Tudósok szimulációi szerint nagyjából 15 kilométer vastag, tömör gyémántréteg lehet a Merkúr felszíne alatt, amely több rejtélyes jelenséget is megmagyarázhat a Naprendszer legkisebb bolygójával kapcsolatban - írka a LiveSciene egy nemrég megjelent tanulmány alapján.
Bizsu lesz-e a gyémánt a szintetikus kövek miatt? Miért és hogyan próbál betörni az amerikai Walmart a luxusszektorba? És hogyan válnak realitássá a luxusjavak piacán az év eleji várakozások? Egyebek mellett ezekről a témákról volt szó a Hype, a Portfolio luxusipari podcastjének új adásában, amelyben szokás szerint Orbók Ilona luxusipari szakértő, a BDO Magyarország ügyvezető igazgatója volt a vendégünk.
Ritkaságuk, történelmi jelentőségük, és persze az értékes anyagok felhasználása miatt kelhetnek el akár rekordmagas áron az aukciókon a Fabergé-tojások. Az utolsó tojás, amely árverésre került, a Rothschild család számára készült, és 2007-ben 8,9 millió fontért (18,5 millió dollárért) értékesítették a Christie's New York-i árverésén. Azonban 2014-ben előkerült egy újabb elveszett darab: a harmadik császári tojás megvásárlója akaratlanul 14 000 dollárt fizetett a 18 karátos tömör aranyból készült műtárgyért egy középnyugati antikváriumban. Ez a tojás az eredetivé nyilvánítása után egyes beszámolók szerint később 33 millió dollárért kelt el.
Az Anglo American bányaipari cég jelentős szerkezeti változtatásokat jelentett be kedden, így például azt, hogy kilép a szén üzletágból és leválasztja platina és gyémánttermelő vállalatait. Eközben ismételten elutasította a BHP Group, a világ legnagyobb bányaipari cégének a felvásárlási ajánlatát.
Mát meghallgatható a Hype, a Portfolio Checklist luxusipari különkiadás sorozatának legújabb része. A mai műsor fő témája a gyémántpiac átalakulása volt, a laboratóriumban előállított szintetikus kövek ugyanis teljesen a feje tetejére állíthatják a szektort. Emellett szó volt még az Amazon megjelenéséről a használt luxuscikkek európai piacán, valamint arról is, hogy miért nem érdemes a drágább óragyártókat temetni. Az adás vendége volt állandó iparági szakértőnk, Orbók Ilona, a BDO Magyarország ügyvezetője.
A Business Insider cikke számolt be róla, hogy legújabb Tesla Cybertruck járművekre egy több tulajdonos panaszkodik. Arról számoltak be, hogy a rozsdamentes bevonattal ellátott karosszérián rozsdafoltok jelentek meg.
Az Európai Unió Oroszország Ukrajna elleni folyamatos agressziójára válaszul bejelentette tizenkettedik gazdasági és egyéni korlátozó intézkedéscsomagját, fokozva ezzel az Oroszország hadviselési képességének korlátozására irányuló erőfeszítéseket. A büntetőintézkedések az orosz gazdaság kulcsfontosságú ágazataira irányulnak, azzal a céllal, hogy megnehezítsék Oroszország számára a meglévő uniós szankciók kijátszását. Az új szankciós csomagot Magyarország is megszavazta a múlt heti EU-csúcson, amely így kiterjed a gyémántimportra, valamint az uniós termékek reexportjára is. De még a kriptokereskedelmet is elérik az új intézkedések.
A világ legfejlettebb ipari országait tömörítő G7 csoport tagjai szerdai csúcstalálkozójukon közvetlen importtilalomban állapodtak meg 2024. január 1-től az orosz gyémántokra, amit a drágakövek közvetett importtilalma követ majd feltehetően március 1-től - derült ki a megbeszélés után kiadott közleményből.
A Politico birtokába jutott dokumentumok szerint Brüsszel újabb szankciók kivetését fontolgatja Oroszország ellen, az orosz gyémántokat célzó javaslatokkal, az olajtranzakciókra vonatkozó szigorúbb jelentéstételi követelményekkel és bizonyos importkorlátozásokkal. Az Európai Bizottság 11. szankciócsomagja óta a szankciók kijátszását próbálja megakadályozni az államszövetség, és olyan intézkedésekre összpontosít, amelyek elkerülik, hogy az EU-t jobban károsítsák, mint Oroszországot. Kérdés azonban, hogy a szankciókat egyre jobban ellenző Magyarország megszavazza-e a javaslatot.
A gyémántból, rubinból, smaragdból, jádéból és egyéb drágakövekből, anyagokból összeállított ékszerek a jólét és a luxus elhanyagolhatatlan szimbólumai. Áruk meghatározásához nagyban hozzájárul a kuriózum, a természeti szépség és a történelmi jelentőség. Pénzbeli értéküket tovább növeli, hogy a királyi családok, a tehetős műgyűjtők, illetve a hírességek körében egyaránt kimagasló népszerűségnek örvendenek. A műtárgy.com ebben a válogatásban bemutatja a 7 legdrágább ékszert és történetüket.
Lengyelország újabb szankciókat vetne ki EU-s szinten Oroszországgal szemben, ezúttal kiterjesztve azokat az orosz gyémántokra és a cseppfolyós propángázra (LPG).
A Wagner jövője a június végi villámlázadás óta kérdéses, de nem volt egyértelmű, hogy mi lesz a Moszkva "meghosszabbított karjaként működő" szervezet sorsa. Az utóbbi napok eseményei egyre inkább azt bizonyítják, hogy a zsoldoscsoport eltűnik a süllyesztőben. Most a Közép-afrikai Köztársaságban szenvedtek el súlyos veszteségeket.
Szeptember végéig döntés születhet a legfejlettebb hét ipari államot tömörítő ország (G7) körében az orosz gyémántimport jövő januártól kezdődő betiltásáról, aztán ez alapot adhat majd arra, hogy ezt egy újabb szankciós kör keretében az EU szintjére is kiterjesszék – írja a Politico reggeli hírlevele.
A nyersgyémántok legnépszerűbb kategóriájában, az egy- vagy kétkarátos szoliter menyasszonyi gyűrűkben használt gyémántoknak ára jelentősen csökkent. Ez annak tulajdonítható, hogy az amerikai fogyasztók egyre inkább a laboratóriumban növesztett gyémántokat részesítik előnyben eljegyzési gyűrűikben etikai okokból. Míg a gyémántok iránti általános kereslet a világjárványnak a luxuskiadásokra gyakorolt hatása miatt gyengült, az árcsökkenés ebben a konkrét gyémántkategóriában sokkal látványosabb.
Több mint 80 éven keresztül a Pentagon volt a világ legnagyobb irodaháza, melynek teljes alapterülete eléri a 600 ezer négyzetmétert. A közelmúltban azonban egy indiai irodaház vette át a rekordernek járó címet, miután Mumbaitól 240 kilométerre északra, egy 660 ezer négyzetméteres komplexum épült fel - írja a CNN. A látványos épületet egy videóban is bemutatjuk.
Rekordáron, a költségeket és jutalékokat is beleszámítva 34,8 millió dollárért (11,9 milliárd forint) kelt el a valaha árverésre bocsátott legnagyobb rubin, az 55,22 karátos Estrela de Fura egy csütörtöki New York-i drágakőaukción.
Csendes, de mínuszos kereskedést hozott a csütörtök.
Május 23-ig várnak választ.
A lépés hátterében a létszámcsökkentések állnak.
Begyorsultak a célárvágások..
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.
Egyre nő a közvetett veszteség, a tejiparban és a sertéságazatban is jelentősek a fennakadások.