Az Art Basel művészeti vásár 2024. október 18-20. között harmadik alkalommal tér vissza a francia fővárosba - új hivatalos nevén Art Basel Paris-ként. A látogatók idén már az újonnan felújított Grand Palais-ban tekinthetik meg közel 200 vezető galéria kiállítását.
Múlt heti kiállításajánlónkban a bécsi kiállításokat vettük sorra, ezúttal a többi európai nagyváros felé fordulunk, ahol az őszi időszak tárlatain világhírű alkotók és izgalmas irányzatok kerülnek a középpontba. A műtárgy.com kiállításajánlója.
A megszokottnál is gazdagabb a következő hetek múzeumi kínálata az osztrák fővárosban; a régi, a modern és a kortárs művészet kedvelőit egyaránt nagyszerű kiállítások várják. A műtárgy.com kiállításajánlója.
2024 eddig jelentős visszaesést hozott a globális műkereskedelemben – amit az egyes piaci szereplők híradásaiból már sejtettünk, most már kőkemény számok bizonyítják.
Három órán át tartó licitharcot hozott a Virág Judit Galéria 75. tavaszi aukciója, amelyen Gábor Jenő egyik főműve is kalapács alá került - a festményt 80 millió forintnál ütötte Kelen Anna árverésvezető. A legnagyobb szenzációt Kondor Béla négy évtizede nem látott festményének feltűnése keltette, a kép 85 millió forintért talált új tulajdonosra.
Idén lenne 80 éves Kovács Péter, vagyis Pet'R, a Kossuth-díjas festőművész, grafikus, könyvillusztrátor. Ebből az alkalomból a VILTIN Galéria nyáron emlékkiállítást rendezett az életmű legfőbb tematikus csoportjaiból, a ’80-as évektől kezdve a művész legutolsó periódusáig felvonultatva képeket.
Pető István munkáival legutóbb tavasszal találkozhatott a hazai közönség, hosszú, majd’ húsz évnyi szünet után. Ennek oka, hogy a művész közel négy évtizede Franciaországban él és alkot. Műveit világszerte számos helyszínen bemutatták, jelentős magán- és közgyűjteményekben őrzik – és szerencsére itthon is egyre nagyobb ismeretségnek örvend. Idén pedig az is kiderült, hogy a Várfok Galéria illusztris művészkörének tagja lett az alkotó, ahol De temps en temps - Időről időre címmel kiállítása nyílik november 15-én.
A jó idő beköszöntésével egyre nagyobb kedvvel mozdulunk ki otthonról. Szabad óráink eltöltésére, idén tavasszal is számos program közül válogathatunk, Budapesten innen és túl. Kulturális élményt kereső közönségünk számára, a műtárgy.com kiállításajánlójában most összegyűjtöttünk 6 kimagasló hazai tárlatot, amelyre mindenképpen érdemes ellátogatni.
Stílusok és irányzatok, újítások és örökségek. Ez jellemzi talán a legjobban mind a nagy márkák, mind pedig a művészet világát. A műtárgy.com most utánajárt néhány képzőművész és ismert márka látványos kollaborációjának.
A hazai gyakorlatnak megfelelően a Velencei Biennále nemzeti biztosa, dr. Fabényi Julia, a Ludwig Múzeum igazgatója idén is nyílt pályázat útján, szakmai zsűri döntése alapján választotta ki a jövő évben sorra kerülő 60. Velencei Képzőművészeti Biennále Magyar Pavilonjának kurátorát és kiállítását. A zsűri a kilenc pályázat közül Kopeczky Róna kurátor és Nemes Márton festőművész Techno Zen című pályázatát nyilvánította a pályázat nyertesének.
Régen találkozhatott már Pető István munkáival a hazai közönség, a mezőkövesdi születésű művész ugyanis már közel négy évtizede Franciaországban él és alkot. Éppen ezért a MissionArt Galériában március 21-től látogatható, Kettős mozzanat című tárlat nyugodtan nevezhető hiánypótlónak, a kortárs képzőművészet szerelmesei számára pedig valódi csemege.
Március 18-tól május 6-ig látogatható a DANYSZ Gallery Abstract Experience című csoportos kiállítása, amelyen Kóródi Zsuzsanna is szerepel.
Március 21-től a MissionArt Galériában lesznek láthatóak az 1984 óta Párizsban élő Pető István festő, grafikus képei. Érdemes mélyebben megismerni ezeket a titokzatos és lírai munkákat, amelyek mintha egy, a lelkünkben létező eltűnt kert vizuális lenyomatai lennének.
Ragyogó vásznak, meghökkentő plasztikák töltik be a Műcsarnok középső kiállítótereit. Molnár Sándor Festőjóga című tárlata szeptember végén nyílt és február 5-ig látható az intézményben. Most, amikor a minket körülvevő világban, a természetben egyre kevesebb a szín, mindenkinek különösen ajánljuk a nagyszabású, a művész munkásságát, festészetének erejét az eddigi legteljesebb formában a nagyközönség elé táró kiállítás megtekintését. Az érdeklődők a lelket és a szellemet megszólító utazásra készüljenek, amely a Földtől egészen a Levegőig vezeti a befogadásra nyitott látogatókat.
Életműrekordot jelentő, 160 millió forintért kelt el Vaszary János San Remo című festménye a Virág Judit Galéria őszi aukcióján. A helyszínen és online zajló hibrid árverésen 159 tételre lehetett licitálni, a Vaszary-rekord mellett, Aba-Novák Vilmos római trattoria ciklusának darabja, az Utcai zenészek is kiemelkedő, 48 milliós áron cserélt gazdát.
Sokféleképpen lehetne mérni, melyek a világ leghíresebb festményei, egy járható út lenne azt megnézni például, hogy hányan láttak egy-egy festményt egy múzeumban, de valóban lefedi a látogatószám az alkotások valódi hírnevét? Az alábbi cikkben azok alapján rangsorolta a CNN a világ leghíresebb festményeit, hogy hány Google-keresés érkezett rájuk az elmúlt 5 évben.
Donald Trump lépéseire figyelnek a befektetők.
Ez bizony kevesebb eladáshoz fog vezetni, és munkahelyek kerülhetnek veszélybe.
Korábbi feszültségek állhatnak a háttérben.
A múlt évben 1,4 milliárd turista utazott világszerte.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?