Nagyot emelkedtek hétfőn az amerikai részvényindexek, optimistán tekintve a hét legfontosabb eseménye, Jerome Powell Fed-elnök péntek délutáni beszéde elé. Kedden reggel az ázsiai piacok vegyesen teljesítettek és az európaiak is vegyesen nyitottak, a magyar tőzsde az ünnep miatt zárva tart.
Nyáron a fű se nő a tőzsdéken, a traderek is nyaralnak, gondolhatnánk, ezzel szemben ma reggel viszonylag durván indult a hét, beszakadtak a részvénypiacok, a kriptopiacok, nagyon csúnyán megütötték a japán részvényeket, az európai tőzsdéken is nagy volt az esés, és az amerikai tőzsdéket sem kímélték. A befektetők most azt árazzák, hogy az Egyesült Államokban recesszió jön, és a Fednek vészkamatcsökkentéseket kell végrehajtania, de a nagy sztori most a japán jen, ami durván erősödik a múlt heti kamatemelés óta, világszerte zárják a befektetők a korábban alacsony jenkamatok mellett hitelekből finanszírozott pozícióikat, és ha ez nem lenne elég, több esetben fontos technikai szintek estek el a piacokon, ami felerősítette az esést, ráadásul durva geopolitikai feszültség van kibontakozóban Irán és Izrael között.
Félhavi csapadék zúdult a Dunakanyarra, az Időkép szerint downburst okozhatta a pillanatok alatt esett nagy mennyiséget.
Európában kis emelkedéssel indult a hét a tőzsdéken, az USA-ban pedig szintén feljebb kerültek a vezető részvényindexek a hét első kereskedési napján - a magyar piacon kereskedési szünnap miatt nem volt kereskedés ma.
A hétfői tőzsdei kereskedésben a Walgreens Boots Alliance helyett az Amazon kerül be a Dow indexbe - írja a Wall Street Journal.
Erősre sikerült 2023 az amerikai részvénypiacokon, közel vagyunk hozzá, hogy az irányadó részvényindexek, a Dow és az S&P 500 történelmi csúcson zárjanak. Mi lesz jövőre, mely szektorok és részvények lehetnek izgalmasak a befektetőknek? Az elemzői vélemények alapján próbál tippeket adni a Marketwatch friss listája.
Erős az év eddig az amerikai tőzsdéken, július sorozatban az ötödik olyan hónap lehet, amikor emelkedéssel zárnak az irányadó indexek, hacsak nem történik nagy dráma. Ez pedig jó jel az év hátralévő részére is a múltbeli példák alapján – írja a Yahoo Finance.
Jim Cramer, a CNBC műsorvezetője tegnap este úgy fogalmazott, hogy a részvénypiaci ralik rövid életűek lesznek addig, amíg az infláció tartósan megmarad.
Részvénypiaci szempontból mindenkit az érdekel, hogy mire lehet számítani a 2022-es évben, amely sokak szerint még akkor is tele lesz bizonytalansággal, ha a világjárvány miatti aggodalmak kezdenek enyhülni. A historikus adatok alapján potenciálisan pozitívak a kilátáso, bár ezzel nem minden Wall Street-i elemzőház ért egyet.
Globális hangulatromlás figyelhető meg ma reggel a tőzsdéken, nagyot estek az ázsiai tőzsdék, szakadnak az amerikai határidős indexek, Európában is komoly mínuszok jöhetnek, de adják az olajat is - röviden tehát nem indul jól a nap. Az általános piaci hangulatromlás oka, hogy egy új, valószínűleg a vakcináknak ellenálló koronavírus-változat ütötte fel a fejét, ami fenyegeti a járványból való kilábaláshoz kapcsolódó reményeket.
Azok a befektetők, akik a koronavírus-járványtól való félelmek miatt továbbra is eladják inkább a részvényeket, hibát követnek el a világjárvány jelenlegi szakaszában - vélekedett Jim Cramer, a CNBC műsorvezetője tegnap.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Hatalmas a nemzetközi feszültség.
A dollárral szemben. De az euró ellenében is gyengélkedik.
Trumppal új világ jöhet.
A jegyzés napokon belül, a tőzsdei kereskedés heteken belül megkezdődhet a részvényekkel.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?