A fejlődő piacgazdaságok csábítása

A fejlődő piacgazdaságok csábítása

A fejlődő piacgazdaságok visszatértek. Több afrikai ország nemrégiben visszakerült a globális pénzügyi piacokra, és devizakötvényeket adott el nemzetközi befektetőknek. A kérdés az, hogy ezek az országok végleg visszatértek-e, vagy valaki vagy valami – nevezetesen az amerikai Federal Reserve – meg fogja zavarni ezt a folyamatot.

Ráugrottak a befektetők az MVM új 7 éves dollárkötvényére

Ráugrottak a befektetők az MVM új 7 éves dollárkötvényére

Több, mint 2,5 milliárd dollárnyi vételi ajánlat ömlött be a befektetői ajánlati könyvbe az új 7 éves dolláralapú MVM kötvényre, és ezek, illetve a hozamelvárások láttán az MVM 750 millió dollárban határozta meg a kibocsátandó összeget – írja a Reuters IFR News.

Rekordot dönt az adósságkibocsátás, Magyarország is beindult már

Rekordot dönt az adósságkibocsátás, Magyarország is beindult már

A hitelköltségek közelmúltbeli jelentős csökkenése miatt a feltörekvő piacok kormányai és vállalatai történelmi adósságkibocsátást hajtottak végre, és 2024 első napjaiban elképesztő 50 milliárd dollárnyi tételt húztak be a piacról. A Dealogic adatai szerint ez a hullám magában foglalja Szaúd-Arábia jelentős tételt jelentő 12 milliárd dolláros kibocsátását, ami a fejlődő gazdaságok, például Mexikó és Indonézia összes kötvényeladását 51 milliárd dollárra emeli az idén. Összehasonlításképpen ez meghaladja a tavalyi év azonos időszakában regisztrált 42 milliárd dollárt. Magyarország is devizakötvéy-kibocsátással indította az évet.

Ömlik a vételi ajánlat a magyar dollárkötvényre

Ömlik a vételi ajánlat a magyar dollárkötvényre

Már 4 milliárd dollár felett jár az ajánlati könyv mérete a ma elindított 12 éves, benchmark méretűre tervezett, magyar dollárkötvény kibocsátás során – írja az IFR News.

Máris belekezdett egy dollárkötvény kibocsátásába a magyar állam!

Máris belekezdett egy dollárkötvény kibocsátásába a magyar állam!

Az újév második munkanapján, azaz már szerdán elindított egy új dollárkötvény kibocsátást a magyar Államadósság Kezelő Központ, a papír futamideje szokatlanul hosszú, 12 éves, hiszen 2036 március 26-án jár majd le – tudta meg a Reuters IFR News. Frissítés! A kötvénypiaci hírszolgáltató információi szerint benchmark méretű lesz a papír kibocsátása, az irányadó 12 éves amerikai államkötvény hozam felett 200 bázispontos az indikatív felár, és a BNP Paribas, a Citi, a Deutsche Bank, illetve J.P. Morgan négyesét bízta meg a kibocsátás lebonyolításával az ÁKK.

Tetszik a befektetőknek az új török út

Tetszik a befektetőknek az új török út

Törökország április óta először adott el dollárkötvényeket; a 2,5 milliárd dolláros tranzakció azt mutatja, hogy a májusi elnökválasztás után ismét elkezdtek bízni a befektetők. Ebben része van annak is, hogy Ankara visszatért az ortodox gazdaságpolitikai útra, az utóbbi hónapokban a jegybank már jelentősen emelte az irányadó kamatot.

Csőd szélén a világ egyik legeladósodottabb ingatlanfejlesztője

Csőd szélén a világ egyik legeladósodottabb ingatlanfejlesztője

Nem fizetett ki egy dollárkötvényt a kínai Country Garden Holdings. A cégnél első alkalommal fordult elő, hogy nem fizeti ki a kötvény kamatát - írja a Bloomberg. Ahogy korábban írtuk, a cég már múlt héten jelezte, hogy nem fogja tudni teljesíteni az összes offshore törlesztést, beleértve az amerikai dollárban kibocsátott bankjegyeket is.

Nagyot nőtt az Exim - Ezek most a legnépszerűbb hiteltípusok

Nagyot nőtt az Exim - Ezek most a legnépszerűbb hiteltípusok

Jelentős mennyiségű hitelt helyezett ki az Eximbank 2023 első félévében, sokkal többet, mint egy évvel korábban. Ebben a növekedésben nagy szerepe volt a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogramnak. A bővülés várhatóan folytatódik a banknál idén és jövőre is. Ennek támogatása érdekében több, forintban és dollárban denominált kötvényt is kibocsátottak. A pénzintézet elmúlt időszakáról és jövőbeli terveiről Hoffmann Mihállyal az Eximbank pénzügyi vezérigazgató-helyettesével beszélgettük.

Feltűnően rákaptak a magyar állami cégek a külföldi eladósodásra  - Több legyet is üt ezzel a kormány

Feltűnően rákaptak a magyar állami cégek a külföldi eladósodásra - Több legyet is üt ezzel a kormány

Az EU-pénzek elmaradása, a magas magyar kamatkörnyezet és az uniós költségvetési szigor visszatérése együtt oda vezetett, hogy rekordösszegű, 3,1 milliárd dollárnyi devizakötvény kibocsátást hajtottak végre az elmúlt hetekben a nagy állami hátterű magyar intézmények – hívja fel a figyelmet a Bloomberg a tegnapi MVM kötvénykibocsátás után pénteki anyagában. Ezzel több legyet is üt egy csapásra a kormány, hiszen ezen kibocsátások egyelőre nem növelik az állam költségvetési kiadásait és az adósságot, de közben tudnak haladni a szükséges projektek EU-pénzek hiányában is. Nyilván a nehezebb pénzügyi helyzetnek megvan az ára is, de azt majd később kell megfizetni, és a hírügynökség arra is emlékeztet, hogy Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter a tegnapi háttérbeszélgetésen azt is mondta a nehéz költségvetési helyzetre utalva: jobb most, ha a nagy állami cégek inkább kimennek a nemzetközi tőkepiacokra eladósodni, nem pedig az államtól kérik a forrásokat, mivel utóbbi megdobná az államadósságot is.

Megvannak az MVM zöld kötvénykibocsátásának részletei

Megvannak az MVM zöld kötvénykibocsátásának részletei

Több, mint 1,8 milliárd dollárnyi vételi ajánlat érkezett az MVM tegnapi zöldkötvény kibocsátási folyamatában és végül az irányadó 5 éves amerikai államkötvény felett 395 bázispontos felárral sikerült eladni a papírt – írja a Reuters IFR News kötvénypiaci szolgáltatása.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Elkérte Nagy Márton a bankok 1300 milliárdját, mínusz 70 milliárd lett belőle
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.