A Pentagon szerint nincsenek arra utaló jelek, hogy Oroszország atomfegyvert akarna bevetni Ukrajnában, azt követően sem, hogy kedden megváltoztatták a nukleáris doktrínát – írja a The Kyiv Independent.
Európa vezetői arra készülhetnek, hogy katonai erőket küldjenek Ukrajnába egy jövőbeni békemegállapodás garantálására, ha Donald Trump elnökké választása után az Egyesült Államok visszavonulna a konfliktusból. Margus Tsahkna észt külügyminiszter szerint Ukrajna biztonságának legjobb garanciája a NATO-tagság lenne, de ennek hiányában Európának kell lépnie a hadseregei mobilizálásával.
Ellentmondásos hírek jelentek meg azzal kapcsolatban, hogy az európai hatalmak is engedélyezték a nagy hatótávolságú cirkálórakéták bevetését Oroszország területe ellen. Jean-Noel Barrot francia külügyminiszter viszont még nyitva hagyta a lehetőséget – írja a The Moscow Times.
November 17-én jelent meg a hír, hogy Joe Biden amerikai elnök engedélyezte Ukrajnának a nagy hatótávolságú cirkálórakéták bevetését oroszországi célpontok ellen. Az ügy azóta rengeteg hullámot gerjesztett, egymásnak ellentmondó hírek láttak napvilágot.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag az ukrajnai háború eleje óta hangoztatja, hogy Kijev jelentős előrelépést tudna tenni, ha a nyugati fegyverekkel mélyen Oroszország területére is tudna támadni. Joe Biden amerikai elnök döntését követően a többi nyugati szövetséges is követte az amerikaiak példáját.
A francia ügyészség szerda este öt év börtönbüntetés kiszabását kérte Marine Le Pen ellenzéki politikusra, továbbá azt, hogy szintén öt évre tiltsák el a politikai választásokon való indulástól. "Itt egy bíróságon vagyunk, és a törvény mindenkire vonatkozik" - hangsúlyozta Nicolas Barret ügyész, aki azt is indítványozta, hogy a büntetést már az ítélet kihirdetésekor hajtsák végre; még akkor is, ha a háromszoros elnökjelölt fellebbezne, mondván, a politikai ambíciói miatt nem vonható felelősségre.
A francia-német KNDS és Lacroix Defense francia hadiipari vállalat egyik terméke felbukkant a szudáni lázadók használatában – írta meg az Amnesty International jelentése alapján a Le Monde. A fegyvertranszferrel megszegték az Európai Unió embargóját.
Kihagyja az azerbajdzsáni Bakuban megrendezett COP29 nevű klímacsúcsot Franciaország. Az indoklás szerint a házigazda kemény kritikával illette az európai hatalmat, ezért inkább nem vesznek részt a tárgyalásokon – írja a Politico.
Franciaországban az elemzők által vártnak megfelelően nőtt a munkanélküliség a harmadik negyedévben.
A francia áramexport idén rekordot dönthet, miközben az ország energiaellátása stabilnak ígérkezik a téli hónapokra. Az atomenergia-termelés helyreállása és a kedvező időjárási viszonyok hozzájárultak az energiaárak csökkenéséhez, ami enyhítheti a 2022-es válság hatásait.
Az Európai Unió és a dél-amerikai Mercosur országok közötti szabadkereskedelmi megállapodás ellen tiltakoznak a francia gazdák. A tervezett egyezmény ellen hétfőtől több napos demonstrációsorozatot szerveznek Franciaország-szerte, miközben Belgiumban már szerdán tüntetést tartottak Brüsszelben. A gazdák attól tartanak, hogy a megállapodás súlyosan károsíthatja az európai mezőgazdaságot.
A brit és francia vezető még egy utolsó kísérletet tesz az ukrán támogatás megerősítésére, még Donald Trump beiktatása előtt. Sir Keir Starmer és Emmanuel Macron hétfői párizsi találkozójukon megvitatják, hogyan lehetne rábírni Joe Biden amerikai elnököt, hogy engedélyezze Ukrajnának a Storm Shadow rakéták bevetését orosz területen - számolt be a The Telegraph.
Ma még kordon és szögesdrót védi, négy hét múlva viszont már a nagyközönség számára is látogathatóvá válik a párizsi Miasszonyunk-székesegyház. A 2019 áprilisában elszenvedett, milliók által aggodalommal figyelt tűzvész másnapján a Groupama rögtön 1300 tölgyet ajánlott fel saját erdeiből a tetőszerkezet helyreállítására. Meglátogattuk azt a normandiai erdőt a napokban a biztosítóval, ahonnan a több mint százéves faanyagot a Szajna vizén a francia fővárosba szállították, hogy aztán a középkori ácsok technikáit követve alkossák újra, ami a tűzben odaveszett.
Európa nemzeteinek készülniük kell az Egyesült Államok lehetséges kivonulására a kontinens biztonságpolitikájából Donald Trump NATO-szkeptikus győzelme után — ugyanakkor a kontinens országai már eddig is jelentős előrelépést tettek ebben az irányban, mondták el vezető francia és német miniszterek szerdán a Politico szerint.
Olaf Scholz német kancellár Donald Trump győzelmét követően előbb Emmanuel Macron francia elnökkel beszélt, ezután gratulált az X-en Donald Trumpnak – írja a Die Welt.
Határozottan emelkedett a német, a francia és az olasz szolgáltatószektor beszerzésimenedzser-indexe októberben, és ez a feldolgozóipar gyengélkedése mellett is bizakodásra ad okot, de vannak figyelmeztető jelek, így például a gyenge rendelési számok és az elbocsátások folyamata. A német ipari rendelési adat is a vártnál jobb lett, de a figyelmeztető jelek között meg kell említeni, hogy az amerikai elnökválasztási eredmény nyomán vámemelés jöhet az európai termékekre, ami így fékezheti a gazdasági növekedést.
Kemény kihívásokkal kell megküzdenie Brüsszelnek.
Erre figyel az ország.
A LIBE Bizottság a magyar jogállamiság miatt lépett, a kormány felháborodott.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
A kifizetett összegről is beszámoltak.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?