A grönlandi válaszadók többsége támogatná az Egyesült Államokhoz való csatlakozást egy különös közvélemény-kutató friss felmérése szerint.
A Kijevi Nemzetközi Szociológiai Intézet (KIIS) január 7-én közzétett felméréséből kiderül, hogy az ukránok egyre kevésbé bíznak meg Volodimir Zelenszkij ukrán elnökben.
A legtöbben akkor váltanának bankot, ha csökkenthetik a költségeket (46%), de 11%-nak az is elegendő indok, ha könnyebben intézheti a család pénzügyeit – derült ki a CIB Bank megbízásából készített friss felmérésből, amelyben a többek között a családok bankszámla-kezelésével, közös pénzügyeivel kapcsolatos kérdéseket vizsgálták.
A Pénzcentrum az előző évekhez hasonlóan idén is elindította nagy boldogságfelmérését, amelynek célja, hogy megismerjük, mennyire elégedettek és boldogok a magyarok. Ez a kutatás nemcsak az aktuális boldogságszintet mutatja, hanem az elmúlt évek eredményeivel összevetve értékes képet adhat a változó trendekről és azok okairól. De mit jelent a boldogság különböző tudományos megközelítésekben, miért fontos egy nemzet számára, és miért érdemes mérni?
Ha a pénz nem is, a megtakarítás biztosan boldogít – derül ki az NN Longevity kutatásából. Márpedig mindkettőre – több megtakarításra és több boldogságra – szükségünk lenne, mivel nálunk jóval alacsonyabb a boldogságszint, mint a régió többi országában.
Rendszeres megtakarításra csak a magyarok bő negyede képes, derült ki a CIB Bank megbízásából készített friss reprezentatív felmérésből. A megtakarítási képességet nézve nagyok az eltérések a társadalmon belül.
A baby boomerek messze a legfukarabb generáció, legalábbis abból szempontból, hogy egyáltalán nem fognak sietni a vagyonuk átörökítésével a fiatalabb generációnak – írja a Bloomberg a Charles Schwab friss felmérésére hivatkozva.
Nemcsak Joe Biden amerikai elnök véleménye változott meg arról, hogy Hunter Bidennek kegyelmet kellene-e kapnia, hanem a demokrata választóknak is - számol be a Washington Post a YouGov témában készült felméréséről. A demokrata elnök vasárnap jelentette be, hogy korábbi ígéretét semmibe véve széles körű elnöki kegyelemben részesítette a két büntetőperrel is szembesülő fiát.
A Netflix előfizetői bázisa és árazási stratégiája továbbra is erős pozíciót mutat a streaming piacon, miközben a vállalat új lehetőségeket keres a növekedésre. Szakértők szerint a cég hamarosan újabb áremelésre készülhet - számolt be a Business Insider.
A vasárnap este megjelent exit poll szerint a képviselőházba jutásért a legtöbb voksot, a szavazatok 26 százalékát a Szociáldemokrata Párt (PSD) szerezhette meg. Úgy tűnik, az RMDSZ is bejuthat a törvényhozásba.
Eutanáziát támogató törvényjavaslatot fogadott el a brit parlament alsóháza - számolt be a Reuters.
Bár Kamala Harris amerikai alelnök elveszítette a 2024-es elnökválasztást a republikánus Donald Trumppal szemben, a demokrata szavazók nagy része jelenleg szívesen látná Harrist a párt 2028-as elnökjelöltjeként - derül ki a Puck News/Echelon Insights új felméréséből, amelyről a Hill számolt be.
Visszavonul a politikai közvélemény-kutatástól Ann Selzer, aki többek közt 1997 óta dolgozott az iowai Des Moines Register számára. A köztiszteletben álló kutató egy vasárnapi cikkben közölte a hírt, ami állítólag nem áll összefüggésben az amerikai elnökválasztás előtt megjelent óriási port kavaró felmérésével, miszerint Kamala Harris 3 százalékponttal vezetett Donald Trump előtt Iowában (47%-44%). Trump végül 13 pontot vert Harrisre az államban.
Tíz nappal a romániai elnökválasztás első fordulója előtt az egymásnak ellentmondó felmérések szerint akár négy-öt jelöltnek is esélye lehet még arra, hogy bejusson a második fordulóba.
Nagyot javult a fogyasztói bizalom az USA-ban a Michigan Egyetem felmérése szerint, miközben az inflációs várakozások stabilak maradtak.
Kiélezett versenyt mutattak a felmérések még a választás előtti utolsó napon is, holott végül sima republikánus győzelem született az amerikai elnökválasztáson. Az előző két választás kudarca után reflexből lehetne mutagatni a közvéleménykutatókra, ám mielőtt ezt megtesszük, tudni kell, hogy az elnökválasztási küzdelmek történetében most produkálták az egyik legpontosabb eredményt a felmérések. Ennek ellenére okkal érezheti megvezetve magát a felmérések által az, aki szoros versenyre számított, de ez nem a közvélemény-kutatók hibája, hanem az amerikai választási rendszer sajátossága. Ráadásul az eredmény igazán meglepőnek sem tekinthető, hiszen Trump tendenciózus alulméréséből kiindulva számítani lehetett rá, hogy a felmérésekben látott 50-50 körüli eredmény valójában egyértelmű Trump-előnyt jelenthet.
Hogy reagál a piac Trump beiktatására?
A svéd jegybank alelnöke beszélt erről.
Egyelőre a dollár a nagy vesztese az új elnökség kezdetének.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.