Rossz hír jött Kínából

Rossz hír jött Kínából

A kínai kormány elmúlt időszakban bejelentett több gazdaságélénkítő intézkedése ellenére az idei első tíz hónapban felgyorsult az ázsiai ország cégeinek éves szintű nyereségcsökkenése.

Költségvetés 2025: hatalmas ígéretet tett a kormány

Költségvetés 2025: hatalmas ígéretet tett a kormány

Féken tartott kiadási oldal - burkoltan ezt üzeni a 2025-ös költségvetés. A részletes elemzésünkből kiderül ugyanis, hogy összességében az államháztartás központi alrendszerének kiadási oldala lényegében stagnál az idén várható teljes kiadási összeghez képest. Vagyis a kormány arra vállalkozik, hogy a 3-4 százalékos infláció közepette is képes megregulázni a kiadási oldalt, mindezt a költségvetési egyensúly javítása érdekében, ami az egész jövő évi büdzsé legfontosabb célja. A kiadások stagnálása azonban nem jelenti azt, hogy ne lennének szívügyei a kormánynak a kiadási oldalon: ilyen lesz a 21 pontos gazdaságélénkítési program, a fontos kiemelt állami beruházások finanszírozása, bizonyos béremelések, valamint a nyugdíjkiadások. A jelentős kormányzati vállalást (kiadások féken tartása) viszont komoly kockázatok övezik: egyrészt a kamatkiadások felől, másrészt a 2026-os parlamenti választások közeledése miatt.

Mutatjuk, miért nem szeretik a befektetők Kínát

Mutatjuk, miért nem szeretik a befektetők Kínát

Újabb ingatlanpiaci intézkedést jelentett be Kína, de ismét elkövetik azt a hibát, amelyet a korábbi intézkedéseikkel szoktak, ezzel saját kilábalásukat hátráltatva. Egyelőre úgy tűnik, hogy a kínai vezetés csak kerülgeti a forró kását és nem akar, vagy nem mer olyan intézkedéseket hozni, amely a gazdaság valós problémáira reagál.

Üzent a kínai közgazdász: reformok nélkül nincs fejlődés

Üzent a kínai közgazdász: reformok nélkül nincs fejlődés

A kínai gazdaság élénkítése reformokkal párosulva lehet csak hatékony, figyelmeztet egy korábbi jegybanki tanácsadóra. Liu Shijin szerint az ösztönző intézkedéseknek ára van, ezért azokat körültekintően kell végrehajtani, a hosszú távú fejlődést szem előtt tartva.

Kína egyre kétségbeesettebb lépésekkel próbál úrrá lenni válságán

Kína egyre kétségbeesettebb lépésekkel próbál úrrá lenni válságán

Kínában a hírek szerint már jövő héten jóváhagyhatják egy több mint 10 000 milliárd jüanos (1400 milliárd dolláros) adósságcsomag kibocsátását, amelynek célja a törékeny gazdaság élénkítése. Ezek az intézkedések sürgető szükségességét jelzik annak, hogy Peking stabilizálja a gazdaságot, különösen miután a kínai központi bank idén szeptember végén a legnagyobb monetáris támogatási csomagját jelentette be a koronavírus-járvány óta.

Lassabban nő a kínai gazdaság

Lassabban nő a kínai gazdaság

Kína hazai összterméke (GDP) 2023 eleje óta a leglassabb ütemben nőtt a harmadik negyedévben az ázsiai ország statisztikai hivatalának pénteki közlése szerint.

Konganak az ürességtől a legnagyobb kínai irodaházak

Konganak az ürességtől a legnagyobb kínai irodaházak

A kínai nagyvárosok irodapiacán egyre súlyosabb problémák jelentkeznek, a kihasználatlan irodaterületek aránya rekordmagasságokba emelkedett. Az üres irodaházak miatt árverseny alakult ki a bérbeadók között, ami a bérleti díjak csökkenéséhez vezetett. A helyzet a gazdasági lassulás és a túlkínálat együttes hatásának tudható be - tudósított a Bloomberg.

Eladatlan lakásokat vásárolna fel Kína a gazdaság élénkítése érdekében

Eladatlan lakásokat vásárolna fel Kína a gazdaság élénkítése érdekében

Új intézkedéseket jelentett be a kínai kormány az ingatlanszektor támogatására és a gazdaság élénkítésére. A pénzügyminisztérium tájékoztatóján elhangzott, hogy a helyi önkormányzatok speciális kötvényeket használhatnak eladatlan lakások megvásárlására, valamint lehetőség nyílik nagyobb állami hitelfelvételre is. A bejelentések célja, hogy megállítsák az ország gazdasági növekedésének lassulását - tudósított a Bloomberg.

Rekordmennyiségű kínai részvényt adtak el a hedge fundok

Rekordmennyiségű kínai részvényt adtak el a hedge fundok

A kínai részvénypiacokon jelentős volatilitás és rekordmennyiségű eladás volt tapasztalható az egyhetes ünnepet követően. A Goldman Sachs kereskedői szerint a hedge fundok minden eddiginél nagyobb mértékben adtak el kínai részvényeket - számolt be a Bloomberg.

Lemaradtál a tőzsdei raliról? Mutatjuk,  melyik részvényekre fogad most a guru

Lemaradtál a tőzsdei raliról? Mutatjuk, melyik részvényekre fogad most a guru

Egészen elképesztő dolgok történnek a kínai részvénypiacon, akkora befektetői őrület robbant be a jegybank gazdaságélénkítő lépéseinek hatására, hogy az már-már történelmi léptékűnek mondható. Bár ma éppen korrekciót láthatunk a szárnyaló részvényeknél, számos szakértő szerint nem mostanában fog alábbhagyni az őrület, főleg, ha megérkezik a nemzetközi tőke is a piacra. Egy ilyen brutális felfutás után adódik a kérdés: melyik részvényben lehet még nagy szufla, kit fűthetnek igazán a stimulus várható következményei?

Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.

Mutatjuk az olcsó részvényt, amiben most bőven van fantázia

Mutatjuk az olcsó részvényt, amiben most bőven van fantázia

Akkora vehemenciával vetették rá magukat a befektetők a kínai részvénypiacra, hogy azt még az infrastruktúra is nehezen bírja cérnával, akkora volumenben zajlik a kereskedés, hogy leállások voltak a rendszerekben. Az őrület nem csillapodott pár nap után, érkezik a nemzetközi tőke és ugrásszerűen megnőtt az új számlanyitások száma is a brókercégeknél, ma is hatalmasat menetelt a hongkongi tőzsde. Ráadásul a jelenlegi kilátások alapján egy nagyon izgalmas és olcsó részvény árfolyama olyan kulcsfontosságú szintre kerülhet, ahonnan akár még komolyabbra is fordulhat a rali.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Befagyott tárgyalások: Brüsszel csalódott, messze a magyar kormány az EU-pénzek kiszabadításától
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.