Egy amerikai szövetségi bíró 540,3 millió dollár megfizetésére kötelezte a Bank of Americát egy régóta húzódó perben, amelyet a Szövetségi Betétbiztosítási Társaság (FDIC) indított, mivel a bank állítólag nem fizette be megfelelő mértékben a betétbiztosítási díjakat - írja a Reuters.
Az ír adatvédelmi bizottság (DPC) vizsgálatot indított Elon Musk X platformja ellen, miután felmerült, hogy a cég európai felhasználók adatait generatív mesterséges intelligencia, köztük a Grok chatbot tanítására használja – írja a TechCrunch.
Litvánia központi bankja 3,5 millió eurós bírságot szabott ki a Revolutra, az ország legértékesebb startupjára, pénzmosás-megelőzési rendszerének hiányosságai miatt – írja a Reuters. Ez a litván központi bank által valaha kiszabott legnagyobb bírság, az összeget a szabálytalanság súlyossága és a Revolut európai holdingjának bevételei alapján határozták meg.
Az olasz versenyhivatal összesen 20 millió euróra bírságolta a Colosseum jegyeladási rendszerének működtetőit, amelyek a megszabott alapárnál jóval drágábban értékesítették a belépőjegyeket a leglátogatottabb olaszországi idegenforgalmi látványosságnál.
Donald Trump amerikai elnök valóságos gazdasági világháborút indított, és most Európa is fegyverkezik régi szövetségese ellen. Az uniós döntéshozók ott támadhatnak vissza, ahol Amerikának az egyik legjobban fáj: az amerikai technológiai óriásokat vegzálhatják gigabírságokkal. Bár bírságokat nem vámok elleni büntetésnek találták ki, hanem a tisztességes piaci feltételek elérésére, könnyen a globális politikai nyomásgyakorlás egyik fontos eszközévé válhatnak.
Drasztikus mértékben nő a jogsértések után kiszabható környezetvédelmi bírság felső határa májustól Magyarországon: a jelenlegi 500 ezer forintos maximum helyett akár 2 milliárd forintos szankcióval is számolnia kell annak, aki megszegi a szabályokat – jelentette be Raisz Anikó, az Energiaügyi Minisztérium környezetügyért felelős államtitkára.
A TikTok tulajdonosa, a ByteDance várhatóan több mint 500 millió eurós bírságot kap az ír adatvédelmi hatóságtól, amiért jogszerűtlenül továbbított európai felhasználói adatokat Kínába - írta meg a Bloomberg.
25 millió euró (mai árfolyamon kb. 10 milliárd forint) bírságot kapott a nyakába a Deutsche Bank vagyonkezelője. A Financial Times tájékoztatása szerint a DWS félrevezető marketingtevékenységet folytatott: a promótált fenntarthatósági lépéseit a valós helyzet nem támasztotta alá.
Gyopáros Alpár kormánybiztos benyújtotta az Országgyűlésnek "az automata bankjegykiadó gépek telepítéséről" szóló törvényjavaslatot, amelynek értelmében minden településen kell lennie egy ATM-nek, ellenkező esetben akár 200 milliós bírsággal is sújthatják a bankokat. A részleteket Nagy Márton és Varga Mihály rendeletben határozza meg. Az NGM által üdvözölt törvényjavaslat alapján ezentúl a bankok nem korlátozhatják 150 ezer forintnál alacsonyabb összegben a készpénzfelvétel műveletenkénti összegét sem.
Az Európai Bizottság kedden mintegy 458 millió euró összegű bírságot szabott ki 15 nagy autógyártóra és az Európai Autógyártók Szövetségére, amiért részt vettek az elhasználódott járművek újrahasznosításával kapcsolatos kartellben.
Az MNB összesen 11 millió forint bírságot szabott ki három biztosítóra a hosszabb periódusú lakásbiztosításokra adott díjkedvezménnyel kapcsolatos kisebb hiányosságok miatt. A felügyelet tavaly decemberi körlevele nyomán a biztosítási piac szereplői több mint 410 millió forintnyi ezzel összefüggő követelést engedtek el érintett ügyfeleiknek - közölte a jegybank.
Újabb részletek derültek ki a kormány tervéről, miszerint minden településen kell lennie legalább egy bankautomatának. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter ma egy sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: "Aki a rezidenseknek számlát vezet, annak biztosítania kell hozzáférést a készpénzhez". Mindebből arra következtethetünk, hogy valószínűleg a határon átnyúló szolgáltatóknak is be kell szállniuk az ATM-telepítésekbe - ahogyan azt a bankok a kormánytól kérték. Persze ez majd akkor válik biztossá, ha megjelenik a területet szabályozó törvény. A témáról szó lesz május 27-ei Financial IT rendezvényünkön, érdemes regisztrálni!
Több száz távol-keleti üzemeltetésű boltot, étteremet vizsgáltak a fogyasztóvédők, a lezárult országos célellenőrzésen mintegy 20 millió forint bírságot szabtak ki, és 15 éttermet zártak be - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) pénteken.
Az Európai Bizottság bírságokat szabhat ki az Apple-re és a Metára a digitális piacokról szóló jogszabály (DMA) alapján. A cél az amerikai technológiai óriások törvényi megfelelésének kikényszerítése, miközben Brüsszel leadja a figyelmeztető lövését is Washingtonra a kereskedelmi háborúban. A várható döntések értelmében az Apple-nek módosítania kell az App Store szabályait, a Metának pedig a reklámmentes szolgáltatásért fizetős, vagy adataik megosztását kérő modelljén kell változtatnia. A Bizottság erősen fontolgatja, hogy az amerikai szolgáltatásokat, köztük a Big Tech cégek működését érintő korlátozásokat alkalmaz a 25 százalékos autóipari vámokra válaszul.
Első körben körülbelül 165 településen jöhetnek az új ATM-ek, ezek a 2000 fő feletti teleplések, majd a második körben körülbelül 456 település következhet - írja a Bankmonitor 2022-es adatok alapján. Összességében 2022-ben 2351 olyan település volt, ahol nem volt bankautomata.
Minden településen ATM-et szeretne látni a kormány, ezért kötelezték a bankokat, hogy ahol nincs, oda helyezzenek ki bankautomatát. Amelyik bank megszüntetné már üzemben lévő bankautomatáját vagy a fiókjában a készpénzfelvételt, az 2-200 millió forintos büntetést kockáztat - derül ki az éjjel a közlönyben megjelent kormányrendeletből.
Közölte a jövő évi büdzsé főszámait Nagy Márton.
Kis mínuszokat mutatnak a vezető indexek.
2,25%-ra csökkent a betéti kamat.
Fokozódik a kereskedelmi háború.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.
Egyre nő a közvetett veszteség, a tejiparban és a sertéságazatban is jelentősek a fennakadások.
Geopolitikai fegyver kerülhet az EU kezébe.