A japán jegybank változatlanul hagyta az alapkamatot, miközben a Fed szigorúbb hangnemre váltott. Az eredmény nem is maradt el, a japán jen átlépte a fontos 155-ös szintet a dollárral szemben.
A forint már nemcsak az euróval és a dollárral szemben esik, hanem a régiós devizák ellenében is gyengül. A lengyel zlotyhoz és a cseh koronához képest is veszít az értékéből. A Fitch Ratings esti döntése is befolyásolhatja az árfolyamot.
Tovább esett a forint a csütörtöki kereskedésben, délelőtt egészen 415-ig ütötték az euróval szemben, ami új kétéves forintmélypontot jelentett. A forint esése napok óta teljesen kilóg a régiós devizák trendjéből, így a forint új történelmi mélypontra bukott a lengyel fizetőeszközzel szemben. Estére aztán a 413-as szintig korrigált vissza a kurzus, amit elsődlegesen magyarspecifikus hírek mozgatnak mostanság. Ilyen a péntek reggelre várt, új MNB-elnök személyével kapcsolatos bejelentés, valamint a péntek estére időzített Moody's hitelminősítői felülvizsgálat, de a befektetők figyelnek az Oroszországot sújtó, a magyar gázvásárlásokra is kockázatot jelentő szankciókra is.
A péntek reggeli 405,5-ről határozott forintgyengülés alakult ki a nap során a romló piaci hangulatban, erősödő dollár mellett és technikai elemzési okok miatt. Így délután átmenetileg 409-nél is járt az euró, aztán este 408 közelében állapodott meg az árfolyam. A dollár délutáni jókora erősödése miatt vele szemben a forint ismét 388-ig esett, majd 387-nél ragadt.
Nem változtatott az AutoWallis részvényeire vonatkozó célárfolyamán és ajánlásán a Concorde elemzője, 230 forintos célár mellett vételre javasolja a papírokat a társaság negyedéves gyorsjelentését követően.
Erősen kezdte a Richter az évet és tartja az idei célkitűzéseket – erősítette meg Orbán Gábor a mai gyorsjelentés főbb üzeneteit a negyedéves számokat bemutató tájékoztatón. A vezérigazgató hozzátette, hogy egyre inkább érződik a Vraylaron kívüli jövedelmezőség javulása és a cél, hogy 2027 után a biotechnológia 0-ba forduljon az eddigi veszteségek után.
A szerdai nagy esés után csütörtökön erősödött a forint. A hullámvasútnak azonban nincs vége: pénteken ismét lejtőre került a hazai deviza.
Egyre feljebb és feljebb kúszik a földgáz ára a kontinensen, holott az ősz egyelőre enyhe és a gáztárolók is rendkívül magas szinten vágtak neki a fűtési szezonnak. Akkor mégis mi okozza a folyamatos drágulást, és minek kéne történnie ahhoz, hogy csökkenni kezdjen a földgáz ára?
Növekszik a mesterséges intelligencia-üzletág az IBM-nél, de ez nem elegendő most a befektetőknek, a technológiai vállalat részvényei estek a zárás utáni kereskedésben azt követően, hogy közzétette harmadik negyedéves számait.
2021 óta a legalacsonyabb szintre lassul az argentin infláció, a fogyasztói árak 3,5 százalékkal emelkedtek szeptemberben az előző hónaphoz képest, és 209 százalékkal az egy évvel korábbihoz képest, írja a Bloomberg.
A szerdai kereskedésben tapasztalt fokozatos gyengülés nyomán a forint euróval szembeni árfolyama délutánra átlépte a lélektani határnak tekinthető 400-as szintet.
Sokáig úgy tűnt, hogy a keddi ünnepnap miatti illikvid kereskedésben nem billentik ki a forint árfolyamát, azonban ez a kép a nap közepére megváltozott. A dollár általános mélyrepülése nyomán rákapcsolt a forint is, és végül nem csak az amerikai fizetőeszköz ellenében ment nagyot.
A következő fél évben fokozatos erősödés vár a forintra - vetítik előre az ING Bank elemzői frissen megjelent, a globális devizapiacok kilátásaival foglalkozó átfogó anyagukban. Fél éven belül szerintük a 385-ös euró-forint sem kizárt.
Az utca emberének az vele a baja, hogy nincs belőle elég. A jegybankár úgy találja, hogy túl sok van belőle. A nemzetgazdásznak az a baj, hogy egyáltalán van. Mindhárom válasz igaz, a maga egyszerűsége mellett is.
Szlovákia a 2000-es évek növekedési szupersztárja volt Európában, fejlettségben sikerült megelőznie Magyarországot is. A sikersztorit csúfos kudarc követte: az éllovasból 2010-es évek második felére sereghajtó lett, a legfontosabb fejlettségi mutató szerint Szlovákia leszakadóban van az EU-átlaghoz és még a régiónkhoz képest is, mi is ekkor előztük vissza őket. Mindebből arra következtethetnénk, hogy az ország kilátásai rosszak, a valóságban viszont fogalmunk sincs arról, hogy Szlovákia mennyire fejlett: a statisztikai hivatal által közölt adatok ugyanis egész biztosan nem fedik a valóságot. A többi mutató nem támasztja alá a leszakadást, de ez csak sovány vigasz a szlovákok számára, mivel gazdasági fejlődésük megtorpanása minden szemszögből nézve látványos – és a jövő sem túl fényes.
Erős negyedéven vannak túl a globális részvénypiacok, sokak szerint már régóta érik egy kisebb-nagyobb korrekció. Mégis, az egyre intenzívebben lángoló geopolitikai feszültségek és a makrogazdasági környezet kihívásai ellenére a Portfolio által megkérdezett szakértők szerint nincsenek kizárva az újabb csúcsdöntések. Nem fognak idén unatkozni a kötvénybefektetők sem, a forint pedig könnyen áttörheti a 400-as szintet az euróval szemben. A kötvényalapokat vásárlóknak így érdemes körültekintőnek lenniük, a devizás alapok kereslete pedig felélénkülhet. Megkérdeztük három alapkezelő szakértőit, hogyan értékelik a mostani piaci történéseket.
Mark Milley is kegyelmet kapott.
Izgalmas spekuláció kapott szárnyra.
Súlyos veszélyekre figyelmeztetnek.
Ez gond lehet hosszú távon.
Európa fellélegezhet.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.