Számos árfolyam-anomália előfordulhat a magyar biztosítói eszközalapoknál, több ezek közül sajátos jelenségnek számít Európa-szerte – erről beszélt Kiss Imre, a MoneyMoon alapító-ügyvezetője a Portfolio Biztosítás 2020 konferencián. A szakértő több javaslatot is tett arra, hogy tudják a szereplők javítani a portfólióik átláthatóságát és teljesítményét.
Rengeteg megtakarítási életbiztosításra igaz, hogy a jelenlegi alacsony hozamkörnyezetben nem tudja kitermelni a költségeit olcsó, kockázatkerülő eszközalapokkal, így az ügyfél borítékolhatóan negatív hozamra számíthat, ha csak nem vállal extrém kockázatot egy drága és egzotikus portfólió kialakításával.
Kaotikusan indult az év a tőkepiacokon, szinte minden részvényindex leértékelődésen ment keresztül, ezért a unit-linked biztosítások részvényekbe fektető eszközalapjai sem tudtak kiemelkedően teljesíteni. Volt olyan alap, amely bő másfél hónap alatt több mint 15 százalékos esést szenvedett el. Összeszedtük, hogy a legnagyobb hat biztosító néhány népszerűbb részvény eszközalapja hogy teljesített az idén.
A unit-linked biztosítások rendszeresen fizetendő díjaira jellemzően tetemes költségeket terhelnek a biztosítók, ha viszont befektetés a cél, ezeket többé-kevésbé megkerülhetjük, ha a biztosítás eseti számláját használjuk, amely nemcsak olcsóbb, de jellemzően könnyebben hozzáférhető is, mint a biztosításunk rendszeres díjakból képzett része. Összeszedtük, hogy milyen feltételek mellett van lehetőségünk igénybe venni egy biztosításhoz tartozó eseti számlát.
A befektetéssel egybekötött (unit-linked) biztosítások mögött úgynevezett "eszközalapok" állnak, amelyek gyakran alapok alapja konstrukcióban működnek, vagyis tovább fektetik a befektetett pénzünket más befektetési alapokba. Megnéztük, mit jelent ez pontosan, és mekkora plusz költséget jelent a befektetőknek. Persze nem ez az egyetlen költség, de - főleg hosszútávon - ez is jelentős terhelés lehet. Azért is aktuális ez, mert március 1-jétől megismerkedhetünk részletesen is saját biztosításunk befektetési részének költségeivel a TKM-hez hasonló szerkezetben.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Egy kínai teherhajó szerepét vizsgálják a Balti-tengeren történt lehetséges szabotázsok kapcsán.
Még Trump korábbi csapására jön a brüsszeli válasz.
Kiderült, hogyan osztaná el az EU összes pénzét a Bizottság.
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.