aukció

Ideiglenesen felfüggesztik a Magyar Telekom részvényének kereskedését holnap 10 órától

Részvényvisszavásárlási aukciót tart a vállalat, mellyel összefüggésben olyan információk keletkezhetnek, amelyek a kibocsátó törzsrészvényének tőzsdei árfolyamát befolyásolhatják a folyamatos kereskedés során, így nem biztosítható a rendezett, áttekinthető és tisztességes tőzsdei kereskedés fenntartása a vonatkozó közlemény szerint.

A 460 milliós Csontváry-rekord és a kortárs művészek felpörgették a magyar aukciós piacot

Egyre többen érdeklődnek a műkereskedelem iránt Magyarországon, közülük sokan a kortárs művészeket keresik. Ugyanakkor a festményvásárlás soha nem lehet egyszerű befektetés, még akkor sem, ha az adott festmény 20-30 év múlva a sokszorosát éri majd – mondták el a Portfolio-nak az idén 25 éves Virág Judit Galéria vezetői, Virág Judit és Törő István. Az sem véletlen, hogy a magyar piac egyik legismertebb galériája és aukciósháza határozott lépésekkel nyit a kortárs művészek felé, de kétnapos, májusi árverésükön a klasszikusok is helyet kapnak majd.

70 milliárd forintért kelt el a legdrágább 20. századi műalkotás

Andy Warhol egy Marilyn Monroe-t ábrázoló híres 1964-es portréja 195 millió dollárért (69,9 milliárd forint) kelt el egy hétfő esti New York-i aukción, ezzel a szitanyomat lett minden idők legdrágább, amerikai alkotótól származó műve, egyben a legdrágább 20. századi műalkotás, amelyet nyilvános árverésen eladtak.

Majdnem kétmilliárd forint egy mezért – Ócska rongydarab vagy a futball Szent Grálja?

A jövő héten zárulhat a Sotheby’s árverése, melyen kalapács alá kerül Diego Maradona ikonikus futballmeze, melyben az 1986-os világbajnokságon az azóta csak „Isten kezeként” emlegetett gólját szerezte Anglia ellen. Öt percen belül pedig a másfél éve elhunyt argentin legenda megszerezte „Az évszázad gólját” is. A hírek szerint az árverésre bocsátott mezért egy ismeretlen licitáló már 4 millió fontot (1,8 milliárd forint) ajánlott, már csak az a kérdés, tényleg ez-e az, amiben Maradona a futball talán két legfontosabb gólját szerezte.

Most beleláthatunk egy kicsit a jegybankok fejébe

A héten teszi közzé a Fed és az Európai Központi Bank is a legutóbbi ülésének jegyzőkönyvét, amelyből kiderül, hogy mekkora többséggel támogatják a jegybankok döntéshozói a jegybanki szigorítást. Ezen kívül érkeznek konjunktúraadatok is, Magyarországon pedig az inflációs adatot közlik.

Elkapkodták a magyar kötvényeket a nehéz időszakban is

Az eredetileg tervezett 25 milliárd helyett 55,5 milliárd forint értékben adott el állampapírokat csütörtökön az ÁKK. A hét elején még úgy tűnt, hogy a piaci pánik a kötvénypiacra is begyűrűzik, azonban a jelek szerint a befektetők kicsit megnyugodtak az elmúlt napokban.

28 országban csapott le az Europol - Műkincsek ezreit foglalták le

Kulturális javak tiltott kereskedelme elleni nemzetközi művelet során 28 országban 52 embert állítottak elő, valamint lefoglaltak 9408 műkincset, köztük főként régészeti leleteket, bútorokat, érméket, festményeket és hangszereket - közölte az Európai Unió rendőrségi együttműködési szervezete (Europol) szerdán.

Vegyes eredménnyel, a tegnapinál magasabb hozammal keltek el ma az állampapírok

Aukciókat tartott ma az Államadósságkezelő Központ, 3 állampapírt kínált eladásra a befektetőknek. A hozamok az előző aukciókhoz képest alacsonyabbak voltak, ám a tegnapi referenciahozamokhoz képest emelkedést láthattunk. A 15 éves (amúgy sem túl likvid) papírra nem érkezet elegendő ajánlat.

Robbie Williams eladja 13 millió dollárt érő Banksy-műveit

A Robbie Williams tulajdonában lévő Banksy-művek márciusban kerülnek árverésre a Sotheby's londoni aukcióján. A három műalkotást együttesen 10 millió font (13,6 millió dollár) értékben kínálják majd az aukción.

Tovább zsákolja az államadósságot az ÁKK

Aukciókat tartott ma az Államadósságkezelő Központ, az eredményen érződik, hogy továbbra is szívesen von be forrást az adósságkezelő, akár a meghirdetett mennyiségen túl is. Ennek oka lehet, hogy rövid távon az állam likviditási helyzete a megszokottnál feszítettebb lesz. Az óriási őszi devizakötvénykibocsátás ellenére az állam likvid tartaléka (a kesz-állomány) már nem különösebben magas, és az év eleje a masszív költségvetési kiköltekezés jegyében zajlik majd.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kongatják a vészharangot: olyan folyamat zajlik, amely pusztító vírusokat szabadíthat ránk
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.