Jogszabályváltozás folytán bővül a közfeladatot ellátó szervek, helyi önkormányzatok, köztulajdonban álló gazdasági társaságok adatszolgáltatási kötelezettsége januártól a közérdekű adatok megismerése iránti igényekkel összefüggésben - közölte a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH).
Nyíri József, a Finshape társ-vezérigazgatója egy új, mesterséges intelligencia alapú ügyfélélményt mutatott be a Portfolio Financial IT 2023 konferenciáján. A látottak alapján nem nehéz elképzelni, hogy hamarosan mindenki digitális asszisztensek segítségével bankol majd.
A technológia, a környezet és a gazdaság változása folyamatos kihívásokat gördít a cégek elé, a több milliárdos fejlesztéseket azonban nem lehet napi szinten újratervezni. A Gránit Pólus vezetője szerint ezért időben fel kell ismerni azokat a trendeket, amelyek hosszabb, akár 10-15 éves időtávon határozzák meg életünket. A szakember szerint négy olyan megatrend látható, amely segít alkalmazkodni az állandó környezeti, technológiai, gazdasági változásokhoz.
A vállalkozások általában a mesterséges intelligenciát a manuális feladatok automatizálása, a jobb döntések meghozatala és az ügyfélszolgálat javításának érdekében használják. A közszféra hatalmas mennyiségű adattal rendelkezik, így az AI alkalmazásának lehetőségei ezen a területen még nagyobbak, mint a magánszektorban.
A felhalmozott nagy mennyiségű adatvagyon értelmezését és feldolgozását segítő gráfadatbázisok területén piacvezető Ontotextben szerzett részesedést az OTP Csoporthoz tartozó PortfoLion, jelentette be a magyar befektető. A befektetést a Portfolion a tranzakciót vezető Integral Venture Partners-szel és a Carpathian Partners-szel közösen valósította meg. A befektetők a tranzakciót követően az Ontotext nemzetközi jelenlétének, valamint értékesítési hálózatának megerősítésére fókuszálnak majd.
Új szolgáltatást indított a T-Systems Magyarország a kibertámadások szakszerű és gyors elhárítására. Az infokommunikációs szolgáltató az egyre komolyabb károkat okozó incidensek tapasztalatai nyomán döntött egy olyan szolgáltatás bevezetése mellett, amely szerződéssel, illetve saját incidenskezelő csapattal nem rendelkező vállalatoknak, szervezeteknek nyújt haladéktalan segítséget a behatolások, támadások bekövetkeztekor.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) piacelemzést indít, hogy feltárja, miként keletkezik az online kiskereskedők adatvagyona, illetve milyen szerepet tölt ez be a webáruházak között folyó versenyben - közölte szerdán sajtóközleményében a hivatal. A vizsgálat kiterjed arra is, hogy a fogyasztók mennyire vannak tisztában az adatgyűjtéssel és hogyan befolyásolja döntéseiket. A közleményből kiderül, hogy a piacelemzés végülis három áruházi típura: a műszaki cikkek, az élelmiszerek és a ruházati cikkek online kiskereskedelmére terjed ki.
A dollárral szemben. De az euró ellenében is gyengélkedik.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Megjött a napi jelentés.
Sikeresen zárult a tranzakció.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?