A Boeing újraindította a 737 Max típusú repülőgépek gyártását, alig egy hónappal a hét hétig tartó munkabeszüntetés lezárulta után. A lépés kulcsfontosságú a vállalat számára, hiszen ez a modell jelenti az egyik fő bevételi forrást a cég számára, miközben jelentős adósságállománnyal küzd - közölte a Reuters forrásokra hivatkozva.
Valdis Dombrovskis, az Európai Bizottság gazdasági biztosa szerint Franciaországnak folytatnia kell adósságcsökkentési terveit és szűkítenie kell költségvetési hiányát. A francia kormányválság azonban komoly akadályt jelent a pénzügyi reformok végrehajtásában – írja a Bloomberg.
Az AllianceBernstein amerikai alapkezelő 225 millió dollárra készül beperelni Svájcot, miután a Credit Suisse tavalyi átvételével a UBS 17 milliárd dollárnyi adósságot törölt a csődbe ment bankból - írja a Financial Times.
A kenyai jegybank a vártnál nagyobb mértékben csökkentette az alapkamatot, mivel az alacsony inflációs környezet lehetőséget teremtett a kelet-afrikai gazdaság élénkítésére. Ez a lépés a harmadik kamatcsökkentés az idei évben, amely a gazdasági növekedés támogatását célozza, de több kockázat miatt is aggódnak a piacok.
Megerősítette az OTP Bank és az OTP Jelzálogbank befektetési ajánlású besorolásait szerdán a Moody's Ratings. A nemzetközi hitelminősítő egyidejűleg módosította az egyes osztályzatok kilátásait.
Az eddigi 85%-ról 90%-ra emeli a maximális hitelfedezeti arányt a jelzáloghiteleknél a norvég kormány. Az elmúlt hetekben Svédországban is terítékre került a téma, Magyarország pedig már enyhített is az önerőszabályokon a zöld lakáshitelek esetében.
Az adóhatóság által lefoglalt vagyontárgyak bizományi szerződés keretében történő értékesítésének részletes szabályairól szóló törvénytervezetet bocsátott társadalmi egyeztetésre a Pénzügyminisztérium. A tervezet célja, hogy egységesítse és átláthatóvá tegye a végrehajtási eljárásokon szerzett vagyontárgyak értékesítési folyamatát, miközben garantálja az adósok és a vásárlók érdekeinek védelmét.
A francia költségvetés körüli vita kormányválsághoz vezetett, ez pedig a piacokon is érezteti a hatását: a francia adósság kockázati megítélése már kedvezőtlenebb, mint Görögországé, és hamarosan Olaszországnál is kockázatosabb országnak ítélhetik Franciaországot a befektetők. A francia kockázati megítélés egyik legfontosabb mutatója 2012 óta nem volt ilyen magas. Ezek elsőre is figyelemfelkeltő fejlemények, ám a teljes képet figyelve látszik, hogy a francia helyzet nem drámai: semmilyen piaci pánikról nincs szó, a fundamentumok stabilak. Franciaország megítélése nem is a makromutatók romlása, hanem a politikai átalakulás miatt romlik. Utóbbi hatásai messzire mutatnak: nem is az adóssággal kapcsolatos nemteljesítés merülhet fel kockázatként, hanem az, hogy a politikai szempontok előtérbe kerülése miatt elmaradhatnak azok a reformok, amelyek elengedhetetlenek a magas növekedés eléréséhez, és ezzel az eladósodottság csökkentéséhez.
Nyáron lezárulhat a 4iG transzformációs programja, ezt követően jelentkeznek majd a szinergiahatások, de a számokon már most elkezdtek látszódni a hatások – mondta el a harmadik negyedéves gyorsjelentést értékelve Fekete Péter, a cégcsoport vezérigazgatója. A cégvezető hozzátette, hogy a 2024-es teljes évben már 200 milliárd forint felett lehet az EBITDA. Elmondta azt is, hogy szeretnének beszélgetni a három nagy hitelminősítővel, mert cél, hogy kilépjenek a nemzetközi kötvénypiacra is.
A francia kormány költségvetési dilemmával néz szembe, miközben a szélsőjobb és a baloldal is nyomást gyakorol rá. A Standard & Poor's hitelminősítő intézet egyelőre nem rontotta le az ország besorolását, de a politikai patthelyzet továbbra is fenyegeti a költségvetés elfogadását és a kormány stabilitását.
Idén harmadszorra is plusz pénzt kapnak a kórházak az adósságaik rendezése céljából, 39,5 milliárd forint értékben. A kórházszövetség azt vetíti előre, hogy 2025-ben sem tud adósságmentesen működni az állami kórházi rendszer.
Számos fejlett gazdaság olyan hozamszint alatt értékesít államkötvényeket, amely a kockázatmentes ráta és az országkockázati prémiumának összege lenne, kihasználva a biztonságos eszközök iránti erős keresletet. Az alacsony kockázatú országok esetében a hatások szinte egy az egyben jelentkeznek, míg a magasabb kockázatú országoknál gyengébbek az euróövezetben, noha azt várnák, hogy mindenhol egységesen érvényesül. Ennek oka, hogy a különböző, de egyaránt biztonságos kötvények egymás helyettesítő termékeiként működnek recessziók idején – állapította meg friss tanulmányában a Centre for European Policy Studies.
A Pierer Mobility részvényárfolyama nagyot esett a mai kereskedésben, miután a vállalat közölte, hogy egyik leányvállalata, a KTM fizetésképtelenné vált, írja a Bloomberg.
Angela Merkel volt kancellár felszólította Németországot, hogy lazítson az adósságfék-szabályokon, ezzel is jelezve a növekvő politikai nyomást a sok közgazdász szerint túlságosan rugalmatlan hitelfelvételi korlát felülvizsgálatára – írja a Financial Times.
Csődvédelmet kért az Egyesült Államokban a Northvolt svéd akkumulátorgyártó vállalat, és ezzel együtt a vezérigazgató is lemondott. A lépés célja a vállalat jelentős adósságállományának átstrukturálása és pénzügyi stabilitás megteremtése az európai régióban - közölte a cég.
Azt tervezi a kormány, hogy növeli a munkabérből vagy nyugdíjból történő letiltások esetén mentesített jövedelem összeghatárát. A jelenlegi szabályozás szerint a végrehajtás alól mentesített összeg 60 ezer forint, ami nem nyújt megfelelő fedezetet az érintett adósok megélhetési költségeire, ezért ezt az összeget a mindenkori nettó minimálbér 60%-ára emelnék, amely jelenleg 106 450 forintot jelent.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Végső megoldás: atombomba?
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?