A chipgyártással és fejlesztéssel foglalkozó Broadcom befejezte a VMware felhőalapú számítástechnikai cég 69 milliárd dolláros felvásárlását, és ezzel a technológiai szektor egyik legnagyobb felvásárlási ügyletét zárta le. Az ügyletet a szabályozó hatóságok világszerte számos helyen vizsgálták, mielőtt Kína utoljára engedélyezte volna a tranzakciót - korábban aggályok merültek fel azzal kapcsolatban, hogy az amerikai-kínai feszültségek befolyásolhatják az ügyletet.
Az Apple bejelentette, hogy több milliárd dolláros megállapodást kötött a Broadcom chipgyártóval, amelynek célja az amerikai gyártású alkatrészek használatának növelése - adta hírül a BBC.
Azzal vádolta meg az egyik amerikai piacfelügyeleti szervezet, a Federal Trade Commission (FTC) a Broadcom chipgyártót, hogy illegálisan monopolizálták a félvezető-komponensek piacát – írja a CNBC.
Naponta érkeznek az újabb és újabb hírek, hogy a globális chiphiány milyen problémákat okoz, elsősorban az autógyártóknál, de az árakat számos elektronikai terméknél is megemeli, és mára számos elemző megkongatta a vészharangot: akár a teljes gazdaságra is hatással lehet a szomorú helyzet, ami nyilvánvalóan hatással lehet a részvényárfolyamokra is. Van azonban egy ágazat, amelyik nagy hasznot húzhat a helyzetből: a kínálati oldalon lévő chip gyártók. Az árak rugalmassága miatt viszonylag könnyedén lehetnek képesek arra, hogy áremelésekkel jelentős mértékben megemeljék az árbevételüket és eredményhányadaikat. A befektetők ennek tudatában megkezdték ezeket a tényezőket az érintett papírok árazásába belekalkulálni. A technikai elemzés szemszögéből megnézzük néhány részvény esetén, hogy az árfolyamokban ebből mi látszik.
Az elmúlt hetekben alaposan megnőtt a volatilitás a tőzsdéken, a ralit eddig vezető részvények árfolyama nagyot esett, a járványhelyzettel, az esetleges korlátozásokkal, a fiskális és monetáris stimulusokkal kapcsolatban jelentősen nőtt a bizonytalanság. Ebben a környezetben felértékelődik az osztalékpapírok szerepe, ezek közül a legvonzóbbakat gyűjtötték össze a Wall Street legjobb elemzői.
Ideiglenes intézkedéseket rendelt el a Broadcom ügyében szerdán az Európai Bizottság, felszólítva az amerikai chipgyártócéget, hogy hagyjon fel bizonyos versenyellenes gyakorlataival.
Donald Trump állja útját a felvásárlásnak, ami minden idők legnagyobb akvizíciója lett volna a technológia szektorban: megakadályozza, hogy a Broadcom megvegye a Qualcommot. Az amerikai elnök nemzetbiztonsági kockázatokat lát a felvásárlásban, attól tart, hogy túl nagy lesz Kína befolyása a mobil távközlési eszközök piacán.
Újabb fejezethez érkezett a Broadcom-Qualcomm felvásárlási történet. A Qualcomm, amit egyébként megvenne a Broadcom, megemelte az NXP Semiconductorsra tett ajánlatát, amire válaszul a Broadcom közölte, hogy "felülvizsgálja a lehetőségeket".
A világ egyik legnagyobb mobil chipgyártója születhet meg, a Broadcom ajánlatot tett a Qualcommra. A tranzakció értéke meghaladhatja a 100 milliárd dollárt.
Egyértelmű a győztes.
Híreink a háborúról percről percre.
Súlyos összecsapások zajlanak.
Orvosolni próbálják a problémákat.
Mutatjuk a legnagyobb dealeket.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.