Donald Trump amerikai elnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök esetleges találkozója nagyban függ attól, hogy sikerül-e előrelépést elérni az ukrajnai háború befejezésének kérdésében – mondta csütörtökön Marco Rubio amerikai külügyminiszter.
Szerdán – technikai elemzési szemüvegen keresztül nézve - mintaszerűen gyengült a forint az euróval és a dollárral szemben, igaz kellett hozzá egy lényeges fundamentális kiváltó tényező is: az európai szempontból előnyös, és tartós ukrajnai béke esélyének csökkenése. Nagyon durva üzengetésbe ment ugyanis át Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök között a helyzet, amely erősíti az európai vezető politikusokban azt a képet, hogy az Egyesült Államok Oroszországgal a gyors alkuban érdekelt, ez pedig az európai biztonságpolitikára súlyos hatásokat gyakorolhat. Az európai szempontból előnyös és tartós béke piaci kiárazódása nemcsak a forintot, hanem a lengyel zlotyt is gyengítette tegnap, illetve maga az euró is gyengült kicsit a dollárral szemben, és ma is ez a téma lehet a fő piaci mozgatórugó néhány amerikai makroadat mellett. A csütörtöki kereskedésben nem volt határozott irány a forint piacán.
A Kreml egyetért az Egyesült Államok új vezetőivel, mivel úgy látja az orosz vezetés, hogy minél hamarabb tárgyalásos békét kell kötni Ukrajnában – mondta ma délelőtti sajtótájékoztatóján Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő.
Donald Trump amerikai elnök szerdán azt mondta, a harmadik világháború „nincs olyan messze”, de az ő elnöksége meg fogja akadályozni, hogy kitörjön – írja a CNN.
Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump újabb vitatott javaslattal állt elő az orosz-ukrán konfliktus kapcsán. Trump szerint Ukrajnának választásokat kellene tartania a béke érdekében - jelentette a Sky News.
A potenciális ukrajnai béke uralja a címlapokat ezekben a napokban. A piaci szereplők már javában árazzák a lehetséges hatásokat, ennek köszönhetően pedig a régiónk vezetésével igencsak felülteljesítővé váltak az európai részvényindexek a nemzetközi átlaghoz képest. Több ízben is foglalkoztunk már a potenciális béke nyerteseivel: volt már szó légitársaságokról, régiós papírokról, a forintról, nemrég pedig a vegyipari részvényekről is. Ezúttal a hadiiparban rejlő lehetőségeket néztük meg.
Oroszország és Amerika ma arról tárgyalt, hogy először tűzszünetet kötnének Ukrajnában, ezután választásokat tartanának a megtámadott országban, végül pedig az új ukrán kormány békét kötne az oroszokkal – állítja mindezt bennfentes forrásokra hivatkozva a Fox News Fehér Házba delegált tudósítója. Az értesülést később Szergej Lavrov orosz külügyminiszter cáfolta.
Ma délután lezárult az első orosz-amerikai külügyminiszteri szintű csúcstalálkozó Rijádban, melynek célja az ukrajnai háború, illetve Washington és Moszkva elmérgesedett viszonyának rendezése. Összeszedtük, mi az, amit eddig tudni lehet az első nyilatkozatok alapján.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök úgy látja: Donald Trump amerikai elnök most azon dolgozik, hogy „elégedetté tegye Putyint”, azzal a céllal, hogy minél gyorsabban lezárja a fegyveres konfliktus aktív részét, ahelyett, hogy tartós békét teremtene – írja az Ukrainszka Pravda.
A múlt héten az Egyesült Államok egy 7 kérdésből álló kérdőívet küldött ki a NATO, illetve az Európai Unió tagállamainak, továbbá az Európai Bizottságnak, hogy megtudakolja, mire lennének hajlandóak az európai országok az ukrajnai háború egy tárgyalásos rendezése kapcsán – írja a Der Spiegel.
A potenciális ukrajnai béke reménye hajtja a piacokat, különösen Európában, miközben egyre több részlet körvonalazódik a lehetséges tűzszüneti megállapodásról. A béke-trade számos kedvező befektetési lehetőséget teremt. Friss elemzésünkben két olyan európai vegyipari részvényt mutatunk be, amelyek különösen jól járhatnak a békével.
Félmillió orosz katona harcol a „különleges műveleti zónában,” akik hallani sem akarnak semmilyen béketárgyalásról, helyette Oroszország totális győzelmét akarják látni – mondta el egy Dizájner hívójelű orosz lövész egy orosz haditudósítónak.
Donald Trump úgy gyorsítaná fel az orosz-ukrán béketárgyalásokat, hogy sem az EU-t, sem Ukrajnát nem vonná be a béketárgyalások előkészítésébe, hanem Washington közvetlenül Moszkvával egyeztetne. A fejleményekre reagálva hétfőn több európai vezető találkozik Párizsban az Emmanuel Macron által összehívott rendkívüli EU-csúcson, hogy közös stratégiát alakítsanak ki és megőrizzék Ukrajna érdekeinek védelmét. A mostani egyeztetésen a teljes EU-s vezérkar mellett több uniós vezető vesz részt, de Magyarország nem képviselteti magát.
Marco Rubio amerikai külügyminiszter ma Szaúd-Arábiába érkezett, ahol várhatóan orosz tisztviselőkkel folytat megbeszéléseket az ukrajnai háború lezárásáról. A látogatás során a Gázai övezet jövőjéről is tárgyalnak majd - írta meg a Reuters.
Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő vasárnap azt mondta, a Vlagyimir Putyin és Donald Trump közötti telefonbeszélgetés jelentősége az volt, hogy Oroszország és az Egyesült Államok mostantól a békéről, és nem háborúról fog beszélni egymással – írja a Reuters.
Az ukrán menekültek támogatására új központokat nyitnak Németországban Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Olaf Scholz német kancellár megállapodása alapján. A müncheni biztonsági konferencián aláírt egyezmény értelmében létrejövő "egységközpontok" célja, hogy segítsék az ukránokat a munkakeresésben és a hazatérésben, valamint különböző szolgáltatásokat nyújtsanak számukra - tudósított az Ukrainska Pravda.
A frontra sem jutnának ki az európai katonák.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Az amerikai elnök a CPAC konferencián beszélt.
A fentanil-válságról és az ukrajnai háborúról tartottak megbeszélést.
Erős megosztottságot eredményezett a lépés a tagállamok között.
Sok kérdést vet fel Orbán Viktor miniszterelnök bejelentése.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.