Az Ibbotson 1994 közepe óta figyeli a szektort, Jeremia Stempien tanácsadó szerint több oka is volt annak, hogy ilyen erőteljes tőkebeáramlást lehetett látni 2011 első negyedévében. Többek között az is magyarázó tényező volt, hogy a cégeknél és a szolgáltatóknál egyre többen a céldátum alapokat teszik meg alapvető opciónak. Tehát aki nem választ, annak a pénze ilyen alapokba fog kerülni. A vállalatok által fenntartott befizetés meghatározott nyugdíjprogramok iránti bizalom is emelkedett az elmúlt időszakban, ami arra ösztökélte a munkavállalókat, hogy emeljék a megtakarítási hajlandóságukat - írja a Pensions & Investments.
Az első negyedévben a céldátum alapok átlagosan 4 százalékos hozamot értek el, míg a benchmarknak tekinthető S&P 5,9 százalékos teljesítményt tudott felmutatni. A Barclays Capital amerikai kötvényindexe 0,4 százalékot hozott ugyanezen időszak alatt. Egy éves időtávon a céldátum alapok 13,2 százalékos hozamot hoztak, az S&P 15,7 százalékot, a kötvényindex pedig 5,1 százalékot.
Az elemzésből kiderült, hogy a céldátum alapok eszközosztályai közül a legjobban az amerikai kisvállalatok részvényei emelkedtek, 9,2 százalékkal, ezt követték a speciális ingatlanpiaci befektetések, a REIT-ek, 7,5 százalékkal. A kockázatos, magas hozamot ígérő kötvények 4,4 százalékot tudtak hozni, míg az inflációvédett kötvények 2,1 százalékot.
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ