Ma egy lenyűgözően nagy ciklon vonul át Európán - írja a Severe Weather. A HungaroMet időjárás-előrejelzése szerint a Magyarország felett áthaladó hidegfront csapadékzónája délkelet felé halad tovább.
Vasárnap napközben átmenetileg nagyobb területen megvastagszik a felhőzet, amelynek vékonyodása, szakadozása a délutáni órákban kezdődik meg északnyugat felől. Kisebb vegyes halmazállapotú csapadék ekkor inkább csak az északkeleti határ közelében fordulhat elő néhol - jelezte előre a Hungaromet.
A nyugodt, csapadékmentes őszvégi időjárás után a héten úgy látszik heves, csapadékos időjárással hivatalosan is megérkezett Európába téli hideg. Az Európa felett áthaladó ciklon pályáját még nem lehet pontosan tudni, de az előrejelzések szerint pénteken Magyarországon eső, havas eső, vagy akár az ország teljes területét érintő havazás is előfordulhat. A kontinensre érkező változékony, téli időjárásra nagy figyelmet fordítanak az európai meteorológusok, akik a közösségi médiában több radarfelvételt is megosztottak a várható időjárásról.
Magyarország felé közelít az Ashley névre keresztelt ciklon. A meteorológiai szolgálat időjárás-előrejelzésében most megírta, milyen hatással lesz az október 23-ai időjárásra a hazánktól jelenleg még északnyugatra található a ciklon frontrendszere.
A héten híradások sora számolt be az Atlanti-térséget, és rendhagyó módon Európát is érintő hurrikánokról. A Milton hurrikánt Floridában történelmi evakuáció előzte meg, ahol a hatóságok az évszázad legnagyobb viharára készültek. A Miltonnal párhuzamosan, az amerikai kontinenst elkerülő, Európa felé terjedő Kirk hurrikán csütörtökön heves széllökésekkel érkezett meg Délnyugat-Európa partjaihoz, ahol több helyen is készenlétben állnak az esetleges árvízhelyzet miatt. Ahogy a legtöbb extrém időjárási jelenségnél, a hurrikánok esetében is kulcsszerepe van a globális felmelegedésnek, és a szakemberek szerint a jövőben nem csak a észak-amerikai és a Karibi-térséget fenyegethetik a hasonló veszélyek. Elsőre ugyan meglepőnek tűnhet hurrikánok Európára gyakorolt hatásáról beszélni, a klímaváltozás következményeként a tudományos megfigyelések szerint a jövőben egyre gyakoribbá válhatnak az extrém viharok az európai kontinensen is.
A HungaroMet közölte friss időjárás-előrejelzését a szombati napról, valamint az is kiderült, milyen időjárás várható a hétvégén Magyarországon.
Európa partjait elérte egy olyan ciklon, amely a korábban aktív, Kirk nevű hurrikánig követhető vissza, ez a ciklon térségünkben kiadós csapadékot és erős szelet okoz, ez pedig „kibillenti” majd a Balaton vízszintjét - írta a HungaroMet Zrt. a honlapján.
Ma halad át felettünk a Cassandra ciklon központja, emiatt országszerte borongós, csapadékos idővel indul a nap, később dél, délnyugat felől elkezd gyengülni, megszűnni a csapadék. A HungaroMet frissítette veszélyjelző térképeit, eső miatt minden magyar vármegyében figyelmeztetés van érvényben.
Jelentős mennyiségű esőre figyelmeztet a HungaroMet: Baranya, Bács-Kiskun és Tolna vármegyében egy nap alatt több mint 30 milliméter csapadék hullhat pénteken, ezért a három vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
A Boris ciklon után a Cassandra hoz kiemelkedően csapadékos időjárást Magyarországra, ami már az elmúlt 24 óra csapadékösszegein is látszik.
Masszív csapadékrendszer érkezik dél felől a Cassandra ciklonnal - írja időjárás-előrejelzésében a meteorológiai szolgálat. Többfelé jelentős mennyiségű csapadék várható, és hazánk nagy részén holnap is 10 mm-nél nagyobb csapadék hullhat. A HungaroMet frissítette veszélyjelző térképeit, eső miatt jelenleg hét megyében van érvényben sárga figyelmeztetés, holnapra pedig az ország összes vármegyéjére sárga figyelmeztetést adtak ki.
Kiadós csapadék, sokfelé 30+ mm hullhat szombatig - jelentette a HungaroMet, amely az ECMWF időjárási modell alapján készült térképeket is megosztott.
Nyugat felől egyre vastagabb felhőzet vonul el, szerdán pedig fölénk helyeződik a Magyarország felé közelítő ciklon hullámzó frontrendszere, és megérkezik a tartós eső is. A meteorológiai szolgálat frissítette veszélyjelzését, már egyre több megye sárgult be a figyelmeztető előrejelző térképen.
Kedden és szerdán egy tőlünk nyugatra és északnyugatra örvénylő ciklon hat ki Magyarország időjárására, csütörtökön és pénteken pedig mediterrán ciklonok hozhatnak kiadós esőt.
Három időjárási tényező támogatta a Boris ciklon kialakulását: az érkező hidegfront mögötti hűvösebb és a mediterrán térséget kitöltő rendkívül meleg légtömeg közötti nagy hőmérsékleti kontraszt, az Alpok ciklonképződést segítő hatása valamint a levegő magas nedvességtartalma - írta a HungaroMet Zrt. a szeptemberi rendkívüli dunai árvíz meteorológiai hátteréről készített elemzésében, a honlapján.
Az extrém aszályhelyzet után extrém ciklon csapott le Közép-Európára, benne Magyarországra. A Boris-ciklont pusztító árvíz követte hazánkban és a régió több országában. Az időjárási modellezések már előre jelezték a kimagasló csapadékmennyiséget, meteorológusok és klímaszakértők pedig árvízveszélyre figyelmeztettek. De mikor kezdett meglátszódni az internetes keresésekben a ciklon és az árvíz iránti érdeklődés? Megnéztük a Google Trends adatait.
410 körül oldalaz a forint.
Budapesti és vidéki intézmények is érintettek.
Ebben Trump keze is benne van.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?