A Bloomberg beszámolt arról, hogy Törökországban kidolgoztak egy lehetséges békemegállapodást Ukrajna számára. Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője értékelte a terveztet.
Úgy néz ki, Donald Trump komolyan gondolja, hogy pikk-pakk békét fog teremteni Ukrajnában, amint beül 2025. január 20-án a Fehér Házba, ennek előkészítése már meg is kezdődött. Nagyon úgy fest eddig, hogy olyan tanácsadókkal, döntéshozókkal veszi magát körül, akiknek inkább fontos, hogy gyors legyen a béke, mintsem hogy tartós legyen, és mivel Oroszország az agresszor, Moszkva igényeinek kielégítésével lehet ezt a legkönnyebben elérni. Bár még sok idő van hátra január 20-ig, jelen állás szerint kifejezetten valószínűnek tűnik, hogy az oroszoknak kedvező béke születik majd: megtarthatják a Donbaszt, a Krímet és az Azovi-tengert, Ukrajna pedig egy időre biztosan elfelejtheti a NATO-tagságot.
Az ukrán elnök, Volodimir Zelenszkij egy szombati rádióinterjúban beszélt az orosz-ukrán háború jelenlegi helyzetéről és a jövőbeli kilátásokról. Kiemelte a diplomáciai megoldás fontosságát, ugyanakkor rámutatott a harctéri nehézségekre és az orosz fél békekötési szándékának hiányára is. Ennek ellenére az ukrán elnök reménykedik benne, hogy Donald Trump segítségével 2025-re béke jöhet.
A floridai Mar-a-Lagoban tartott rendezvényen beszélt Donald Trump, az újonnan megválasztott amerikai elnök. A beszéde közben kitért az ukrajnai háború ügyére is – írja a Kyiv Independent.
Elkezdték az oroszok bekeríteni a 2023-as ukrán ellentámadás egyik hídfőállását, Velika Novoszilkát, a kisváros melletti Rivnyopilt el is foglalták. Emellett elkezdtek Orihiv felé is orosz katonák szivárogni, Zaporizzsja megyében. Közben egyre inkább úgy tűnik: Donald Trump stábja egyre inkább Oroszországnak kedvező békét akar Ukrajnában. Közben hírek jöttek arról, hogy az orosz deszantosok betörtek Kupjanszkba, Kelet-Harkiv egyik legfontosabb logisztikai központjába - ezt később Kijev cáfolta. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború csütörtöki fejleményeivel.
Donald Trump (ismét) egy olyan embernek ad fontos nemzetbiztonsági posztot, aki ellenzi Ukrajna támogatását és Oroszországnak kedvező retorikát folytat– világít rá az Ukrainszka Pravda.
Donald Trump ki fog nevezni valakit, akinek az lesz a feladata, hogy béketárgyalásos lezáráshoz vezesse az ukrajnai háborút – tudta meg a Fox News bennfentes forrásokból.
Oroszország továbbra sem látja esélyét rövidtávon az ukrajnai békének, hiszen a Nyugat világosan a háború folytatását akarja – jelentette ki Marja Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője.
Nagyot javult a 2025-ös költségvetés stabilitása azzal, hogy a kormány - ha csak átmenetileg is, de - hosszú idő után visszatért a büdzsé őszi elfogadásának gyakorlatához. Ezzel ha nem is teljesen, de lényegesen mérsékelte a jövő évi költségvetésre leselkedő kockázatokat. Hétfő délután került a parlament elé a 248 + 76 oldalas törvényjavaslat, melynek legfőbb jellemzője a hiány csökkentése. Szokásos költségvetést értékelő részletes elemzésünk első részében a bevételi oldalt vizsgáljuk meg, ahol bár vannak adókiengedések (adókedvezmény növelés, különadó-csökkentés és kivezetés), mégis több adóemelés jellemzi, mely jelentős egyenlegstabilizáló hatást is kifejt. Ezt pedig végső soron, ha nem is közvetlenül, de közvetetten a fogyasztók fizetik meg.
Egyre nagyobb bajba kerülnek az ukránok, ugyanis Donbasz mellett Kurszkban is gyorsan törnek előre az oroszok csapatok. Eközben Donald Trump megválasztott amerikai elnök egyik vezető tanácsadója erős üzenetet küldött Zelenszkijéknek, ugyanis kijelentette, hogy az új kormányzat prioritása Ukrajnában a béke megteremtése lesz, és nem az elveszített területek visszaállítása. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Donald Trump stábja elhatárolódott a korábbi kampánytanácsadótól, aki a nap folyamán felvázolta az Egyesült Államok által támogatott ukrajnai béketerv néhány lehetséges körvonalát. Trump emberei leszögezték: nem a megválasztott elnök nevében beszélt.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök egyik vezető tanácsadója egy szombaton sugárzott interjúban azt mondta, hogy az új kormányzat prioritása Ukrajnában a béke megteremtése lesz, és nem az elveszített területek, köztük a Krím visszaállítása. Ezzel erőteljes üzenetet kapott Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, Trump megválasztása után alig pár nappal.
Az Astra orosz Telegram-csatorna osztotta meg azt a felvételt, amelyen egy orosz katona üzen a frissen megválasztott amerikai elnöknek.
Joe Biden elnöksége háborús konfliktusokkel és súlyos katonai incidensekkel terhelt időszak volt, hiszen Oroszország megpróbálta lerohanni Ukrajnát, a Hamász megtámadta Izraelt, ami regionális konfliktussá eszkalálódott (utóbbi kapcsán Amerika nyílt intervenciót is kezdett Jemenben), átvették a tálibok az uralmat Afganisztánban és számos kisebb konfliktus is kirobbant vagy fellángolt a világon. Donald Trump 2023 óta azzal kampányolt, hogy pillanatok alatt békét fog teremteni Ukrajnában és a Közel-Keleten, sőt, ha ő lett volna az elnök, eleve ki sem robbantak volna ezek a konfliktusok; arról azonban keveset tudni, hogy Trump pontosan hogy tervezi rendezni a már kirobbant háborúkat. Eljöhet a globális béke érája most, hogy Donald Trump lesz Amerika következő elnöke? Megvizsgáltuk a nagy kérdést, ami sokakat foglalkoztat.
Az OTP vezetésével kifejezetten jól teljesít a magyar részvénypiac Donald Trump választási győzelme után. A tőzsdei emelkedésben egyrészt szerepet játszik az, hogy általában véve jó a tőkepiaci hangulat, a vezető európai részvénypiacok is felfelé vették az irányt, és a határidős indexek alapján az amerikai tőzsdéken is további emelkedés jöhet, de az is, hogy Donald Trump a választási kampányban több alkalommal is kijelentette, hogy győzelme esetén véget vet az ukrajnai háborúnak, ez pedig alapvetően jót tehet az ukrajnai háború közelsége miatt nyomás alatt lévő, és egyébként alacsony árazású régiós részvényeknek, így a magyar papíroknak is.
Hosszú posztban reagált Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Donald Trump republikánus elnökjelölt győzelmére.
Hiába a brutális számok, nem elégedettek a befektetők.
Mire számíthat Lengyelország az amerikai elnökválasztás után?
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?