A dohányzás visszaszorítása társadalmi cél. Ennek ellenére a dohánytermékek szálra vetített összesített forgalma évről évre alig változik a népességnövekedés miatt. Számos alternatív technológia jelent meg az utóbbi években, azonban ezek hatásaival, ártalomcsökkentésük valós mértékével kevesen vannak tisztában, sőt számos tévhit kapott szárnyra ezekkel kapcsolatban. Ez az új megoldások, technológiák megjelenésekor nem egyedi jelenség, azonban a tájékozott döntéshozatal lehetőségének biztosítása érdekében fontos tisztában lenni, hogy egyes technológiák használatánál milyen hatásokra lehet számítani.
A hagyományos dohányzást helyettesítő (de dohányt nem tartalmazó) alternatív termékek, amelyek hevítéssel bocsátanak ki belélegezhető anyagot, eddig nem estek a jövedéki adó hatálya alá, ám ez február 1-jétől megváltozik. Az egyes termékek ára akár 700 forintot is emelkedhet szerdától – írta meg a vg.hu.
Azzal, hogy egyre korszerűbb, a nyílt lángot mellőző háztartási eszközök vesznek körbe minket, a dohányzás egyre gyakrabban szerepel a lakástüzek kiváltó okai között. Az időnként bekövetkező tragédiák és tetemes kárt okozó kigyulladt otthonok hátterében sokszor az égéssel és nyílt lánggal járó hagyományos dohánytermékek használata van, különösen veszélyes az ágyban történő cigarettázás, ami könnyen végzetes következményekkel is járhat. Megfelelő edukációval pedig elkerülhetőek lennének az ilyen tragédiák.
Átfogó akciót indít a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) egy új típusú eldobható elektromos cigaretta, az Elf Bar kereskedelme ellen - jelentették be szerdai sajtótájékoztatójukon a szervezetek képviselői.
Friss felmérés bizonyítja, hogy egyre jobban elterjednek idehaza is az elektronikus és alternatív dohányeszközök, pedig ezek a termékek is nikotinfüggőséget okoznak, így a szervezet ki van téve az egészségre káros hatásoknak.
Május 31. a dohányzásmentes világnap, melynek alkalmából az Országos Tisztifőorvos a hivatalos Facebook-oldalán adott ki tájékoztatást. Ezek szerint a dohányzás nem magánügy. Azt is tudjuk az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet friss felméréséből, hogy a magyar dohányos évente átlagosan 2816 szál cigarettát szív el és ez a függőség felelős a halálozások 21 százalékáért, évente mintegy 25 500 ember hal meg a dohányzással összefüggő szövődmények miatt.
Bolygónk erőforrásai végesek. Egyre többen tudatosítják magukban ezt a tényt, és próbálnak meg tenni azért, hogy a lehető leginkább visszaszorítsák a környezeti ártalmakat és így kevésbé terheljék a környezetüket. Sokan viszont meg se próbálják, mert tehetetlennek érzik magukat és nem tudnak, vagy nem akarnak lemondani a környezetre és magukra ártalmas szokásaikról, noha tisztában vannak a várható következményekkel. Pedig nem mindig van szükség hatalmas áldozatokra, hiszen már az is jelentős előrelépés, ha tájékozódnak, és megteszik a mindennapokban az első apró változtatásokat.
Donald Trump lépéseire figyelnek a befektetők.
Ez bizony kevesebb eladáshoz fog vezetni, és munkahelyek kerülhetnek veszélybe.
Korábbi feszültségek állhatnak a háttérben.
A múlt évben 1,4 milliárd turista utazott világszerte.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?