130 milliárd forintra nőtt a kórházak lejárt tartozása, november végén még soha nem volt ennyi. A kormány által elhatározott 90 milliárd forintos konszolidáció elindult, de az Orvostechnikai Szövetség főtitkára szerint januárban már 50 milliárd forint kellene a kórházaknak – írja az Economx.
A 2021-es évhez képest az állami kórházak energia- és gázszámláinak többletköltsége 120-150 milliárd forint 2023-ban - árulta el a kórházszövetség által, a tagszervezeteik körében végzett felmérés eredményeit Velkey György, a szervezet elnöke, akivel a kórházak jelenlegi gazdálkodási körülményeiről, működésük környezetéről és finanszírozásukról, illetve annak változásáról is beszélgettünk. A Bethesda Gyermekkórház főigazgatója egyúttal értékelte a tavaly év végén végrehajtott adósságrendezést, amely szerinte nem volt szektorsemleges. A szakember abban bízik, hogy a magas energiaszámlák miatt idén év közben lesz állami segítség, az adósság melletti gazdálkodás ugyanis kényszergazdálkodást jelent és a beszállítókra is negatív következményekkel jár. Kitért arra is az MKSZ elnöke, hogy a szakápolók hiánya miatt szinte mindenhol teljesítménykorlát tapasztalható, a speciálisan képzett szakápolók hiánya pedig a műtéti számokat fogja vissza, mert nem mindenhol tudják kiállítani az operáló csapatot, miközben a szépen felújított infrastruktúra ott áll. Közben az ápolók hónapról hónapra élnek, hiszen a béremelésük csúszik, de eközben a magas infláció őket is sújtja. Az interjúban úgy vélekedett, hogy ezek miatt sürgős lépés az ápolói életpálya rendezése.
Egy friss, a közlönyben kihirdetett kormánydöntés értelmében a kormány az év végéig várható mintegy 60 milliárdos tartozásnak csak a felét, 30 milliárd forintot fizeti ki - írja a Népszava.
Örömhírt kaptak az állami egészségügyi intézmények az ünnepek előtt két nappal. 41 milliárd forintnyi adósságukat fizeti ki ugyanis a kormány a most megjelent határozatok szerint.
Alapvető társadalmi elvárás, hogy az állampolgárok – a pénzügyi lehetőségek hatékony felhasználása mellett – a lehető legmagasabb szintű ellátást kapják a kórházakban. Ehhez szabályosan, átláthatóan és hatékonyan működő egészségügyi gazdálkodó szervezetekre van szükség Magyarországon. E cél érdekében az Állami Számvevőszék folyamatosan ellenőrzés alatt tartja az egészségügyi ágazatot. Mindemellett az ÁSZ több elemzésben összegezte az egészségügyi ágazatot érintő ellenőrzési tapasztalatait, és 2019-ben elemzést készített az egészségügy finanszírozási rendszeréről. Az alábbi cikkben ez utóbbi az elemzés főbb következtetéseit, felvetéseit foglalja össze az Állami Számvevőszék.
Vészesen közeledik az év vége, amikor is egyre többször kerül szóba a kórházak adóssága. A beszállítói figyelmeztetés, a kormányzati reakciók után most a Magyar Kórházszövetség adta ki vészjósló állásfoglalását.
Az Orvostechnikai Szövetség, mint az egyre nagyobb adósságot felhalmozó állami kórházak beszállítójának egyik érdekképviselete, arra szólította fel a kormányt, hogy azonnal rendezze az egészségügyi intézmények beszállítókkal szemben fennálló, lejárt adósságait.
Ebben az ügyben fognak még döntések születni - felelte arra a kérdésre a 150. Kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, hogy mikor várható a kórházi adósságok rendezése. Azt sem zárta ki egy másik válaszában, hogy a kormány még idén dönt az egészségügyi béremelésekről.
Kásler Miklós emberi erőforrás miniszter és Banai Péter államháztartásért felelős államtitkár is komoly üzenetet fogalmazott meg az állami egészségügyi intézmények vezetői felé a Nézőpont Intézet Gyógyuló egészségügy című konferenciáján.
Az Orvostechnikai Szövetség a pénzügyminiszternek és az emberi erőforrások miniszterének írt levelében kért segítséget a kórházi adósságok kezelése miatt - írja a Világgazdaság.
A kormány 37 milliárd forinttal megemeli az Egészségügyi Alap kasszáját - ezt jelentette be Dr. Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár az Állami Számvevőszék "Fókuszban az egészségügyi szakrendelők" című jó gyakorlatok konferenciáján az ÁSZ hírportál cikke szerint.
Rideg karácsony vár a kórházakra: idén nincs adósságrendezés - írja szerdai cikkében a Népszava.
Több érdekes, sokatmondó ábrát is felfedeztünk a Magyar Nemzeti Bank legutóbbi költségvetési elemzésében. Az egyik ilyen bemutatja, mekkora gondot okoz az egészségügyi intézmények évről évre újratermelődő tartozásállománya.
Rendezik az egészségügyi intézmények adósságállományát - írja a hétfői Világgazdaság.
Negyvenötmilliárd forintot kapnak a kórházak adósságrendezésre - jelentette be az egészségügyért felelős államtitkár csütörtökön Budapesten.
Az egészségügyben egyelőre nem vezetik be az úgynevezett kancellári rendszert, a területért felelős államtitkár hétfőn újságíróknak azt mondta, az erről szóló döntést elhalasztják 2018 áprilisa utánra.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Mike Waltz szerint helyre kell állítani a békét.
Rengeteg fontos bejelentés és adatközlés érkezik a héten.
Egy táblázatból legalábbis ezt lehet kiolvasni.
Az exit pollok alapján.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.