Így változik meg az élet a veszélyhelyzet feloldása után Magyarországon

Így változik meg az élet a veszélyhelyzet feloldása után Magyarországon

A kormány a veszélyhelyzettel egyidejűleg kihirdette a gazdaságvédelmi csomagját, aminek keretében év végéig, illetve június 30-ig tartó döntéseket hozott. Mivel a veszélyhelyzetet a kormány várhatóan június 30. előtt megszünteti, ezért átmeneti szabályokat hoz a most benyújtott törvényjavaslatban, amelyek alapvetően azt rögzítik, hogy a meghozott intézkedések az eredeti határidőkig érvényben maradnak. Néhány határidő esetében a veszélyhelyzet megszüntetése +15, +60, illetve +90 nap szerepel.

A nők oldhatják meg Magyarország legnagyobb problémáját

Amióta tombol a munkaerőhiány, egyre többet hallunk arról, hogy a kisgyermekes nők fontos tartalékot jelentenek. De akkor miért van az, hogy még mindig jóval több anya marad távol a munkaerőpiactól, mint más európai országokban? Nyugat-Európában vannak munkaadók, akik vállalati bébiszitterekkel és a munkakörök felosztásával igyekeznek segíteni a gyermekes munkavállalóikat. Mindez nálunk szinte ismeretlen, de jövőbe mutató kezdeményezésekből nincs hiány: vannak például vállalati bölcsődék, anyákból 10 hónap alatt programozót faragó képzések, és már alakul a főállású nagyszülőség intézménye is. A részmunkaidő is egyre gyakoribb, azonban korántsem elterjedt ahhoz képest, hogy szinte bármilyen munkakörnél megoldható. Ezekről beszélgettünk munkaerőpiaci és HR-szakértőkkel, akik szerint nemcsak a vállalatoknak, hanem a kisgyermekes nőknek is rugalmasabbá kell válniuk.

Tátongó szakadék a nők és a férfiak között - Valamit nagyon elrontottak Magyarországon

Tátongó szakadék a nők és a férfiak között - Valamit nagyon elrontottak Magyarországon

Számos ágazatban nehezen találnak megfelelő munkaerőt a magyarországi vállalatok, így a tehetségekért folyó versenyben új célcsoportok kerülnek a középpontba. Ilyen csoportot jelentenek a nők, akik számára különösen fontosak a munka és a magánélet egyensúlyának megteremtését segítő lehetőségek. A legtöbb vezető kifejezetten hatékonynak találja a kisgyermekes munkavállalókat, akiknek előrejutását mégis több tényező nehezíti. De mit mutatnak a statisztikák, mit gondolnak a férfiak, és mit tapasztalnak az olyan cégek magyarországi vezetői, mint az IBM, a MetLife vagy a KPMG?

Egyetlen ábra arról, hogy Magyarország elkényezteti az újdonsült anyákat

A Magyarországon gyereket nevelő nők nincsenek rossz helyzetben, ami a fizetett szabadságok hosszát illeti, a dobogó harmadik fokán állunk az Economist által készített rangsorban. A magyar apukák már közel sincsenek ilyen kitüntetett helyzetben: Japánban például az újdonsült édesapák is kapnak 34 hétnyi átlagfizetésnek megfelelő összeget az alatt az 52 hét alatt, amit párjukkal és a gyerekkel otthon tölthetnek.

Előrehozzák a családtámogatási ellátások kifizetését

A szeptemberi tanévkezdésre való tekintettel előrébb hozzák az alanyi jogon járó családtámogatási ellátások kifizetését - jelentette be a család- és ifjúságügyért felelős államtitkár csütörtökön Budapesten.

Másfél-kétszeres szocpolt és rugalmas gyedet javasolnak

Rugalmas gyed bevezetését javasolja a kormányfő családpolitikai tanácsadója. Révész Máriusz erről kedden az ATV Start című műsorában beszélt. A Portfolio.hu márciusi értesülésének megfelelően a szocpol támogatási összegének jelentős megemelését is szeretnék elérni.

Visszavenné a kismamát dolgozni? Adómentes juttatás a bölcsőde

Szülés után a munkába visszatérés időpontja több szempontból is mérlegelés tárgyát képezi. Az egyik, manapság legfontosabb négy betűs szempont a pénz. Épp ezért mind a munkavállalók, mind a munkáltatók jó, ha tudják, hogy a nem elhanyagolható költségtényezőt jelentő bölcsődei szolgáltatások díját a munkáltatók adómentesen átvállalhatják, hívja fel a figyelmet a WTS Klient adótanácsadó.

A kismamák felének nincs hova visszamennie dolgozni

A gyesen, gyeden lévő magyar nők mindössze felének van olyan munkahelye, ahová vissza tud térni. Iskolázottság szerint azonban óriási különbségek vannak, az iskolázottabbak javára. A nyolc osztállyal rendelkezők 12 százaléka, a diplomásoknak viszont 92 százaléka mondta azt a Tárki felmérésében, hogy visszavárják.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megvan a nagy bérmegállapodás! Itt van, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.