Az Egyesült Államok kormánya azon dolgozik, hogy gondoskodjon Marokkóban tartózkodó amerikai állampolgárok biztonságáról, és közben készen áll arra, hogy minden szükséges segítséget megadjon Marokkó számára – jelezte megrendülését hangoztatva szombaton Joe Biden, az Egyesült Államok elnöke. A természeti katasztrófa miatt világszerte ajánlják fel segítségüket a szervezetek, országok és még a Marokkóval nagyon feszült viszonyban lévő Algéria is ezt tette. Időközben sajnos már ezer fő fölé emelkedett a katasztrófában elhunytak száma, amelynek erősségét a marokkói intézet 7-esre, az amerikai intézet 6,8-asra teszi a Magas-Atlasz-hegységben, de ezzel együtt is biztos, hogy arrafelé ez volt a második leghevesebb földrengés a mérések kezdete óta.
Az algériai hadsereg harcképességének növeléséhez ajánlott segítséget az orosz védelmi miniszter, Szergej Sojgu, miután az észak-afrikai ország vezérkari főnökével találkozott.
A kereskedelmi kapcsolatokat követően biztonsági és védelmi megállapodásokkal erősödik tovább Kína és Algéria köteléke. Az észak-afrikai ország Peking egyik bástyájának tekinthető a térségben, a jó viszony már évtizedes múltra tekint vissza. A találkozó most az augusztusi BRICS-csúcs előtt volt, aminek az egyik kiemelt témája lesz Algéria csatlakozása a szervezethez - írja a Reuters.
Majdnem egy hete kezdődtek a francia zavargások, miután egy videó járta be az internetet, amin francia rendőrök lelőnek egy 17 éves algériai származású futárt. Az események hatására először Párizs külvárosában, Nanterre-ben, majd hamarosan más francia nagyvárosokban is tüntetések robbantak ki. Sokan a 2005-ös zavargásokhoz hasonlítják a helyzetet, azonban a mostani események sok szempontból eltérnek a korábbiaktól; valójában évtizedes feszültségek kibontakozását láthatjuk.
Etiópia hivatalosan kérte a felvételét a BRICS országcsoport soraiba - közölte Melesz Alem etióp külügyi szóvivő csütörtöki sajtótájékoztatóján.
A BRICS-országok külügyminiszterei csütörtöktől Dél-Afrikában találkoznak. A mostani találkozó célja, hogy a csoport még inkább a nyugati geopolitikai dominancia ellensúlyává tudjon válni, és felmerül a csoport bővítése is - írja a Reuters.
Egy új gázvezetéket épít Szlovénia, amely Algéria felől behozott gázt továbbít majd Magyarország felé, hogy segítsen leválni nekünk az orosz gázról – erről beszélt tegnap a Longplay nevű szlovén lap tudósítása szerint Robert Golob szlovén miniszterelnök.
Szlovénia egy olyan vezeték építését tervezi, amely algériai gázt szállítana Magyarországra, segítve ezzel az orosz energiahordozókról, különösen a földgázról történő leválást - jelentette ki Robert Golob, szlovén-miniszterelnök.
Algéria hivatalosan is kérte felvételét a BRICS-országcsoportba - közölte hétfőn az as-Surúk hírportál az algíri külügyminisztérium nemzetközi együttműködésért felelős különmegbízottjára hivatkozva.
Orosz-algériai közös hadgyakorlatot tartanak a tervek szerint Algéria területén novemberben, a marokkói határ közelében - közölte kedden Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője.
Meghosszabbítja algériai látogatását szombaton Emmanuel Macron francia elnök, és Oránból visszatér Algírba, ahol "megújított partnerségi tervet" ír alá Abdel-Madzsíd Tebbún algériai elnökkel - közölte pénteken a francia elnöki hivatal.
Legnagyobb afrikai földgáztermelő országként Algéria lehetne az egyik olyan jelentős gázszállító Európa számára, amely nagyban elősegíthetné az orosz gázról történő leválást. Ezt azonban az algériai gázexport kapacitáskorlátjai, valamint a növekvő hazai gázigény lefedése mellett politikai kérdések is akadályozhatják. Az amúgy Oroszországgal igen szoros mértékben – legfőképpen védelmi kérdésekben – együttműködő, így a Nyugat és Moszkva között lavírozó afrikai ország például tavaly ősz óta nem szállít gázt az egyik fő európai felvevő piacát, Spanyolországot kiszolgáló két gázvezeték egyikén. Ez a vezeték ugyanis Algériát és Spanyolországot Marokkón keresztül köti össze, amely országgal Nyugat-Szahara kérdésében súlyos vitái vannak az algíri vezetésnek. Algéria ugyanis nem ismeri el az egykori spanyol gyarmat feletti marokkói fennhatóságot, és fegyverrel is támogatja a terület függetlenségéért küzdő lázadókat.
Megnövelt földgázszállítási szerződést kötött Olaszország Algériával a kieső orosz gázszállítások részleges pótlására Mario Draghi olasz miniszterelnök egynapos algíri látogatásán, hétfőn.
Az Olaszországba érkező gázszállítmányok további növeléséről írtak alá egyetértési megállapodást az algériai elnök Abdel-Madzsid Tebbun római látogatásán - közölte az olasz miniszterelnöki hivatal csütörtökön.
Alig több mint félmillió lakos majdnem három Magyarországnyi sivatagon – ez Nyugat-Szahara, amelyre északi szomszédja, Marokkó már 1975-ben bejelentette igényét, mikor a földterület felszabadult a spanyol gyarmati uralom alól. A nyugat-szaharai beduin őslakosok, a szaharávik azonban szembeszálltak a marokkói megszállókkal, és egészen 1991-ig harcot vívtak velük, melyet aztán az ENSZ által tető alá hozott tűzszüneti egyezmény zárt le. Tavaly év végén azonban kiújultak a harcok, a helyzetet pedig tovább bonyolítja, hogy a nyugat-szaharai szakadár szervezetet, a Polisario Frontot Marokkó keleti szomszédja, Algéria támogatja. Algéria nemrég a diplomáciai kapcsolatokat is megszakította Marokkóval, a helyzet egyre feszültebbé válik. Az Egyesült Államok Donald Trump egyik utolsó döntéseként elismerte Marokkó jogát Nyugat-Szaharára, de az EU országai nem követték példáját. A legkívánatosabb egy az ENSZ égisze alatt tartandó nyugat-szaharai népszavazás lenne, ezt azonban már harminc éve ígérik, és megvalósításának esélye egyre kisebb.
Algéria június elejétől több mint egy év után részlegesen megnyitja a koronavírus-járvány miatt lezárt határait - jelentette be az elnöki hivatal.
Sikerült ledolgozni a korábbi esés egy részét.
Kupjanszk közelében történt az összecsapás.
Hamarosan újabb szavazás jön.
Az első francia kontingens már elhagyta az afrikai országot.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?
Kik kísérték el a politikust?