Andy Warhol egy Marilyn Monroe-t ábrázoló híres 1964-es portréja 195 millió dollárért (69,9 milliárd forint) kelt el egy hétfő esti New York-i aukción, ezzel a szitanyomat lett minden idők legdrágább, amerikai alkotótól származó műve, egyben a legdrágább 20. századi műalkotás, amelyet nyilvános árverésen eladtak.
Nagy dobásra készül a Christie's New York idén novemberben. Ha a számításaik beválnak, David Hockney Egy művész portréja (Medence két alakkal) című festménye lehet a legdrágább, árverésen elkelt mű, amelyet még élő festő készített. Az aukciósház 80 millió dollárra becsülte a képet. Ez persze nem azt jelenti, hogy a műtárgy valóban ennyiért fog elkelni, de már az is elég az eddigi csúcstartó, Jeff Koons pozíciójának megdöntéséhez, ha megközelíti az összeget. Koons Balloon Dog (Orange) című munkája 2013-ban 58 millió dollárért kelt el, ez az eddigi legmagasabb ár, amit élő művész alkotásáért aukción fizettek. A második helyen Gerhard Richter Abstraktes Bild (1988) című alkotása áll, amely 30,4 millió fontért cserélt gazdát 2015-ben.
Az Abu-Dzabiban lévő Louvre-ba kerül Leonardo da Vinci "Salvator Mundi" című festménye, miután a minden idők legdrágábban eladott festményét egy szaúdi herceg vette meg - írja a Bloomberg.
A műkincsvilágban rekordot jelentő több mint 450 millió dollárért (119 milliárd forintért) kelt el egy Leonardo da Vincinek tulajdonított 500 éves festmény a Christie's New York-i árverésén.
A Christie's április 27-ei, New York-ban megrendezésre kerülő aukciójának egyik szenzációja a németalföldi festészet kimagasló egyéniségének, Hugo van der Goes-nak tulajdonított oltárkép.
Claude Monet híres La Meule (Szénaboglya) című festménye 81,4 millió dollárért (23,6 milliárd forint) kelt el szerdán a Christie's impresszionista és modern árverésén New Yorkban.
Mintegy 1,8 millió fontért (800 millió forint) cserélt gazdát Henry Moore brit szobrászművész egy alkotása a Christie's aukciósház szerda esti londoni árverésén.
Rekordáron, 50,6 millió dollárért (13,6 milliárd forintért) kelt el Piet Mondrian Kompozíció 3. pirossal, kékkel, sárgával és feketével című festménye a Christie's aukciósház New York-i impresszionista és modern műveket kínáló árverésén csütörtökön - soha korábban nem fizettek ennyit a holland festő képért.
Az idei tavasz legnagyobb aukcióin a világ mindkét vezető aukciósháza arra készül, hogy rekordárakat érjen el világhíres műalkotásokkal, írja legfrissebb szakcikkében a műtárgy.com a Guardian nyomán.
A nemzetközi műtárgypiac szárnyalása mára már odáig jutott, hogy a legnagyobb aukciós rekordokat már azelőtt kikiáltják, hogy az adott műalkotás kalapács alá kerülne - írja legfrissebb szakcikkében a műtárgy.com.
A műtárgy.com a legfrissebb cikkében arról számol be a Guradian nyomán, hogy hiába a műtárgypiac rohamosan növekvő árai, a nagy profit gyakran mégsem szivárog le az aukciósházakhoz, hanem a piaci cápáknál és kiegészítő kezességi szolgáltatást nyújtó cégeknél csapódik le.
Minden korábbi rekordot felülmúló összegért, mintegy 853 millió dollárért (209,2 milliárd forint) cseréltek gazdát háború utáni és kortárs műalkotások a Christie's szerdán tartott New York-i árverésén, amelynek egyebek közt Andy Warhol Elvis Presleyt és Marlon Brandót ábrázoló egy-egy portréja volt a fénypontja.
Begyorsult az emelkedés, majd hamar elfogyott a lendület.
Meghalt az új betegség első fertőzöttje.
Újra nekifutnak a költségvetés elfogadásának, ami lehetetlen feladatnak ígérkezik.
A felügyelet vezetőjének lemondása mérföldkő.
Európa tudásalapú gazdaságába integrálódhat Magyarország.
Rejtélyes hajó vágta el Tajvan digitális ütőerét: Kína keze lehet a dologban?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.