A McDonald's jelentős összeget fordít az E. coli járvány következményeinek kezelésére és a franchise partnereik támogatására. A gyorséttermi lánc 100 millió dolláros beruházást jelentett be, miután a Quarter Pounder hamburgereken lévő hagymához köthető ételmérgezés több államban is megbetegedéseket okozott - írta a CBS.
A Yum Brands, a KFC, a Pizza Hut és a Taco Bell éttermek tulajdonosa, váratlan visszaesést jelentett az eladásaiban. A vállalat nehézségekkel küzd az Egyesült Államokban tapasztalható gyenge kereslet és a nemzetközi eladások ingadozása miatt.
A Restaurant Brands International, a Tim Hortons, a Burger King és a Popeyes éttermek tulajdonosa, a vártnál gyengébb negyedéves bevételről számolt be. A vállalat teljesítményét negatívan befolyásolta a csökkenő kereslet kulcsfontosságú üzletágaiban és nemzetközi piacain.
Az Egyesült Államok járványügyi központja (CDC) szerdán közölte, hogy a szeletelt hagyma volt a McDonald'sban kirobbant E.coli járvány valószínű forrása, amely 90 embert betegített meg és egy ember halálát okozta - írja a Reuters.
A McDonald's globális eladásai jócskán visszaestek a harmadik negyedévben. Ekkorra csökkenésre mintegy négy éve, a Covid-járvány kitörése óta nem volt példa a vállalatnál.
A Subway gyorsétterem-lánc ellen csoportos keresetet nyújtottak be egy brooklyni szövetségi bíróságon. A vád szerint a cég durván félrevezeti a vásárlókat azzal, hogy a reklámokban szereplő szendvicseiben jóval több hús van, mint valójában.
A McDonald's cáfolta, hogy a marhahúspogácsa lenne az E. coli járvány forrása, amely egy halálos áldozatot követelt és közel 75 embert megbetegített. A vállalat szerint minden szennyezett terméket eltávolítottak az ellátási láncból és az éttermekből, miközben az amerikai mezőgazdasági minisztérium is negatív teszteredményekről számolt be.
Aggodalom ejtette rabul a gyorsétteremláncokat, miután a McDonald's E.coli baktériummal fertőzött terméke miatt közel 50 ember betegedett meg, és egy ember meghalt az Egyesült Államokban. A hatóságok vizsgálatai szerint a fertőzés forrása a hamburgerben használt szeletelt hagyma volt, amely a Taylor Farms nevű beszállítótól érkezett.
Az Egyesült Államokban tovább nőtt az E. coli fertőzöttek száma, amelyet a McDonald's Quarter Pounder hamburgeréhez használt hagyma okozhatott. A járvány már 13 államot érint, és a fertőzöttek közül többen kórházba kerültek. A gyorsétterem-lánc intézkedéseket hozott a probléma kezelésére, de a szakértők szerint további megbetegedések várhatók.
Az amerikai agrárminisztérium szerint a hamburgerekben lévő friss hagyma lehetett a forrása az E. coli baktériumokkal történő fertőzéseknek, melyekben egy ember életét vesztette, 49-en pedig megbetegedtek – írja a Reuters.
A Coca-Cola vezérigazgatója szerint a McDonald's éttermekben kitört E. coli-járvány nem befolyásolja jelentősen az az üdítőital-gyártó eladásait, annak ellenére, hogy a McDonald's a cég legnagyobb éttermi partnere. A járvány 10 államban tört ki, és a gyorsétterem-lánc Quarter Pounder hamburgereihez köthető. Az amerikai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (CDC) vizsgálatai szerint a hagyma vagy a marhahúspogácsa lehet a fertőzés forrása - írta meg a Cnbc.
A McDonald's igyekszik semleges maradni az amerikai elnökválasztási versenyben, annak ellenére, hogy Donald Trump volt elnök nemrég meglátogatott egy Pennsylvania-i éttermet. A vállalat hangsúlyozza, hogy nem támogat politikai jelölteket - tudósított a Cnbc.
A McDonald's új csirkés Big Mac szendvicsét hamarosan bevezetik az Egyesült Államokban, ami a vállalat csirketermékekre összpontosító stratégiájának újabb lépése. A korlátozott ideig elérhető újdonság október 10-től kerül az étlapokra, miután sikeresen tesztelték az Egyesült Királyságban és Miamiban egyes éttermekben - közölte a CBS.
A Yum Brands kedden közzétette második negyedéves jelentését, amely vegyes eredményeket mutatott. Míg a vállalat zászlóshajói, a Pizza Hut és a KFC eladásai csökkentek, addig a Taco Bell továbbra is erős növekedést produkált - írta meg a Cnbc.
A McDonald's negyedéves jelentése csalódást keltően alakult, mivel az elemzői várakozásokhoz képest alacsonyabb eredményeket és bevételt produkált a cég. Az üzletek forgalma minden régióban csökkent, ami komoly kihívás elé állította a gyorsétteremláncot - írta meg a CNBC.
Jó ár-érték arányú menükkel versenyeznek egymással az amerikai étteremláncok, írja a Bloomberg.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
50 havi mélyponton az üzleti bizalom.
Teljesen átrendeződhet a globális energiapiac.
A miniszterelnök jelentette be, megelőző lépéseket tesznek.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?