása, illetve a még több felújításé lehet a főszerep – állítja Takács Péter, a Newmark VLK Hungary ingatlan tanácsadó cég befektetési igazgatója.
Komoly felívelő szakaszban van a nemzetközi hotelpiac: az idei első félévben az egy kiadható szobára jutó árbevétel 19,5 százalékkal, az átlagos napi szobaár 6,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi értéket, miközben az átlagos szállodai foglaltság 61,2 százalékról 68,9 százalékra emelkedett – derül ki a Moore Global tanácsadó és könyvvizsgáló cég által közzétett negyedéves iparági elemzésből.
Újabb terminálkapcsolatú szálloda nyílik a WING fejlesztésében a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, a Budapest Airporttal együttműködésben. A 2. Terminál mellett található, 2018-ban megnyílt ibis Styles Budapest Airport Hotel mellett épül fel az új TRIBE. A 8000 négyzetméter alapterületű komplexumban 167 szoba lesz.
Újabb szállodával bővült, és ezzel hétre nőtt az Indotek Group spanyolországi hotelportfóliója. A Spanyolországban megjelent közlemény szerint a Costa Brava Lloret de Marb nevű üdülőhelyén a 4 csillagos, 368 szobás H Top Royal Beach Hotel, »sale and lease back« (eladás és visszabérlés) szerződés formájában került a vállalat tulajdonába.
Egy viszonylag nehéz időszakon van túl a turizmus és a szállodaipar, de úgy tűnik, a felpattanás gyorsabb volt, mint arra bárki is számított. De túl vannak már minden nehézségen a szereplők? Mik a hazai hotelpiac kilátásai? Milyen nemzetközi trendek alakítják az igényeket? Bőven van még tér az új projekteknek, vagy az őrült fejlesztési bumm után most egy csendesebb időszak következhet? – ezekre a kérdésekre keresték a választ a szeptember 28-i Portfolio Property Investment Forum 2023 konferencia III/B szekciójának szakértői.
Egy 18. századi olaszországi villa lett a világ legjobb szállodája, legalábbis a CNBC-n megjelent tanulmány szerint. A Comói-tó mellett álló hotel egykor Vincenzo Bellini zeneszerző otthonaként szolgált, melyhez egy héthektáros kert is tartozik. A szállodában az árak éjszakánként 1300 dollártól (470 ezer forint) kezdődnek.
Budapesten, Terézvárosban nyílt meg a Hampton by Hilton Budapest City Centre, a Hampton by Hilton első magyarországi szállodája - jelentették be Budapesten sajtótájékoztatón kedden.
Nem volt semmiféle előjele a mostani kitörésnek.
Egyre közelebb a 100 000 dollárhoz a BTC árfolyama.
Cikkünket folyamatosan frissítjük.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?