Diákszámla-nyitás: ezekre érdemes figyelni

Diákszámla-nyitás: ezekre érdemes figyelni

A fiatal felnőttek első önálló bankszámlája általában egy diákszámla. Ezek a konstrukciók kifejezetten a fiatal, még tanuló korosztálynak készültek, az ő igényeiket és lehetőségeiket figyelembe véve lettek kialakítva. Bármelyik banknál választjuk is ezt a számlatípust, biztosan kedvezőbb feltételekkel találkozunk, mint egy hagyományos lakossági folyószámla esetén, ettől függetlenül az egyéni szempontok szerint érdemes mérlegelni, hogy melyik számunkra a legmegfelelőbb. Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy milyen szempontok alapján választanak a családok és a fiatalok az elérhető diákszámla-konstrukciók közül.

18 éve nem látott ilyet Magyarország: dől a pénz azokhoz, akik félre tudnak tenni

18 éve nem látott ilyet Magyarország: dől a pénz azokhoz, akik félre tudnak tenni

Az infláció lecsengésével párhuzamosan felgyorsult a lakossági megtakarítások gyarapodása Magyarországon. A 10% felett ragadó megtakarítási rátának, a rekordszintű állami kamatkifizetéseknek, a kockázatvállalás erősödésének és a kedvező piaci hozamoknak köszönhetően 2006 óta nem látott ütemben, 17,6%-kal gyarapodtak a megtakarítások egy év alatt, ami ritkaságnak mondható, nagyjából 13,5%-os reálnövekedést jelent. Az egyre kevesebbet ígérő állampapírokkal szemben a befektetési alapok lettek az idei első negyedév abszolút sztárjai, és bár a tőzsdei részvények, életbiztosítások és nyugdíjpénztári megtakarítások nem vontak be sok új tőkét, a hozamteljesítményre náluk sem lehetett panasz.

Szinte hihetetlen, hová menekítette a pénzét a magyar lakosság a gyilkos infláció elől

Szinte hihetetlen, hová menekítette a pénzét a magyar lakosság a gyilkos infláció elől

Eszeveszett tempóban rombolja a háztartások megtakarítási képességét és meglévő megtakarításainak értékét az infláció, miközben a befektetési jegy lett az új állampapír. Egy mondatban így lehetne összefoglalni a 2022-es év eseményeit a hazai megtakarítási piacon, amelynek éves statisztikáit hétfő reggel tette közzé az MNB. A témával a Portfolio március 8-ai Biztosítás 2023 konferenciáján is foglalkozunk, érdemes eljönni.

Nem hiszed el, mibe rakta frissen szerzett pénzét a magyar lakosság

Nem hiszed el, mibe rakta frissen szerzett pénzét a magyar lakosság

Az előző évhez hasonlóan mintegy 4000 milliárd forintnyi friss megtakarítással gazdagodott a magyar lakosság 2021-ben, a gyarapodás értékének a négyötödét azonban sajnos lenyelte az infláció. 100 új forintból 40-et folyószámlán tart a lakosság, 24 forint állampapírba, 20 forint pedig befektetési alapokba került. Kedvező fejlemény a kockázatvállalás növekedése, és hogy a befektetési alapokba 2013, a nyugdíjpénztárak 2010, az életbiztosítások pedig 2007 óta nem áramlott akkora összegű friss lakossági megtakarítás, mint tavaly.

Ezt is megértük: letaszította a magyar lakosság a dobogóról a készpénzt

Ezt is megértük: letaszította a magyar lakosság a dobogóról a készpénzt

6,5%-kal gyarapodott eddig idén a magyar háztartások pénzügyi vagyona, de reálértékét tekintve ennek a növekedésnek a négyötödét sajnos elvitte az infláció. Nagy újdonság, hogy több friss megtakarítás áramlott befektetési jegybe, mint készpénzbe, de a dobogó első két fokán változatlanul a folyószámlabetét és az állampapír áll. A kockázatvállalás egyértelműen megnőtt, és miközben a legnagyobb hozamot a részvényeken és a befektetési alapokon értük el, az életbiztosítások és a nyugdíjpénztárak is szépen hoztak.

Elvitte az árrobbanás, amit összekuporgattak a magyarok

Elvitte az árrobbanás, amit összekuporgattak a magyarok

Folyószámlára és állampapírba áramlott a legtöbb friss megtakarítás, de a legnagyobbat a tőzsdei részvényeken és a befektetési alapokon nyertek a magyar háztartások 2021 első felében – mutatják az MNB ma közzétett adatai. Rossz hír azonban, hogy úgy megugrott az infláció, hogy megtakarításaink összesített reálértéke nem nőtt az év első 6 hónapjában.

Megbolondította a koronavírus a lakosság megtakarításait, hatalmas meglepetés az életbiztosításoknál

Megbolondította a koronavírus a lakosság megtakarításait, hatalmas meglepetés az életbiztosításoknál

Új életbiztosítások kötésével és a régiek megtartásával válaszolt a magyar lakosság a koronavírus miatti bizonytalanságra: 10 éve nem látott nettó értékesítést mutatnak az MNB friss számai ezen a piacon. A karantén időszakának a legnagyobb sztárja azonban egyértelműen a folyószámlán tartott pénz lett, az értékesítés lassulása ellenére az állampapír áll idén a második helyen, a jó öreg készpénz pedig a harmadikon. Az MNB ma közzétett „Előzetes pénzügyi számla” statisztikáit néztük meg a megtakarítási piac szempontjából.

Törlesztési moratórium: mi lesz a hitelkártyákkal és a folyószámlahitelekkel?

Törlesztési moratórium: mi lesz a hitelkártyákkal és a folyószámlahitelekkel?

Téves tájékoztatás jelent meg egyes médiumokban arról, miként érvényes a törlesztési moratórium a hitelkártyákra és a folyószámlahitelekre. A bankszektor egységesnek tűnik abban, hogy a moratórium csak a hitelkereteknek a március 18-a 24 órakor már lehívott részösszegére érvényes, egyes kérdések azonban még mindig tisztázatlanok.

Egyetlen ábrán a magyar valóság: miben tartjuk a pénzünket?

Ahogy a héten kiderült, 100 új lakossági forintból 37 folyószámlán, 26 állampapírban, 23 pedig készpénzben találta meg a "helyét" tavaly Magyarországon. Most egy ábrán bemutatjuk, ennek eredményeként összességében miben tartjuk a pénzünk.

Szinte hihetetlen, mibe "fekteti" a pénzét a magyar lakosság

Sorrendben a folyószámlabetét, a készpénz és az állampapír idén a magyarok kedvenc megtakarítási formája - mutatják az MNB által ma közzétett előzetes pénzügyi számla statisztikák. 10-ből 8 új ügyfélpénz maradt vagy kötött ki ugyanis ezek valamelyikében, vagyis továbbra sem képes a pénzügyi szektor "termékeny módon" becsatornázni a magyarok vagyonának nagy részét. A lakossági készpénzállomány meghaladta a 4600 milliárd forintot.

Nyugi, vannak nálunk nagyobb pénzügyi analfabéták is az EU-ban

Az EU-s állampolgárok 76%-ának van folyószámlája, 28%-ának életbiztosítása és 17%-ának jelzáloghitele saját bevallása alapján. A magyarok minden pénzügyi termék területén elmaradnak az EU-s átlagtól, az EU lakossága pedig a határon átnyúló szolgáltatás-igénybevételben marad el egyelőre Brüsszel elképzeléseitől.

Januártól egyszerűsödnek a NAV-nál vezetett folyószámlák

2016. január 1-jétől megszűnik az adószámla illetve a vámszámla, helyébe lép az egységes NAV folyószámla, amely a vállalkozásoknak is jelentős egyszerűsítést, adminisztrációcsökkentést jelent - hívta fel a figyelmet mai közleményében a nemzetgazdasági tárca. A változással járó előny érdekében a cégeknek lényegében semmit sem kell tenniük, ha viszont nem szeretnék, hogy a korábban meghatalmazott képviselő rálásson az egységes folyószámlára, akkor ezt a meghatalmazást vissza kell vonniuk.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Érdekes időpontban kaphatnak
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.