Szinte már hihetetlen, ami a hazai ingatlanalapok körül történik. Csak júniusban több mint 40 milliárd forint áramlott ebbe a befektetési termékbe. Úgy tűnik, hogy legyen szó a bárki által vásárolható nyilvános befektetési jegyekről, vagy csak a bizonyos összeg felett elérhető zárt alapokról, a piaci szereplők még mindig jó befektetésnek tartják az ingatlant. De vajon mennyire ismerjük ezeket a portfóliókat? Tudjuk, hogyan döntenek az alapkezelők a kisbefektetők pénzéről, vagy milyen típusú ingatlanokat vásárolnak? És talán az egyik legfontosabb kérdés a befektetéseknél, hogy milyen hozammal működik most a piac? Ezekről a kérdésekről is beszélgettünk Czifra Balázzsal, a Diófa Alapkezelő Zrt. ingatlanbefektetési igazgatójával.
A forint elmúlt hetekben érzékelhető gyengülése, a munkaerőpiacon tapasztalható kihívások, az építőipart erősen befolyásoló változások mind olyan tényezők, amelyek az irodapiacra is hatással lehetnek. A legfrissebb irodapiaci adatok azt mutatják, hogy nem tapasztalható megállás a szektorban, ráadásul az utóbbi években erősödő fejlesztési aktivitás már számokban is mérhető: akárcsak a tavalyi év végén, most is látható egy impresszív, új irodaállomány bekerülése a kínálatba.
A Diófa Alapkezelő Zrt. megvásárolta a Huncargo Holding Zrt. soproni logisztikai parkját, amelyet az eladó a továbbiakban bérel és üzemeltet.
Az ingatlanpiac a legtöbbünknek a lakáspiacot és azon belül a különböző lakástípusok eladási árát, bérleti díját jelenti. Nyilván, hiszen közvetve ezek árváltozását érezzük a leginkább a bőrünkön. Persze ha esnek az árak, akkor az a baj, ha nőnek akkor meg nyilván az. Ám balgaság lenne azt gondolni, hogy a gazdasági szereplők által használt irodaházak és logisztikai központok, vagy a fogyasztás szentélyeinek minősülő, legtöbbünk által látogatott bevásárlóközpontok és parkok mindennapi üzemeltetésének kihívásai és problémái ne ugyanúgy érinthetnének minket is, sőt a mi pénztárcánkat is. Mert bármennyire is evidenciának vesszük, hogy kulturált, tiszta, biztonságos, rendezett körülmények között dolgozhatunk, vásárolhatunk, abban több tucat ember folyamatos munkája van benne. Ezeket az embereket viszont egyre nehezebb megtalálni és ahogy szinte minden területen, úgy itt is egyre magasabb bérrel kell honorálni. Az egyik legaktívabb hazai ingatlanbefektető üzemeltetésre szakosodott cégének vezetőjét, a Diófa Ingatlankezelő Kft. ügyvezetőjét Várnai Máriuszt kérdeztük, hogy ők mire számítanak a közeljövőben. Annyit elárulhatunk, hogy árcsökkenésre nem.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Vegyes a kép egyelőre a részvénypiacokon.
Még a háború első napjaiban nyújtotta át feltételeit Moszkva Kijevnek.
A kért 40 százalékos fizetésemelés helyett 38 százalékot sikerült kiharcolni.
Az orosz-ukrán háború végkimenetele is múlhat az amerikai szavazókon.
A Tesla-főnök korábban demokrata szavazó volt.
A vártnál gyászosabb GDP-adat a forintot is megütötte.