Afgán nők tüntetnek a tálib rémuralom ellen

Afgán nők tüntetnek a tálib rémuralom ellen

Tüntetést tartottak afgán nők a tálibok által irányított Kabul utcáin. A tüntetők a nők közéletbe való bevonását követelték az iszlamistáktól, illetve alkotmányos törvénykezés kialakítását.

Szükség van a tőzsdei vállalatok vezetésében női, kisebbségi és LMBTQ kvótákra?

Szükség van a tőzsdei vállalatok vezetésében női, kisebbségi és LMBTQ kvótákra?

A világ tőzsdéin a cégek nagyon nagy részében a társadalom többséghez tartozó férfiak ülnek az igazgatóságokban és még gyakrabban lesznek a vállalatok vezetői is. Ez még azokban az országokban is igaz, ahol legalább a látszat szintjén, de nagyon odafigyelnek az egyenlő esélyekre. Számos tanulmány bizonyította, hogy ha a vezetést mindkét nem tagjaival töltik fel, és a kisebbségek is helyet kapnak az asztalnál, az a diverzitás révén nemcsak nagyobb elégedettséget, hanem jobb pénzügyi döntéseket is hoz magával. A változás mégis csak lassan, vagy néhány helyen szinte egyáltalán nem zajlik le. Most a Nasdaq ezt egyfajta kvótarendszerrel szeretné megoldani, de kérdés, hogy ez valóban jó ötlet-e?

Gender-tények: fiúk és lányok az iskolában és azon túl

Gender-tények: fiúk és lányok az iskolában és azon túl

A magyar kormány itthon és nemzetközi fórumokon egyaránt elszánt harcot folytat a hagyományos konzervatív családeszmény védelmében és a „gender-ideológia” ellen. A háborús háttérzajban elvesznek azok a tények, amelyek valóságos problémákról szóló párbeszédet tennének lehetővé. Ennek ellenére szükség van az erről szóló értelmes diskurzusra, különösen a nemek közötti egyenlőtlenségek újratermelődésében komoly szerepet játszó oktatással kapcsolatban.

Szexista törvények, amelyekről nem hiszed el, hogy még mindig léteznek

Bár az elmúlt évtizedekben sok országban jelentős előrelépés történt a női egyenjogúság tekintetében, még mindig van hova fejlődni. A Világbank 2016-os tanulmánya szerint minél nagyobb egy országban a nemek közti egyenlőtlenség mértéke, a fiúkhoz képest annál kevesebb lány jár iskolába, emiatt kevesebben dolgoznak, illetve akik munkába állnak, azok kevesebbet keresnek, mint férfi társaik, jelentős veszteséget okozva ezzel a gazdaságnak. Bizonyos esetekben azonban sokkal súlyosabb dologról van szó, mint egyszerű fizetésbeli különbségek: íme nyolc olyan törvény, ami a nyugati értékrend alapján megbotránkoztató módon diszkriminálja a nőket.

A női neveket kevésbé vesszük komolyan - Ez pedig halálos lehet

Úgy tűnik, hogy az emberi psziché már pusztán nevek alapján is diszkriminál. Legyen szó akár férfiről vagy nőről, a feminin neveket kevésbé veszik komolyan a hurrikánok esetében, és így jelentősen alábecsülik azok súlyosságát - állítja az Illinois-i Egyetem kutatója, aki szerzőtársaival a hurrikánok elnevezését, azok emberi megítélését, illetve halálosságát vizsgálta. Amennyiben az összefüggés igaz, akár a női nevek, illetve a nők általános diszkriminációját is új megvilágításban láthatjuk.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Mérgező víz folyik a csapból? Itt a térkép, több százezer magyart érinthet
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.