Az oroszok egyre több erősítést küldenek a kurszki zónába, hogy megállítsák az ukránok támadását a térségben, ám eközben súlyos hibákat is elkövetnek.
Az orosz Rybar katonai blog által közzétett vasárnapi térkép szerint az orosz csapatoknak még mindig nem sikerült megállítani Ukrajna kurszki offenzíváját. A harcokban csúcsmodern fegyverek, orosz KA-52 Aligator helikopterek és ukrán Abrams harckocsik is hullanak. Moszkva eközben Csasziv Jar környékén igyekszik áttörni az ukrán védelmet. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Közvetett bizonyítékok szerint Oroszország elvesztette második Ka-52 „Alligator” harci helikopterét Kurszk felett, a kifejezetten ritka forgószárnyas vesztét egy ukrán MANPADS okozta.
Egy orosz Telegram-csatorna számolt be arról az egészen elképesztő orosz történetről, miszerint az orosz rakéta-tüzérség egy BM-27 Uragan típusú rakéta-sorozatvetője egyik szalvója során telibe talált egy alacsonyan repülő Ka-52 „Alligator” harci helikoptert.
Az orosz légierő helikopterei álcázott ukrán katonai felszerelésekre és építményekre mértek csapást - számolt be a Reuters, amely megosztotta a bevetésről készült felvételeket.
A Viral Press és a Reuters osztotta meg az orosz védelmi minisztérium március 20-án közzétett felvételeit az orosz légierő helikopterének ukrán állások elleni csapásáról.
Az Európai Unió a kínai beszállítókat vádolja azzal, hogy kritikus fontosságú technológiával látja el Oroszország dübörgő hadigépezetét. Az ukrajnai roncsok elemzése azonban azt mutatja, a nyugati vállalatok is tevékenyen részt vesznek az orosz hadsereg ellátásában – számolt be róla a Politico.
Repülési tesztet hajtott végre az orosz Rosztyek állami fegyvergyártó vállalat, állítólag újonnan gyártott Ka-52M harci helikopterekkel. Az egész bemutató azért érdekes, mert az orosz hadiipar láthatólag képes modern, high-tech harci helikoptereket gyártani − annak ellenére, hogy a szektort kőkemény nyugati szankciók korlátozzák. A Ka-52-esek ráadásul kifejezetten aktívak Ukrajnában: a nyári ukrán ellentámadás elhárításában fontos szerepet játszottak.
Kedd reggel orosz szemtanúk számoltak be arról, hogy légicsapás érte az oroszországi Taganrog katonai repülőteret, a közeli város civil lakosai fényképeket is megosztottak az eseményekről.
Közzétették az első nagy felbontású műholdképeket a bergyanszki orosz légibázisról azt követően, hogy kedden az ukrán erők az amerikai ATACMS közepes hatótávolságú rakéta segítségével csapást mértek az ott állomásozó orosz légierőre.
Andrej Gurulev altábornagy, Oroszország Állami Dumájának képviselője, és a Déli Katonai Körzet korábbi parancsnokhelyettese egy hosszú Telegram-posztban fejtette ki véleményét az orosz-ukrán háború jelenlegi állásáról, felhívva a figyelmet arra, hogy egyre nehezebb helyzetben a védekező csapatok.
Javítani kell az orosz haderő Ka-52-es harci helikopterek tűzerejét és túlélőképességét – jelentette ma ki Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter. Az orosz haderő forgószárnyas-veszteségei mind darabszám, mind arányszám tekintetében messze a Ka-52-es állományon belül a legmagasabbak.
Tegnap este jelent meg az X-en egy videó, melyen az látható, amint egy ukrán drón megpróbál összeütközni egy csúcsmodern orosz Kamov Ka-52-es harci helikopterrel.
A „Helicopterpilot” Telegram-csatorna (amely egy aktívan szolgáló orosz katona üzemeltet), egyre több olyan beszámolót tesz közzé, amely szerint Mil Mi-28-as harci helikoptereket alkalmaznak az ukrán drónok megállítására.
Csütörtök reggel arról számoltak be ukrán források, hogy legalább két Kamov Ka-52 „Alligator” helikoptert is megsemmisítettek. Az orosz források ebből egyet elismertek, így ez a 41. lelőtt ilyen forgószárnyas repülőgép.
Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma hétfőn ismét elkészítette az orosz-ukrán háborúval foglalkozó szokásos napi jelentését, melyben ezúttal az orosz légierő teljesítményéről és taktikájáról értekeztek.
Még többen lehetnek influenzásak.
Összeszedtük, mit lehet tudni a HMPV-ről.
Már 401 forint felett jár a dollár.
Egyszerre több betegség is terjedhet.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?