Pénteken paktumot írtak alá arról a nagy technológiai vállalatok, hogy önkéntes és ésszerű óvintézkedéseket tesznek annak megakadályozására, hogy a mesterséges intelligenciát demokratikus választások manipulálására használják fel bárhol a világon – számolt be az AP hírügynökség.
Egyre több mesterséges intelligencia által generált, valóságosnak tűnő kép- és hanganyag bukkan fel az interneten, amelyeken közszereplők és magányszemélyek jelennek meg olyan helyzetekben, amelyek soha nem történtek meg. Egyre többet hallani olyan csalási akciókról is, amelyek során az áldozatoktól rokonaik lemásolt hangjának segítségével csaltak ki jelentős összegek. A jelenséget deepfake-nek hívják, vagyis olyan videó- és hanganyagokról van szó, amelyeket valóban létező felvételek feldolgozásával generálnak AI-szoftverek. Különösen ijesztő, hogy a technológia fejlődésének köszönhetően a hamis felvételeket egyre olcsóbban és szinte már belépő szintű informatikai tudással is létre lehet hozni. A kormányok egyelőre megkésve kullognak az események után, így érdemes áttekinteni, hogy egyénileg hogyan védekezhetünk a deepfake-csalók ármánykodása ellen.
A Meta bemutatott egy szövegből beszédet generáló mesterséges intelligenciát, amely egy két másodperces szövegminta alapján, hat nyelven képes bárki hangját lemásolni - írja a Futurism.
A generatív mesterséges intelligenciák megjelenése alapjaiban rengette meg a kreatív szakmák jövőjét, hiszen a modellek másodpercek alatt képesek koherens szöveget, zenét, vagy kis híján fotórealisztikus képeket legyártani. A megoldás Hollywoodtól sem idegen, és újabban egyre több helyen vetik be a generatív AI-t speciális effektek megalkotásához, de egyre többször merül fel a forgatókönyvírás automatizációja és a színészek helyettesítése számítógép által generált deepfake-hasonmásokkal. Megnéztük, milyen lehetőségeket tartogat az AI-forradalom a filmgyártás számára, és milyen veszélyeket rejthet az átrendeződési folyamat a szakmabeliekre nézve.
A Midjourney mesterséges intelligenciával működő képgenerátor megtiltotta felhasználóinak, hogy Hszi Csin-ping kínai elnök nevét használva generáljanak képeket a platformon – írja a Petapixel.
Három európai főváros, Berlin, Bécs és Madrid polgármestere is videóbeszélgetést folytatott Vitalij Klicsko kijevi polgármesterrel, és csak később derült ki, hogy nem is Klicsko volt a vonal végén, hanem egy csaló – írja a német Bild napilap. Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere szombat este Facebook-oldalán jelezte, ő is beszélt az ál-Klicskóval.
A nagy technológiai vállalatok, mint a Google, a Facebook és a Twitter kénytelenek lesznek fellépni a platformjaikon terjedő deepfake tartalmak és a hamis felhasználók ellen, különben bírságot kaphatnak egy frissített EU-s gyakorlati kódex értelmében – írja a Bloomberg az ügyhöz közel álló forrásokra hivatkozva.
Hamis, mesterséges intelligencia segítségével legyártott videó kering az internetet az ukrán elnökről, Volodimir Zelenszkijről. A felvétel tömegek megtévesztésére aligha alkalmas, hiszen messziről látszik rajta, hogy hamisítvány, az ukrán hatóságok és a média ráadásul az első pillanattól kezdve közlemények sorozatával igyekszik cáfolni a videó valóságtartalmát.
2020-ban a mesterséges intelligencia által vezértelt, automatizált hackerszoftverek lesznek a legveszélyesebb tényezők kiberbiztonsági szempontból – mondta Etay Maor, az IntSights kiberbiztonsági vállalat vezetője a CNBC-nek.
Izrael szerint katonai célpontokat támadtak.
A Covidot jelölték meg a pénzügyi bajok egyik legfőbb forrásaként.
Fegyvereket és lőszert is küld a kijevi kormánynak a cseh kormány.
Az USA kirívó igazságtalanságnak tartja a bíróság döntését.
A Tesla-főnök korábban demokrata szavazó volt.
A vártnál gyászosabb GDP-adat a forintot is megütötte.
Hogy fog kinézni a Kongresszus?