Az Európai Bizottság bejelentette az INCITE információs platformot, amely központi szerepet játszik az ipari szennyezés csökkentésében Európában. Az INCITE platformot a 2024 júniusában elindított Európai Innovációs Központ az Ipari Átalakulásért és Károsanyag-kibocsátásért részeként hozták létre, amely a felülvizsgált Ipari Kibocsátási Irányelv (IED) kulcsfontosságú eleme. A cél a tiszta, innovatív ipari technológiák bevezetésének támogatása, amelyek csökkenthetik a kibocsátásokat, valamint a források pazarlását.
A török kormány dömpingellenes vámokat vezetett be több országból származó acélimportra, elsősorban a hazai gyártók védelmében. A legmagasabb vámtételek a kínai termékeket érintik, de az orosz, indiai és japán acélbehozatal is drágul. A lépés a növekvő globális kereskedelmi feszültségek közepette született.
Az európai acélgyártók sürgetik az Európai Bizottság kereskedelmi tisztviselőit, hogy foglalkozzanak a kínai acélexport növekedésével, amely az európai árakat a termelési költségek alá szorította. A gyártók és Európa legfőbb kereskedelmi szerve, az Eurofer új, átfogó vámrendszert sürgetett a globális túlkapacitás leküzdése és a gyenge kereslettel és magas energiaköltségekkel küzdő hazai gyártók védelme érdekében – számolt be a Financial Times.
Az európai fémkeresletet meghatározó ágazatok teljesítménye idén várhatóan csökken, közben pedig az elmúlt években kialakult nemzetközi trendek pedig tovább súlyosbítják az európai acélipar helyzetét. Amerikai védővámok, Európába áramló acélimport a harmadik országokból, túlkínálat a globális termelésben, többletkapacitás, megemelkedett energia- és más termelési költségek - sorolhatóak az okok. A kilábalás egyelőre elmaradt, ez pedig jelentős kockázatot jelent a hazai Dunai Vasmű számára is.
A World Steel Association (WSA) friss adatai szerint januárban a világ acélgyártása 148,1 millió tonnát tett ki, ami 1,6 százalékkal alacsonyabb az előző év azonos időszakához képest.
Az Európai Unió mérlegeli annak lehetőségét, hogy újra nyissa a kereskedelmi világszövetségnél (WTO) indított perét az Egyesült Államok ellen. A vita még a Trump-kormányzat idején indult az acél- és alumíniumipar kapcsán, de aztán a felek kölcsönösen büntetővámot vetettek ki mintegy 10 milliárd dollárnyi termékre – írja a Bloomberg.
Továbbra is gyengélkedik a hazai építőipar, és a negatív spirál vége egyelőre nem látszik. Csak azok a szereplők maradhatnak életben, amelyek transzparensen működnek, növelik a hatékonyságukat, és igyekeznek az egész iparági vertikumban minél nagyobb területeket lefedni. Mind a tőzsdei cégeknek, mind ezek beszállítóinak, alvállalkozóinak egyre fontosabbak a fenntarthatósági törekvések, ugyanakkor jelenleg a piac olyan árérzékeny, hogy a „zöld” működés egy-egy tender elnyerésének döntési szempontjaként, teljesen háttérbe szorul az ajánlati ár mögött. A fenntarthatósági beruházások rengeteg erőforrást igényelnek, amelyek viszont komoly versenyképességi kérdéseket vetnek fel: a szabályok szigorításával párhuzamosan piacvédelmi intézkedések is szükségessé válhatnak. A Portfolio Palkovics Milánt, az Épduferr Nyrt. igazgatóságának elnökét kérdezte a rossz építőipari teljesítmény mögötti okokról, piactisztulásról, fenntarthatósági kérdésekről, és a vállalat jövőbeni terveiről.
Az ukrán katonák készek folytatni a háborút, viszont nagyon fáradtak, nem küldik őket elég eltávra és úgy érzik, a civil közösség nem tesz eleget a háború megnyeréséért – mondta Melinda Haring, az amerikai Atlantic Council egyik elemzője a Sky Newsnak, miután a zaporizzsjai fronton beszélgetett ukrán katonákkal.
Miután hivatalosan is megvalósult dunaújvárosi vasmű tulajdonlásának átadás-átvételi folyamata, nyilvánosságra került kedd reggel a társaság új neve. Emellett az új cégvezetés felvázolt egy 100 napos programot is, amely most mint fontos teendő került elő az átvétel után.
Kedden váratlan hír kelt lábra a nemrégiben értékesített dunaújvárosi vasmű berkein belül, valamint a nemzetközi szaksajtóban. A kedvezőtlen piaci árakra reagálva a társaság a napokban több hónapra leállítja a folyékony fázist, vagyis a nyersvas gyártását. Szerdára az is kiderült, hogy mindezt a friss vevő, a Liberty Steel javasolta megfontolásra, az új tulajdonos ugyanakkor még nincs a gyárkapun belül, a versenyhatósági eljárás ugyanis még folyamatban van. Az biztos, hogy a piaci környezet romlása a legrosszabbkor érkezik az éppen átadás átvétel alatt álló, vagyis átmeneti helyzetben lévő vasmű esetében, az ilyen formában megjelenő és kiszivárgó hír nem tesz jót a munkavállalói hangulatnak, nem véletlen, hogy a menedzsment és a szakszervezetek szerdai találkozóján is kardinális ügyként került elő: a munkavállalók jogosan várják el a hiteles és rövid időn belüli tájékoztatást. Csütörtöki friss információink szerint a munkavállalók ma rendben megkapják a júliusi bérüket, és ezt már a Libery utalja.
A Fővárosi Törvényszék napokban megjelent döntése szerint a felszámolás alatt álló ISD Dunaferr Zrt. értékesítési eljárásában két vevőjelölt maradt talpon. Az egyikük nem meglepetés, a másik cég neve idehaza egyelőre még nem ismert, háttere elsőre különlegesnek tűnik.
A nemzetközi acélipari szövetség, a World Steel Association (WSA) szerint az idén az acél iránti globális kereslet 2,3 százalékkal, 1,822 milliárd tonnára nőhet a tavalyi 1,782 milliárd tonnáról.
Az Európai Bizottság pénteken közölte, hogy öt évvel meghosszabbította a Kínából és Tajvanról származó rozsdamentes acélból készült termékekre kivetett dömpingellenes vámokat, és kiterjesztette azokat Malajziára is.
Kanada pénteken megtiltotta az összes orosz acél- és alumíniumtermék behozatalát – írja a Reuters.
Fogolycserét hajtott végre Oroszország és Ukrajna. Mindkét ország 101-101 foglyot, zömében hadifoglyot küldött haza - írja a CNN.
Igazán hektikus időket élt meg tavaly az acélpiac, amelynek a viszonylag eseménytelen 2022-es évkezdet után a háború okozta pánikvásárlással, kirívó drágulással, majd ezt követő forgalom- és árzuhanással is szembe kellett néznie. A kilengések és a bizonytalanság az év utolsó hónapjaiban is folytatódott, az év végére pedig mind a kereslet, mind az árak bezuhantak. Furda Roland, az Épduferr Nyrt. acélkereskedelmi és gyártási vezetője az előttünk álló hónapokra áremelkedést és stabilizálódást prognosztizál – komoly kockázatokkal.
2026-ra elfüstöl az összes típus.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?